Anturium: powielanie i inne sekrety pielęgnacji

Zawartość:

Mężczyzna kwiat szczęścia – jest to popularna nazwa granicą tropikalny kwiat, podziwu dla jego egzotycznej urody. Jeżeli jesteś właścicielem tej rośliny, poznać wszystkie sekrety udanej opieki nad nim tak, że tak długo, jak to możliwe, zachwyci Cię swoim gatunku kwiatowych. Jest to całkiem osiągalne. Na przykład, jedna z odmian anturium, uzyskanych za treść domu -Anthuriumandraeanum Lindenex Andre – cały rok mogą rozkwitać z należytą starannością.

load...

Anturium właściwej decyzji przed zakupem

Najlepszy czas na zakup roślin – jest to okres od końca maja do połowy jesieni. Jest to roślina lepiej znosi zmianę warunków i bezpieczniejsze transfery aklimatyzacji szybko odzyskuje od posleperesadki stresu i relokacji.

Aby wybrać początkowo zdrowych roślin, należy zwrócić uwagę na następujące punkty przy zakupie Anthurium:

  • Łodygi, liście, kwiaty i pąki roślin należy opracować wyglądać równie harmonijnie i proporcjonalnie
  • Dokładnie sprawdzić wszystkie młode liście, podczas gdy większe liście w dolnej części o braku szkodników tam
  • Duża liczba ciasnych pąków daje pewność, że będziesz dużo czasu, aby cieszyć się pięknem swojej Anthurium po zakupie

load...

Światło Czy anturium?

Wszelkie dobrze oświetlone miejsce, ale bez bezpośredniego kontaktu z rośliną jest silne światło słoneczne, idealne na kwiat. Anturium – Tolerancja cień, więc spokojnie tolerować nawet bardzo skromny zasięg, ale to kwitną w tym samym czasie nie rozpocznie. Najbardziej nadaje się do stałego pobytu w zakładzie będą okna na zachód i po stronie północno-zachodniej lub wschodniej i północno-wschodniej. Jeśli miał umieścić Anthurium na południowej stronie, dbać, że słońce nie mają bezpośredniego dostępu do zakładu.

Odpowiednie oświetlenie wiele znaczy dla kwiatu. Nadmiar i brak równo ujemnie wpłynąć na jego wygląd. Jeśli roślina jest już zbyt dużo światła, może to spowolnić, a nawet zatrzymać wzrost. Liście stają się gęstsze i krótsze łodygi. Zmiana koloru liści: od ciemnej zieleni, one stają się brązowe i jasnożółte liście zaczynają żółkną silniejsza. Kwiaty również zmienić kolor traci swoją intensywność. Wielkości, stają się mniejsze i szybciej zaczynają więdnąć.

Temperatura zawartości

Anturium pochodzi z tropików, jak ważne jest, aby pamiętać, zapewniając mu właściwą opiekę. Po tym wszystkim, optymalna an_2 zależy od prawidłowego rozwoju liści roślin i jego doskonałą kwitnienia. Wiosną i latem kwiatowych potrzeby w warunkach wysokiej wilgotności i temperatury powietrza wokół co najmniej 20, a korzystniej 25 ° C To ile trzeba posadzić za powstawanie pąków, a następnie ich prawidłowego tworzenia, rozwoju i rozkwitu.

Wraz z nadejściem jesieni i w zimie podlewanie powinno być zmniejszone, jeśli an_2 w pomieszczeniu jest niższa. Jeśli nie dbać, aby zmniejszyć wilgotność, gdy an_2 obniża się, a następnie na liściach roślin mogą tworzyć okrągłości wypukłym kształtem żółto-zielony kolor. To znacząco zepsuć wygląd anturium. Ponadto, wraz z nadejściem zimy, upewnij się, że nie zaczną gnić system korzeniowy. To może sprowokować przechłodzeniu gleby gdy parapet, na którym roślina jest zbyt zimno. Unikać to dość łatwo: wystarczy umieścić garnek, w którym swoją Anthurium na kawałku sklejki, grubej tektury lub innej powłoki. Będzie to stanowić barierę przed zimnem, idąc do korzeni roślin z parapetu.

Napowietrzanie i wilgotność

Powietrze w pomieszczeniu, w którym życie anturium, trzeba regularnie odświeżyć i wentylacji. Ale to tak, że roślina nie cierpi z powodu przeciągów. Najzimniejszy czas rośliny mogą być przesyłane w czasie do innego pokoju, podczas gdy w jego „domu” pokój będzie otwarte okno. Jeśli używasz termowentylator lub klimatyzatora, należy upewnić się, że strumień powietrza emitowane przez te urządzenia nie wchodzą na roślinie. Nie postawić kwiat w bezpośrednim sąsiedztwie urządzeń pracujących. Pamiętaj, że korzystanie z tych urządzeń będzie również wpływać na poziom wilgotności w przestrzeni. Jest to bardzo ważny czynnik w utrzymaniu anturium.

Roślina lubi wilgotne klimat. W lecie można osiągnąć niezbędny poziom wydajności wilgoci w sposób naturalny, z pomocą nawadniania. Wraz z początkiem sezonu grzewczego powietrze wewnętrzne staje się sucha, ponieważ baterii i innych dodatkowych urządzeń grzewczych. Z braku wilgoci roślina zaczyna cierpieć znacznie, a co najważniejsze – może zacząć rozwijać szkodników. Aby zwiększyć wilgotność żmudny do podjęcia niezbędnych środków. Pot anturium można umieścić na tacy z wodą, która jest niezbędna, aby wlać kamyki lub piękne kamienie. W wielu wnętrzach korzystających ozdobne fontanny – oni też przyczynić się do zwiększenia wilgotności w mieszkaniu.

Powielanie i przeszczep anturium

Teraz skupić się na transplantacji i hodowli anturium. Luźna gleba jest najlepsza dla tej rośliny. Ma zdolność do utrzymywania wilgoci w sobie, jest oddychająca. Podłoże jest najbardziej odpowiedni do kwiatka, wykonane z mieszaniny gleby liścia i torfu. Muszą wziąć w równych ilościach. Nie zaleca się również, aby dodać trochę piasku, kilka kawałków kory. Wpływ do naczynia do sadzenia złoża warstwę dobry drenaż, aby woda nie stagnacji i gromadzą się w podłożu. Anturium rośnie zbyt szybko, więc repot nie powinien zbyt często. Odbywa się co trzy do czterech lat. Korzenie roślin są bardzo delikatne, więc trzeba ostrożnie rozpakować kwiat starego pojemnika i ostrożnie umieścić w nowej puli.

Kwiat z powodzeniem propagowane przez sadzonki terminali i macierzystych frajerów. Jeśli system korzeniowy rozwinęły one całkiem dobrze, potomstwem trzpienia jest oddzielana od łodygi macierzystego i posadzone w zbiorniku o odpowiedniej wielkości. Jeśli korzenie nie są jeszcze dostępne lub nie są wystarczająco rozwinięte, dzieci w wieku przedszkolnym zakorzenione w piasek. W tym przypadku trzeba zakrywać górnej młodych Anthuriums przezroczysta folia. Odbywa się to w celu zwiększenia wilgotności. W podobny sposób utrwalają górne sadzonek. Rozmnażanie roślin występuje podczas wiosennych i letnich miesięcy.

Teraz znasz wszystkie sekrety udanego przechowywania, hodowli i pielęgnacji jasne i kolorowe anturium. Jak widać, istnieją żadne szczególne warunki i przywileje tego kwiatu nie potrzebne – wszystko w granicach rozsądku. Ale w wyniku zastosowanego wysiłku w domu to kolejna atrakcyjna roślina więcej. Różnorodność kolorów i niezwykłym kształcie kwiatów i liści rośliny jest związana przyciągnąć podziwu spojrzenia gości z domu. A on anturium doskonale pasuje do różnych wnętrz. Mamy nadzieję, że „mężczyzna szczęście” zawsze był obecny i rośnie w swoim domu!

load...