Antalya – Turcja perła Morza Śródziemnego

Zawartość:

Na lazurowym wybrzeżu Morza Śródziemnego rozciąga Antalyi – najbardziej znanym i popularnym kurortem w Turcji, która przyciąga turystów lazur nieba, delikatne światło słoneczne, złoty piasek i ciepłe morze. Ale piękno okolicy – to nie wszystkie zabytki Antalyi.

load...

Datowanie miasta powrotem ponad 2 tysiące lat, przeżył masę zabytków z różnych epok i kultur.

Po Antalya była częścią królestwa Pergamonu, rzymskiej, bizantyjskiej i tureckiej imperiów. Wiele starożytnych ruin, budynki i pomniki przeniesione gości w tych dniach, że większość z nich są znane z podręczników i powieści historycznych. Jest możliwe, aby dochodzić z odwagą, która jest przedstawiona w Antalyi z różnych okresów jej istnienia.

Powrót do spisu treści

Najstarsze zabytki Antalya

Jedna z najstarszych budowli w mieście jest Wieża Hidirilik, który został zbudowany przez Rzymian w II wieku naszej ery. Masywna konstrukcja znajduje się w zielonej okolicy, w południowo-wschodniej części dawnej dzielnicy miasta Kaleici. Wysokość budynku wynosi 13,5 m. Podstawa wieży jest kwadratowy, a jego górna część jest cylinder. Zakłada się, że oryginalna wieża wskazał szczyt, który został zniszczony w czasie panowania Bizancjum w tych ziem. Obecnie nie wiadomo, w jakim celu został zbudowany Hidirilik Tower. Historycy sugerują, że może on być stosowany dla mieszkańców umocnień, latarni lub grób.

load...

Turcja upamiętnia razy i przyczynia się do zachowania zabytkowych budynków znajdujących się na jego terenie. Niemal nienaruszone przetrwały Brama Hadriana – łuk triumfalny, pochodzący z roku 130 naszej ery. Brama został zbudowany dla upamiętnienia wizyty w Antalyi rzymskiego cesarza Hadriana. Są trzy kopułą łuk, wykonany z białego marmuru, a ozdobione antycznymi kolumnami. Po obu stronach bramy są wieżyczki wznoszone w różnym czasie. Południowej stronie łuku zdobi kamienna wieża św Julia, która została zbudowana w tym samym czasie co Brama Hadriana. W północnej części łuku jest wieża, którą fundacja należy do starożytnego okresu, a ściany i dach zostały zbudowane w okresie panowania Imperium Osmańskiego.


Powrót do spisu treści

Seldżuków okres w architekturze miasta

Wyliczanie atrakcji Okres Antalya Seldżuków, chcę podkreślić minaret Yivli 38-metrowy (Karbowany), zbudowany w XIII wieku. Za panowania sułtana Ala al-Din Kay-Kubad. Budynek znajduje się w centrum miasta i jest uważana za jego główną postacią. Obecnie nie wiadomo dokładnie, minaret został wzniesiony na cześć wydarzeń, ale większość badaczy sugerują, że jego budowa została poświęcona pomyślnym zakończeniu agresywnej kampanii, która przeprowadziła Turków seldżuckich w regionie Morza Śródziemnego w latach 1207-1226.

Minaret jest wczesnym przykładem architektury islamskiej w tureckiej ziemi. Został zbudowany z cegły i składa się z 8 kawałków pół-cylindrycznym kształcie, z których każdy jest ozdobione mozaikami. Dzięki tej konstrukcji masywnej konstrukcji z minaretu wydaje się być bardzo lekka i delikatna.

Fundamenty minaret zbudowany z mocnych ciosów kamiennych. Paul wieże zdobią słowa Mahometa, pochodzące niebieską farbę. Wejście do budynku od strony północnej, można wspiąć się na długie spiralne schody na balkon z minaretu (Sharaf). Dziś ma 90 kroki schody, ale przypuszcza się, że znajdowały się takie same jak nazwy Boga – 99. Na zachód od minaretu jest najstarszym w regionie shestikupolnaya Yivli Minare Meczet Jami. Został on zbudowany w tym samym okresie, co sam minaretem, a nie jest w żaden sposób mniej niż wartość historyczną. Co ciekawe, Turcy zbudowali ją z materiałów, które należą do innych budynków wcześniej.

Innym zabytkiem Antalya okresie panowania Turków seldżuckich jest Karatay medresa – pałac zbudowany w 1251 wezyra Selaletdinom Karatau. W dawnych czasach mieścił szkołę Koranu. Architektura jest typowa Wpływ madrasa Karatay dwóch kultur. Obecność kopułami i drobnych elementów gwintowanych, aby budynek model kultury arabskiej i greckie kolumny zdobiące pałac, charakteryzujący czasów starożytności. Przez swojego istnienia medresa został przywrócony kilka razy, co pozwala mu doskonale pozostają. Dziś jest sala wystawowa, która zgromadziła całą historię Antalya, od okresu paleolitu, a kończąc nasze dni. Wśród eksponatów sali można zobaczyć wazony ceramiczne, różne naczynia, ozdoby, figurki i inne.


Powrót do spisu treści

Atrakcją miasta tureckiej

Tekeli Mehmet Paşa Mosque odzwierciedla inną epokę. Dokładna data budowy meczetu i imię człowieka, który ją podniesioną, do dnia dzisiejszego nie zostały zakonserwowane, sugerują jednak, że odnosi się do zabytkowych budynków końca XVI – początku XVII wieku i należy do epoki Imperium Osmańskiego. W czasie, gdy Turcja była na jej wysokość, meczet odgrywał rolę głównego centrum islamskiej Antalyi. Świątynia jest konstrukcja w kształcie kwadratu zwieńczona jeden duży i trzy małe kopuły. Tekeli Mehmet Paşa Meczet został zbudowany z kamiennych bloków i gruzu. Szczegóły dotyczące jego bramy i okna wykonane są z polerowanego kamienia. Wnętrze świątyni najciekawsze elementy wykonane są z marmuru ołtarza i ambony.

Wieża Zegarowa Saat Kulesi jest charakterystycznym miejscem w Antalya. Celowniki Wiek nie tak stare, jego budowa rozpoczęła się pod koniec XIX wieku i trwała do 1901 roku. Aby sfinansować budowę wieży Saat Kulesi cesarz niemiecki Wilhelm II. Obiekt został wzniesiony na cześć 25-lecia panowania tureckiego sułtana Abdul Hamida. Aby zobaczyć wieżę zegarową, należy odwiedzić starą dzielnicę Kaleici. Wieża piętrowe osiąga wysokość 18 metrów. Dolna warstwa jest wykonana z pięciokąta nierównych kamieni. Na szczycie wieży jest wyłożone polerowanymi kamieniami w formie czworoboku. Ta część budynku jest ozdobiona zegarów. Raz na górze Saat Kulesi góruje kopuła, ale został zniszczony przez burzę. Teraz zamiast niego szczyt wieży zwieńczony blankami.


Powrót do spisu treści

Najbardziej popularne parki Antalya

Antalya, jak reszta z Turcji, jest dosłownie usiany pięknych parków, gdzie można cieszyć się pięknem natury i odpocząć od zgiełku. Największy park w mieście jest Karaalioglu, która rozciąga się wzdłuż skalistego wybrzeża śródziemnomorskiego Antalya. Park położony jest na wzgórzu, a od jej terytorium rozciąga się wspaniały widok na cały ośrodek, góry i zatokę. Karaalioglu zanurzone w zieleni, to posadzone dużo drzew, niezwykłych roślin i kwiatów. Przytulne kawiarnie i restauracje znajdują się na każdym kroku, a także liczne sklepy sprawiają, że Park jest ulubionym miejscem wypoczynku dla romantyków. Dla miłośników egzotycznych zwierząt na terenie Parku znajduje się mini-zoo. W zachodniej części jest Karaalioglu Hidirilik Tower, jak opisano poprzednio.

Ataturk Park – drugi największy park Antalya. Został nazwany na cześć pierwszego prezydenta Rzeczypospolitej, Mustafa Kemal Atatürk, w którym Turcja stała się zupełnie inny stan. Park rozciąga się wzdłuż stromych klifów i to kompleks rozrywki, w tym torze, karuzela dla dzieci, ogromna trampolina. Głównymi atrakcjami parku są dwa budynki w formie piramidy: kawiarnia i kieliszek Congress Hall. Nie daleko jest słynna Fontanna śpiewu. Nazwa Atatürk upamiętnia nie tylko w imię parku. Zaledwie dwa miejsca Antalya, na Placu Republiki i Watan, wznosząc pomniki tej wielkiej postaci politycznych.


Powrót do spisu treści

Nowoczesne atrakcje Ośrodek

Śpiewające fontanny w Antalyi są nowoczesne atrakcje miasta. W ciągu dnia, ale nie różnią się od zwykłych fontanny, ale po zmroku pod światła oświetlają je regularnie o 21.00 czasu lokalnego, zaczyna niezapomniane show, który jest podziwiany przez wszystkich gości Antalyi. Fontanny nie tylko śpiewać, ale również tańczyć przy dźwiękach muzyki tureckiej, klasycznej i popularnej, a prezentacja jest zakończona filmy. Aby zobaczyć cały koncert, trzeba przyjść do fontann, jak najszybciej i podjąć najbardziej wygodne miejsce, od początku reprezentacji wokół tego miejsca będzie dużo gości. Fancy źródła śpiewu działają tylko w sezonie turystycznym.

W Antalyi delfinarium działa, gdzie można zrelaksować się z całą rodziną. Codziennie przez cały sezon nie są ekscytujące wyobraźnia show, które nie uczestniczą tylko delfiny, ale również uszczelnia się bieługi. Te mieszkańcy mórz i oceanów są przeszkoleni trenerzy rysować, śpiewać, wykonywać różne sztuczki, grać w piłkę i obręcz. Zdjęcia rysowane ssaki, można kupić jako pamiątkę. Czas trwania całego spektaklu jest około jednej godziny. Po pokazie goście mogą pływać z delfinami, ale ta przyjemność będzie kosztować okrągłe sumy. Położony delfinarium na terenie dużego centrum rozrywki Aqualand.

Antalya Akwarium zajmuje szczególne miejsce w życiu miasta. Został otwarty w 2017 roku i obecnie jest największym podwodny tunel w Europie. Idąc wzdłuż długich korytarzy akwarium, goście patrzeć, jak płyną nad głowami rekiny, płaszczki i innych mieszkańców oceanu. Dla turystów marnieje na tureckiej niezwykłego ciepła w zbiorniku jest wyposażony w specjalnym pomieszczeniu śniegu, gdzie można spotkać Świętego Mikołaja, jeździć na sankach i grać w gry z zabawy śnieżkami. Po wejściu do pokoju śnieg wszyscy odwiedzający dają ciepłe ubrania. Akwarium w Antalya jest jednym z interesujących miejsc, dzięki czemu Turcja jest popularna wśród turystów.

Muzeum Archeologiczne w Antalya będą interesujące dla każdego, kto jest zainteresowany w starożytnej tureckiej historii. Znajduje się on w obszarze miejskim Konyaalti. Budynek zajmuje 7000 metrów kwadratowych. M, w którym znajdują się 13 sale wystawowe. W hali prehistorycznego okresu przedstawionego stanowiska archeologicznego w epoce paleolitu. W hali bogów można zobaczyć ogromne oryginalne posągi Ateny, Zeusa, Artemis, Posejdona i innych greckich bóstw. Na drugim piętrze mieści się Muzeum Archeologiczne kolekcję monet antycznych i ikony. Część muzeum znajduje się na otwartym powietrzu, gdzie na wystawie wiele ciekawych eksponatów.

Aby wyświetlić wszystkie zabytki Antalyi niemożliwe. Szczególna atmosfera słońce daje turecki miejskie ulice i bulwary, gdzie można ukryć się przed upałem w cieniu ogromnych drzew. Wszystko w tej dziedzinie jest przesiąknięta obojętnością, relaksu i zabawy. W Antalya, uruchomiony ogromny disco Diskolend na świeżym powietrzu, gdzie można przetańczyć całą noc. W ośrodku są spektakularne górnych i dolnych Duden wodospadów i przylega część wypoczynkową. Na terenie strefy, można korzystać z tych wspaniałe cuda natury. Turcja może być dumny, że jego kraj jest naprawdę wyjątkowym miastem, które jest uważane za stolicę turystyki w kraju.

load...