Anoreksja: objawy i przyczyny

Zawartość:

Nowoczesne rytm i styl życia narzucają bardzo wysokie wymagania dotyczące wyglądu ludzi. Oraz, oczywiście, do wyglądu kobiet. A kobiety się do tego problemu są tak poważne, że zaczynają one chcą od siebie i swój wygląd niemożliwe. Kluczowym wyznacznikiem nowoczesnego piękna jest doskonałą figurą. To nie przypadek: wszędzie tam, gdzie są otoczone zdjęciach w magazynach, na transmisji telewizyjnych i wideo w Internecie. Doskonale wizerunki modeli dobrowolnie-mimowolnie narzuca kobietom pomysł, że piękno i rzadkość – odpowiednik pojęcia. I to jest pierwszy krok do tego, co lekarze nazywają anoreksja: jej pierwsze objawy są nie do odróżnienia od normalnych zachowań kobiet utraty wagi.

load...

Niestety, natura chciał, że tylko niewielka liczba kobiet ze względu na charakter mają dane zewnętrzne odpowiadające tych gotowych standardów. I dlatego duża liczba członków płci pięknej są stale walczą bohatersko przed nadwagą, centymetrach, fałdy. I często narzędzia w tej nierównej walce są daleko od najbardziej nieszkodliwych sposobów. Pigułki i herbaty do odchudzania, wyczerpującym treningu, głód – to wszystko może skończyć się bardzo źle. Aby dowiedzieć się, jak odróżnić utratę wagi na anoreksję, i jakie są jego główne cechy, powiemy Ci w tym artykule.

Czym jest anoreksja?

W celu rozpoznania problemu, trzeba znać podstawowe objawy anoreksji. Lekarze opisują tę chorobę jako zakłócenie normalnego zachowania jedzeniem, odzwierciedlenie w zwiększonym naciskiem na własnym ciężarem i chęci ograniczenia się prawie całkowicie z konsumpcji żywności. Osoby cierpiące na anoreksję, w zakresie obawiali wynik co najmniej jeden dodatkowy gram, który przyniósł się niemal do punktu wyczerpania.

Niestety, najczęściej choroba ta dotyka młode dziewczęta, czasem zupełnie jeszcze nastolatkami. Nie jest to zaskakujące, ponieważ są one o wiele bardziej niż w innych grupach wiekowych podatnych na wpływy zewnętrzne. Te dziewczyny są tak bardzo różne tempo siebie diety, że ich masa zmniejsza się o piętnaście do dwudziestu procent niższe niż normalnie, a czasami nawet więcej. Ale nawet jeśli ich waga jest mniejsza niż kiedykolwiek, a to uczucie jest bardzo wiele cierpienia, gdy patrzysz w lustro dziewczynek nadal uważam, że są one zbyt grube. A oni dalej torturować siebie Diety brutalne.

Takie „eksperymenty” są najbardziej niebezpieczne dla młodych dziewcząt – ich ciała wciąż się rozwijać i nabierać kształtów. W rezultacie, zamiast pięknych i zdrowych dziewcząt otaczających zobaczyć trochę bezcielesny duch, bladą skórę, czarne oczy i całą masę chorób współistniejących – takie są skutki anoreksji. W czasie, gdy nie jest intensywny wzrost i tworzenie różnych układów funkcjonalnych – nerwowy, hormonalny, krążenia, układu mięśniowo-szkieletowego, a inni – w wyniku którego okazać się potrzebne ogromną ilość składników odżywczych, nastolatek głodującego od tygodni, bo z tego, co jej ciało jest stosowana nieodwracalne szkody.

load...


Objawy anoreksji

Z reguły sami pacjenci, kobiety i dziewczęta kategorycznie odmówić przyznać, że jest to problem, więc bardzo ważne jest, że pierwsze oznaki anoreksji w czasie zauważony krewnych i przyjaciół. W przeciwnym razie, dążenie do idealnej wagi może skończyć bardzo źle: może zagrozić nie tylko zdrowia dziewczynki, ale czasami jej życie.

Najważniejszym objawem że dziewczynka złowionych anoreksję, to znaczne zmniejszenie ciężaru, a czasami w bardzo krótkim okresie czasu. Jednak, niestety, ta funkcja staje się widoczne tylko wtedy, gdy niebezpieczne wyczerpywanie zbliża się do punktu krytycznego. Może wydawać Do tego momentu, kobieta zdecydowała się po prostu schudnąć dość nieszkodliwe sposoby.

Innym przejawem anoreksji, która jest w każdym przypadku nie może być ignorowany – to utrata apetytu i znaczne zmniejszenie wielkości porcji spożywanych kobiet żywności. Poza tym, że bardzo często, a może nie chcieli wziąć jedzenie, znajdując ogromną liczbę wymówek – niekiedy bardzo wiarygodny: niedawno jadłem, zmęczony, bóle żołądka.

Jednak pomimo tego, osoba cierpiąca na anoreksję mogą być długie i szczęśliwe rozmawiać o jedzeniu: różne diety, kalorie i strategii odchudzania. Ponadto, wiele kobiet anoreksichki spędzają dużo czasu w kuchni, przygotowując różne potrawy. Z jednej strony, może się wydawać, że chorej jedzenia zupełnie nieciekawe. Jednak w rzeczywistości nie jest to tak: myśl o żywności zajmują prawie cały swój wolny czas. Ale jest to niezbędne do osiągnięcia realizacji tych myśli, wszystkie ich pragnienia gdzieś znika.

W miarę postępu choroby w znacznym stopniu pogarsza się zdrowie ogólnej kobiet. Wyraża się to w różnych objawów klinicznych choroby w wielu narządach.

 1. Zwiększone zmęczenie

  Chora kobieta zaczyna doświadczać bardzo słaby, bardzo zmęczony szybko. Nie masz czasu, aby umyć kobiecie wstać i, jak już czuje się bardzo zmęczony. To nie z powodu jakiejś ciężkiej pracy fizycznej, ale na prostych rzeczy, które w ogóle nie dziwi: ciało nie jest miejsce dla tak potrzebnej energii, i odnosi się do swoich wewnętrznych zasobów, które muszą być wymienione, a nie nieograniczone. Nawiasem mówiąc, w bardzo zaawansowanych przypadkach, dziewczynka może pojawić się silne uczucie senności, może zacząć regularnie mdleje.

 2. Zmiana stanu włosów i paznokci

  Pacjent włosy dziewczyna traci swój blask, stają się matowe i rozpocząć bardzo mocno podzielone. I nikt, nawet najlepszy balsam do pielęgnacji włosów nie jest w stanie poprawić sytuację. Wynika to z tego, że organizm jest pozbawiony witaminy i minerały niezbędne w celu utrzymywania włosów w dobrym stanie. To samo dotyczy paznokci: stają się cienkie i kruche, mogą zacząć stratyfikacji.

 3. Zmiana stanu skóry

  Z reguły kobiety, anoreksją, staje się bardzo blada cera, pod oczami pojawiają się niebieskie kręgi. Przyczyną tego zjawiska jest bardzo często niedokrwistość z niedoboru żelaza, która jest must-have tego naruszenia. Ponadto, brak apetytu jest często przyczyną problemów z pochkami.Vesma osobliwe niebieskawy skóry odbywa się na rękach i stopach chorej dziewczynki. Nie jest to spowodowane złym skóry mikrokrążenia. Nawiasem mówiąc, z tego samego powodu, chora jest prawie zawsze zimne, często nawet jej ciało pokryte warstwą bardzo cienkie i krótkie włosy – w ten sposób organizm próbuje chronić się przed hipotermią i ogrzać.

 4. Brak miesiączki lub zanik menstruacji

  Nie dość zrozumieć mechanizm występowania tego objawu: czy długotrwały brak niezbędnych składników odżywczych w organizmie wpływa na poziom hormonów kobiety, powodując różne awarie, czy to w ogóle o wpływie stanu psychicznego. W każdym razie, brak miesiączki – poważne naruszenie, mówiąc, że problem zaszło za daleko, a ona pilnie potrzebna pomoc medyczna.

 5. Rozwoju innych chorób

  Ponieważ brak istotnych witamin, minerałów, białek, składników odżywczych, tłuszczy i węglowodanów w organizmie jest najsilniejszym prądem, to bardzo trudno jest dokładnie przewidzieć, jak to będzie reagować anoreksji. W niektórych przypadkach, kobiety rozpocząć poważne problemy z przewodu żołądkowo-jelitowego, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego i hormonalny, system rozwoju osteoporozy.

Przyczyny anoreksji

Tak więc, kto i dlaczego ataki choroby? Na początku należy zauważyć, że istnieje wiele rodzajów anoreksji: pierwszorzędowe, psychicznych i nerwowego. Podstawowym anoreksja występuje u kobiet w wyniku różnych patologii fizjologicznych i organiczne zaburzenia hormonalne, zaburzeń neurologicznych, nowotworów złośliwych i innych chorób. Jadłowstręt psychiczny jest spowodowany przez wiele zaburzeń psychiatrycznych, takich jak depresja urojeniami, osłupienie, katatoniczną schizofrenię.

Jednak gdy mówimy słowo „anoreksja”, często odwołujemy się do anoreksji. I w tym przypadku, najlepszym przysłowie: „. Wszystkie problemy z głową” Psychologiczne przyczyny anoreksji, istnieje tak wiele: to cechy rodziny i osobowość, a także trudności w komunikowaniu się z innymi. Najczęściej, to szeroka gama zagadnień należą:

 • Dysfunkcyjne rodziny

  Mówiąc najprościej, jest to rodzina z niezdrowego klimatu psychologicznego, w którym wszyscy członkowie rodziny lub ukryć swoje emocje, albo stale podrażnionej na siebie. Jeden lub więcej członków rodziny, często cierpią z powodu różnego rodzaju uzależnień: alkoholu, narkotyków, hazardu, etc. … Nikt nie bierze pod uwagę potrzeby nawzajem. Dzieci albo dla siebie, albo są pod stałym nadzorem autorytarnych rodziców. Nic więc dziwnego, że w takich warunkach szkodliwych dla zdrowia, jeden członek rodziny – najczęściej jest to nastolatka – chora na anoreksję.

 • Negatywna atmosfera wokół posiłków

  Zazwyczaj źródłem tej przyczyny – głęboko w moim dzieciństwie. Niektórzy rodzice uważają, że dziecko powinno być karmione co było w tym i ta niechęć nie jest barierą. Zaczynają się gwałtownie wpakować żywności do dziecka, a on, że tworzą odruch wymiotny oraz ogólny negatywny stosunek do jedzenia. Anoreksja z tego powodu może się rozpocząć na bardzo wczesnym wieku, a może ukryć i pojawiają się już w okresie dojrzewania, a nawet dorosłości, czy istnieją dodatkowe czynniki.

 • Niska samoocena i pogwałceniem postrzegania swojego ciała

  Wszystkie kobiety, u pacjentów z anoreksją postrzegają siebie jako tłuszcz brzydkie brzydkie. Nawet przy bardzo małej masie i wybrzuszenia na zewnątrz kości myślą, że „pływał bardzo gruby.” Ale to jest raczej konsekwencją anoreksji, a przyczyna leży w tym, że te dziewczyny robić w życiu uważa się bezużyteczne: głupie, słabe, nudne i bierne. I starają się przynajmniej czegoś odnieść sukces, znajdując piękne, ich zdaniem, kształt.

 • Obsesja i przymusu w zachowaniu, perfekcjonizm

  Funkcja ta ma bardzo złe konsekwencje długotrwałej utraty wagi. Nawet jeśli zaczyna się jako bardzo zdrowe procesu, ze względu na nadmierne dążenie do perfekcji potrafi tak „Stuck”, które nie zawsze wydają się wystarczające piękne. A zatem, musimy też jeść mniej, i kolejna, i kolejna …

 • Niezaspokojona potrzeba miłości i akceptacji

  W tym przypadku anoreksji staje się mostem do zacząć się od innych ludzi. Zdarza się to często z dziewcząt z nadwagą. Po rozpoczęciu odchudzania, ale pamiętać, że zaczęła się rozciągać i pokazać współczucie dla innych ludzi. To wzmacnia pozytywny efekt utraty wagi i są one „podpięty” na nim. I bardzo szybko zaczyna nosić patologiczny charakter.

 • Walka z przeszkodami

  Bardzo interesujący punkt widzenia na problem anoreksji została zaoferowana psychofizjologia Vadim Rotenberg: wierzy, że jest ona oparta na pragnieniu dziewcząt do przezwyciężenia wszelkich trudności, jako że jest ich stały apetyt. Ona nie chce jeść, więc pokonanie go i uzyskać satysfakcję. To jest ich zwycięstwo nad sobą i przynosi sens ich życiu – dlatego, jego zdaniem, anorektycy jak trudno porzucić swoje patologiczne zachowania.

Cute girl! Jeżeli jesteś niezadowolony ze swojej figury i chcesz przeżyć kolejną dietę, zastanowić się, czy ryzykować ich zdrowia dla dobra jakiejś iluzorycznej piękna? A jeśli zdecydujesz się poprawić swoje ciało i zwalczania fakt, że wydawać się dziwne, nie zapomnij o granicach samej walki. Obejmują głowę i trzeźwą ocenę co się dzieje, jako granicy między odchudzania i anoreksji są bardzo, bardzo szczupły. Idź do niej dość łatwo, więc jeśli ty lub twoi krewni poczuli pewne wątpliwości, to lepiej być bezpieczne ponownie i odnoszą się do specjalisty po poradę. Najważniejszą rzeczą – może być piękne i atrakcyjne w dowolnym organizmie z dowolnym wyglądzie, jak pewność siebie i charyzmę jest ważniejsza niż płaski brzuch!

load...