Anoreksja – objawy i leczenie

Zawartość:

Termin „anoreksja” wie prawie wszystko. Ale wielu nie zdaje sobie sprawy, co spowodowało tę chorobę, jakie są jego przyczyny, jak się go pozbyć. A co najważniejsze – nie zapobiegają rozwojowi niebezpieczne – nawet nie boi się słowa – śmiertelną chorobę? Aby odpowiedzieć na te pytania, trzeba rozpocząć z daleka – innymi słowy, aby zrozumieć psychologię osób cierpiących na anoreksję.

load...

Zacznijmy od definicji tego terminu. Anoreksja – poważna choroba, która towarzyszy nie tylko problemy trawienne, ale również z zaburzeniami psychicznymi. Wyraża się to w zamierzonego odmowy jedzenia. Anoreksiki są bardzo wrażliwe na ilość spożytego pokarmu, stale porównując ją z własnym ciężarem. Boi się uzyskać dodatkowy ciężar, że pochodzą one z wszelkich sposobów, aby dać się na jedzeniu. Przekonać innych, które mają awersję do jedzenia, przymusowo spowodować wymioty lub brać duże dawki środków przeczyszczających. Według lekarzy, skuteczne leczenie anoreksji utrzymywane tylko 7 z 10 zakażonych osób. Co do reszty, to wszystko kończy się śmiercią.

Co trzeba wiedzieć o anoreksji?

Zasadniczo, choroba podatne młode kobiety 15-25 lat. Obserwując wdzięczne formy modeli, decydują się radykalnie zmienić dietę, aby uzyskać jak najbliżej swoich idoli: figura, a dopiero potem – nigdy nie wiadomo – a stopień sławy. Wszystko zaczyna się od banalnej diety. Dziewczyna, która marzy o modelu kariery, dosłownie wyczerpując się przez post, przechodząc od jednego do drugiego i diety nie przykleja się do zasad zdrowej diety.

Waga idzie, ale sen nie jest przeprowadzane w pośpiechu. To było wtedy, a zaczyna problemów psychologicznych. Obwinia jej idealny na tyle (jego zdaniem) postać i głód nadal z nawiązką. W snach drzwi do wyższych sfer otworzyć tylko do kobiet z doskonałej, nieskazitelnej figurze. Ona nie jest już w stanie zrezygnować z obsesją. I, co najciekawsze, ciało, jak to idzie w jej stronę, zatrzymując się jeść w ogóle.

load...

Albo jest taki przypadek. Nastoletnia dziewczyna beznadziejnie zakochany facet. Ale nie zwracać uwagę na to, wolą spotkać się z drugim. Dziewczyna przez długi czas szukamy przyczyny tej niesprawiedliwości i wreszcie zrozumieć – całość w jej figurze. Ona jest na tyle smukły w porównaniu z rywalami. Na miłość idziemy do wielu ofiar, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Rodzice nastolatków trzeba zagłębić się w życiu dziecka, aby nie pozwolić rzeczy według własnego rytmu, zapewniają pomoc w czasie – w przeciwnym razie nie widzę problemów.

Odróżnić od anorexic prostu zbyt cienki osoba jest możliwe. Zwykle cierpią z niedowagą ludzie nie odmawiają jedzenia – jedzą bardzo napięty, ale nie lepiej. Tacy ludzie są zawsze aktywny, wesoły, ich zachowanie nie daje żadnego powodu do niepokoju.

Ale jeśli zauważysz, że twoja córka, siostrzenica lub przyjaciel stał się trudny do skarżą się na brak apetytu, ciągle wymyślać wymówki, aby nie siedzieć przy stole – trzeba być powiadamiani. Należy stosować się do jego zachowania w ciągu kilku dni – jeżeli Twoje obawy są potwierdzone, natychmiast zasięgnąć profesjonalnej pomocy.

Objawy chorobowe

Wszystko anoreksiki z wielkiej inspiracji mówić o jedzeniu, o kaloryczności potraw, a nawet gotowane dla bliskich pyszne i niezwykłe potrawy. W ich podświadomości tak głęboko zakleszczony pojęcia o żywieniu, motyw żywności, która staje się obsesyjne. Uczą książek o kaloryczności, obliczyć je z apetytem i nie pozwolić sobie jeść zakazanego jedzenia w ich opinii.

Oprócz objawów psychicznych, anoreksji i ma atrybuty fizyczne. Są one dość dużo, ale jeśli porównać stan faktyczny, możliwe jest obliczenie chorobę we wczesnym stadium bez trudności. Należy jednak pamiętać: obecność jednego lub dwóch z poniższych objawów nie może budzić obawy. Następnie trzeba dokładnie zrozumieć zachowanie osoby, wziąć pod uwagę wszystkie niuanse.

 • Częste ważenie (dosłownie kilka razy dziennie), godziny oglądania się w lustrze;
 • Stała niezadowolenie z figury;
 • Bardzo niska samoocena;
 • Strach nawet zdobyć kilka dodatkowych kilogramów;
 • Depresja lub stałe wahania nastroju;
 • Odmowa komunikować się z przyjaciółmi iw ogóle od chodzenia i publikacji;
 • Zamiłowanie do gotowania, ale jej niechęć mieć;
 • Stała krytyka;
 • Nadmierne schludność i czystość;
 • Bardzo sucha skóra, matowe włosy i łamliwe paznokcie;
 • Szybka utrata masy ciała, stała odmowa jedzenia;
 • Oznaki zahamowania wzrostu i niedokrwistość (dla młodzieży);
 • Niska temperatura ciała, zimne dłonie i stopy;
 • Ciężkie zaburzenie cyklu miesiączkowego;
 • Częste omdlenia, osłabienie, duszność.

Zbliża się do krytycznego stadium choroby, osoba przeżywa prawdziwy strach przed jedzeniem. I ten strach nie znika, nawet gdy jest kompletny wyczerpanie. Organizm nie otrzymuje już jedzenie, odrzuca go, ale pacjenta podświadomość mówi, „nie powinno się tam zatrzymać, trzeba jeszcze wszystko przed siebie, nie jesteś wystarczająco dobry, aby realizować swoje marzenia.” Jeśli nie zostaną podjęte działania w czasie choroba może całkowicie zniszczyć człowieka. Odzyskiwanie bardzo, bardzo ciężko – proces trwa dłużej niż jeden rok.

Leczenie anoreksji

Jeśli sprawa jest zbyt marny, leczenie anoreksji może trwać od trzech do pięciu lat. Proces odzyskiwania nie jest bez pomocy psychologicznej, sugestię, że leczenie jest konieczne. Po tym wszystkim, w większości przypadków, pacjent kategorycznie nie chce się szukać pomocy u lekarzy, czuje się całkowicie zdrowe.

Złożoność procesu oczyszczania jest potrzeba nie tylko zatrzymanie pacjenta na czczo, ale również „uczyć” jego ciało ponownie wziąć jedzenie. Psycholog jest konieczne do pokonania chęć pacjenta do głodu, wysłać go do podświadomości nowych sposobów zaszczepić nowe priorytety życiowe.

Statystyki pokazują, – 60% chorych dochodzi do zupełnego wyleczenia, zaczynają się do nowego stylu życia, szczęśliwie żonaty i ma dzieci. Chociaż w tym przypadku niepłodności nie jest wyjątkiem. Kolejne 20% pacjentów są stale na skraju upadku i przechodzi rehabilitację przez całe życie. A reszta, niestety, nie może być traktowany w ogóle. Który kończy się śmiercią. Co więcej, nie tylko wyczerpanie staje się przyczyną śmierci, a częste przypadki samobójstwa. Anoreksję uświadamia sobie, że jego sen nie jest możliwe, i decyduje, że nie jest warta życia.

Leczenie rozpoczyna się od fizycznego odzyskiwania danych pacjenta. Jest to kategoria pacjentów, którzy nie są w stanie ani jeść ani poruszać się niezależnie. W tym przypadku, ciało jest obsługiwany przez zakraplacz. Stopniowo ludzie pochodzący ze stanu krytycznego, niezbędne produkty są wprowadzane do jego diety. Ale główny problem polega na tym, że na czczo wszystkie narządy dotknięte. To nie wystarczy, aby tam rozpocząć, musi być kompleksowe leczenie, które trwa bardzo długo.

Równolegle do przywrócenia ciała odbyła kurs psychoterapii. Zadaniem lekarza w celu określenia przyczyny choroby, aby spróbować uratować pacjenta z fobiami. Często choroba prowadzi do naruszenia układu nerwowego. W tym przypadku odbiór rejestruje sedacji.

Konsekwencje anoreksji

Anoreksja może prowadzić do bardzo smutnych konsekwencji. Dlatego lekarze kategorycznie zabrania się spełniać każdy jakiejkolwiek diety bez konsultacji z dietetykiem. Przed rozpoczęciem cud głodówki czy gra jest warta świeczki. Po tym wszystkim, problemy zdrowotne będą trwać przez całe życie.

 • W głodujących ludzi często obniża ciśnienie krwi, a tym samym utrudniała serce;
 • Jednym z najbardziej niebezpiecznych skutków anoreksji – hormonalne zakłóceń. Prowadzą one również do zaburzeń cyklu miesiączkowego. Rozwijać osteoporoza, dziewczyna, czas nie rozpocząć leczenie, ryzykując nigdy stać się matką. Diagnoza – bezpłodność – częstym zjawiskiem w anorexic. I to jest bardzo trudne do leczenia;
 • Rozwijających się, że choroba zaczyna zakłócać funkcjonowanie mózgu. Pojawiają się drgawki, zaburzenia psychiczne, drętwienie rąk i nóg;
 • Ponieważ ludzie nie dostają wystarczającej ilości witaminy może wystąpić niedokrwistość. Niski poziom hemoglobiny, trzymając się przez dłuższy czas, może spowodować zmiany w strukturze mózgu. Tak, że niedokrwistość należy leczyć natychmiast.

Uszkodzenie wątroby, słaby układ odpornościowy, nietolerancja zimna i ciepła, odwodnienie – to wszystko też są konsekwencje tej strasznej choroby. Gdy jest w zaawansowanym stadium choroby, anoreksję nie jest dumny z siebie, że nie czuje się najpiękniejsza. Pozostaje tylko jeden lęk przed przyszłością, które on sam i pozbawiony. Bez profesjonalnej pomocy nie wystarczy.

Konieczne jest, aby pamiętać, że obwiniania innych (rodziców, przyjaciół, męża), że ich ukochana osoba była chora, to nie jest konieczne. Człowiek sam jazdy się do kąta, z którego jest tak łatwo dostać. Ale nadal możemy zapobiec chorobie, po prostu trzeba być nieco bardziej wrażliwi na innych, a nie uciekać od swoich problemów. Podczas rozpoczynania leczenia, aby uniknąć poważnych konsekwencji i zbudować szczęśliwe życie.

load...