Anoreksja: Jak chory? Albo droga donikąd

Zawartość:

„Jak źle anoreksję? Naprawdę chcę tego!” Niestety, na co dzień setki dziewcząt i kobiet zadaje sobie to pytanie. Lekarze na całym świecie pokonać bardzo realne problemy – coraz więcej kobiet zapada na anoreksję. Ale anoreksja lub jak to błędnie nazywa anareksiya – trudniej złożoną chorobą, a nie prosty i nieszkodliwy sposób, aby schudnąć, według wielu kobiet.

load...

Bardzo często pytanie, jak to się bardzo źle z anoreksją, zdziwienie młodych dziewcząt, którzy szukają maksymalnej być jak swoich idoli. Jednak wielu z nich nie wie, że nie ma nic dobrego w anoreksję. Jedyną rzeczą, którą zauważą – jest zewnętrznym objawem anoreksji – zbyt niska masa ciała. Jednakże tak nie jest.

Prawie nikt z ludzi w obliczu plagi anoreksji, w żaden sposób nie są mile widziane jego choroby, a na pewno nie dumni ze swojej idealnej figury. Wręcz przeciwnie, wstyd jej, uczucie jest wciąż zbyt gruba. Na przykład, anoreksję dziewczyna podczas wzroście metr osiemdziesiąt waży tylko 50 kilogramów, ale mimo to, nadal uważa się za zbyt grube i nieatrakcyjne. Obawy te przyjmują postać naprawdę silny fobie, przekształcając chory mieszka piekło.

Pozbądź anoreksji nie jest tak – to jest proste, nie jest to przewlekły katar, przypomina sobie kilka razy w roku. Pacjenci anorektyczne ludzie nie są w stanie kontrolować, myśli i działania umysłu. Całe życie i wszystkie dziewczęta myślał tylko o jedzeniu i ich wagi: od rodzaju produktów, liczenie kalorii, thrall wyimaginowane fałdy na jego ciele. I większość z tej choroby nie zostawia kobietę samotnie, nawet we śnie – cierpi najsilniejsze koszmary związane z własnym ciałem i żywności. Nawet we śnie w dążeniu do idealnej figury kobiety przymusowej liczyć kalorii i zaplanować dietę. W rezultacie, kobieta unika snu, jego układ nerwowy jest bardziej wyczerpany – okazuje rodzaju błędnego koła.

Ofiarą anoreksji nie może prowadzić do pełnego życia – udać się na wizytę, na relaks z przyjaciółmi. Choroba jest łatwe – po prostu ciągnie kobietę od życia, skazując ją na samotność i brak zrozumienia ludzi wokół niej – współpracowników rodziny, przyjaciół, pracy. Kobieta może w końcu zaczyna wierzyć, co najmniej dziwne.

load...

Ponadto, anoreksja jest prawdziwym zagrożeniem dla życia kobiety, a bardzo wysoki stopień prawdopodobieństwa, może prowadzić do śmierci. To anoreksji wśród wszystkich zaburzeń psychicznych mają najwyższy wskaźnik śmiertelności. Dlatego, jeśli ty lub twoi bliscy pojawiły się objawy anoreksji, trzeba jak najszybciej niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Aby rozpoznać anoreksję, należy znać przynajmniej główne cechy tej choroby. Tylko w tym przypadku możliwe jest rozpoznanie choroby i podjęcie niezbędnych środków.

Objawy choroby

 • Niezadowolenie z ich ciężaru na swoich normalnych parametrów

Pierwszą oznaką anoreksji choroby – niezadowolenie z chorym z ich wagi, często zupełnie normalne. Ofiarą anoreksji są stale stara się schudnąć i najbardziej straszny koszmar dla niej – zdobyć co najmniej 10 gramów. Ten strach jest całkowicie zagłusza wszystkie inne emocje i myśli. Nawiasem mówiąc, w niemal wszystkich przypadkach główną przyczyną anoreksji jest niska samoocena i brak satysfakcji z dziewczynami w ich wyglądzie. Dlatego rodzice dziewczynki – nastolatek jest bardzo ważne dla wszystkich dostępnych środków w celu utrzymania jej samoocenę. I wtedy pytanie: „Anoreksja jest chory?” nie wstawać przed nią.

 • Naruszenie cyklu miesiączkowego

Innym bardzo uderzające wskazuje, że kobieta cierpi na anoreksję, to uporczywe zaburzenia cyklu miesiączkowego – brak trzech lub więcej kolejnych okresów menstruacyjnych. Zazwyczaj lekarz – ginekolog naraża kobiety zdiagnozowano „brak miesiączki” w przypadku, mogą powodować miesiączki przez podawanie tylko określone hormony zawierające estrogen.

 • Nadmierna utrata wagi

Oraz, oczywiście, nie można mówić o anoreksji w przypadku, gdy masa chorej jest normalny. Typowym objawem tej choroby jest krytycznie niski ciężar ciała. Jednak należy pamiętać, że jeśli choroba jest w stanie określić na wstępie, krytyczna redukcja masy można uniknąć, gdyby w odpowiednim czasie zwrócić się o pomoc do lekarzy. Nawet jeśli chora kobieta kategorycznie odmawia szukać pomocy u lekarzy, krewni powinni być sami odwiedzić psychologa – będzie on na pewno powiedzieć, co zrobić w tej sytuacji.

Typy zachowań w anoreksji

W wielu aspektach, zachowanie kobiet z anoreksją jest bardzo podobne. A przecież lekarze wyróżnić dwa główne typy ludzkich zachowań:

 • Taktyka restrykcyjne

Kobiety, które wybrały tę taktykę zachowanie, dobrowolnie i świadomie ograniczają się w ilości pokarmu. Niektórzy nigdy nie jeść ani za gram więcej. Co może sobie pozwolić na ich własnych obliczeń. Ta kobieta nigdy nie pozwoli sobie na jedzenia do sytości, i jest zawsze w trybie ekstremalnego głodu.

 • Taktyka czyszczące

W tej samej sprawie, jeśli kobieta, anoreksję, wybrał różne taktyki postępowania, będzie postępować w następujący sposób: załadować pełny, nie ograniczając się w dowolnej ilości pokarmu lub w jego postaci – może być tłuszczowych oraz dania słodkie i wędzone , Jednak zaraz po zjedzeniu kobieta robi sama wymiotów lub nadużywanie środków przeczyszczających lub lewatywy. Zazwyczaj tacy pacjenci wyjaśnić swoje działania w sposób następujący: „Boję się być chory na anoreksję”, nie zdając sobie sprawy, że są już chory.


Leczenie anoreksji

Pomimo faktu, że jadłowstręt psychiczny jest chorobą psychologiczny, to jest, w przeciwieństwie do, na przykład, depresja lub ataki paniki, to jest bardzo trudne do leczenia. Uniwersalny lek na anoreksję nie istnieje – nie jest to ból głowy, który jest wystarczający do usunięcia znieczulenie wziąć pigułkę. Leczenie anoreksji jest bardzo długa, a co najważniejsze, to złożony proces, który wymaga wiele wysiłku i czasu.

Przede wszystkim lekarze wyznaczyć preparaty chora ma wzmacniajace na organizm, jak również stymulowanie układu odpornościowego. W takim przypadku, jeśli ubytek jest niezwykle silna, a ciało chorej nie jest w stanie jeść, zostanie on przypisany do dożylnie kroplówkę z glukozy potrzebnej do podtrzymywania funkcji życiowych organizmu. W przeciwnym razie, jej życie byłoby w prawdziwym niebezpieczeństwie.

Ponadto, prawie wszystkie kobiety cierpiące na anoreksję, lekarze przepisują leki przeciwdepresyjne. I nie bez powodu – anoreksja jest prawie zawsze idzie w parze z depresją. Jednakże, niektórzy lekarze uważają, że stosowanie leków przeciwdepresyjnych jest bezcelowe, a ich skutki uboczne mogą tylko pogorszy sytuację. Najbardziej poprawne podejmie decyzję o konieczności tych leków w każdym przypadku indywidualnie, w oparciu o stan zdrowia i kondycji psychicznej kobiet.

To samo odnosi się do uspokajających. Jeżeli lekarz uzna to za konieczne, będzie on powołać je do kobiety. Leki te pomagają chora przezwyciężyć opresyjny uczucie niepokoju i obaw. Należy jednak mieć na uwadze, że środki uspokajające powodować bardzo wciągająca, tak że nie mogą być używane przez dłuższy czas. A poza tym, są one w żadnym wypadku nie powinien być przepisywany kobietom, które w przeszłości cierpieli z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, nawet.

W prawie wszystkich przypadkach kobiety z anoreksją powinni przyjmować leków zawierających hormon estrogen. Po tym wszystkim, jego brak prowadzi do ogromnej ilości różnych powikłań, takich jak:

 • Osteoporoza. Brak lub brak hormonu estrogenu znacznie zwiększa ryzyko osteoporozy u kobiet, niezależnie od wieku.
 • Wczesna menopauza. Jak wspomniano powyżej, brak apetytu niemal we wszystkich przypadkach prowadzi do zaburzenia cyklu miesiączkowego – miesiączka prawie całkowicie znika.

Wprowadzenie do organizmu chorej sztucznie syntetyzowanych hormon estrogen pomaga znacznie zmniejszyć ryzyko takich powikłań. Im szybciej leczenie rozpoczyna się w ten sposób, im większa wydajność.

Mity o anoreksji

Około anoreksji istnieje tak wiele mitów. To jest brak wiarygodnych informacji prowadzi do tego, że ogromna liczba kobiet tylko pomarzyć o, chorują z anoreksją. To właśnie te mity zostaną omówione poniżej.

 • Anoreksja – choroba żołądkowo – jelitowego

Wielu ludzi uważa, że ​​mocno anoreksja jest rodzajem choroby przewodu żołądkowo-jelitowego, takich jak zapalenie żołądka, lub przewodu pokarmowego. Ale w rzeczywistości, anoreksja choroba żołądkowo – jelitowego ma znaczenia.

Podczas gdy, w tym samym czasie, prawie wszystkich kobiet cierpi z powodu anoreksji, rozpoznano danej choroby przewodu pokarmowego. Nie jest to zaskoczeniem – w końcu nikt, nawet najbardziej silny i zdrowy żołądek, po prostu nie będzie utrzymywać stały głód.

 • Jadłowstręt nie wpływa na metabolizm

Prawie wszystkie kobiety uważają, że anoreksja nie wpływa na metabolizm. Jednak w rzeczywistości tak nie jest – bo jeśli organizm nie dostać cały zestaw niezbędnych substancji, brak równowagi po prostu nieuniknione.

 • Witaminy wstępu zapobiec beri-beri

Istnieje również inny bardzo powszechna opinia – biorąc multiwitaminowy kompleksów w stanie zapobiec rozwojowi beri-beri. Jednak w rzeczywistości bardzo różny. Po pierwsze, wszystkie kompleksy multiwitaminowe są jedynie uzupełnieniem witamin, że osoba dostaje się od jedzenia. A po drugie, wyczerpany organizm traci zdolność do absorbowania witamin pełni.

Cechy anoreksja

Istotne jest, że ludzie blisko czasu zauważyłem problem i podjąć niezbędne środki. W tym przypadku, jeżeli choroba jest widoczne w jego początkowym stadium, istnieje duże prawdopodobieństwo, że leczenie lekiem nie jest wymagane. Dieta jest przywracany, apetyt wraca w całości, ale ciało ponownie otrzyma wszystkie składniki odżywcze. W takim przypadku, jeśli tubylcy nie dostać się do wpływania kobietę, powinni szukać pomocy u psychologa. Bardzo często w stanie poradzić sobie z tym problemem tylko przez specjalistę.

W tej samej sprawie, w przypadku anoreksji nie wynika z chęci pozbycia się nadwagi, a ze względu na silne sytuacjach stresowych – śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, konieczne może być pomocy psychiatrycznej.

Konieczne jest również, aby pamiętać, że nawet dzieci mogą być wyłożone anoreksji. I we wszystkich przypadkach, gdy dziecko zachoruje z anoreksją, winę dorosłych. W żadnym wypadku nie jest niedopuszczalna na siłę zachęcać dziecko mieć coś – albo że on nie chce, albo starają się „dopchać” się w nim więcej niż on może jeść. Takie zachowanie może dorośli linii powodują, że pojawia się u dzieci odpornego odrzucenia jakiejkolwiek żywności. I to odrzucenie jest tworzona na poziomie podświadomości, dziecko nie może kontrolować ich niechęć do jedzenia.


Anoreksja = idealna figura?

Ogromna liczba dziewcząt i kobiet uważa, że ​​aby osiągnąć idealny rysunek może być stosowany jedynie w przypadku chorej na anoreksję. Tu i tam jest patologiczna „chcę”. Jednak tak nie jest – bo nie wszystkie kobiety, które widzimy na okładkach wielu czasopism, anoreksję. Wystarczy postępować zgodnie z prostymi zasadami.

Po pierwsze, nie należy zapominać, że zdrowa dieta jest bardzo ważna w walce o piękną postać. Wymień wysokokalorycznych słodyczy na użyteczne owoce i warzywa, smażonymi ziemniakami – zbożach, majonezu – kwaśną śmietaną. Porzuć kawę na korzyść soków i napojów gazowanych z przyjęciem czystej wody pitnej.

I, oczywiście, nie należy zapominać, że dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i prawidłowego metabolizmu jest bardzo ważne, aby uzyskać wystarczającą ilość ćwiczeń. Oczywiście, nie wszyscy mają na tyle silnej woli, aby wstać o godzinę wcześniej i przejść do najbliższego stadionu, czyli czas na wizytę w siłowni. Jednak, aby wycofać się z transportu publicznego kilka przystanków wcześniej i wybrać się na spacer lub udać się na jedną godzinę spacer w mocy którejkolwiek z kobiet.

Oczywiście, wiele kobiet w ten sposób dobrego rysunku może wydawać się zbyt trudne i wolą mieć łatwiejszą drogę – chora na anoreksję. Należy jednak pamiętać, że ta prostota jest zwodnicza, a cena sukcesu jest zbyt wysoka – Twoje zdrowie, a może i życie.

A kiedy przyjdzie do swoich zmysłów, będziesz musiał stawić czoła wystarczająco wyzwań:

 • Przywracanie normalnego działania żołądkowo – przewód pokarmowy
 • Normalizacja zakończyć pracę nerek i dróg moczowych
 • Normalizacja hormonalnej tle organizmu
 • Normalizacji metabolizmu
 • Przywracanie zdrowia psychicznego

W tym wszystkim musi być dużo czasu, cierpliwości i wysiłku. I nie ma najmniejszej gwarancji, że lekarze będą w stanie przywrócić kobietę do jej zdrowia w całości. Niestety, w wielu przypadkach zdarza się, że przed końcem kobiety odzyskać z powodu anoreksji po prostu nie jest możliwe. W rezultacie, zamiast urody i powszechnego podziwu dla kobiety otrzymuje ogromną liczbę problemów zdrowotnych i współczulnych widokami otaczających ludzi. Ale z pewnością kobieta, mówiąc: „Chcę mieć moje anoreksja” nie rozumie tego. Więc czy warto? Nie. Nie zapomnij o tym, pięknych dziewcząt i kobiet, uwaga, zanim powiesz „chcę”. Jesteś dobry po prostu są, jakie są.

load...