Anoreksja. Ideał piękna czy patologia?

Zawartość:

Wiele osób ma wielkie pragnienie, aby być w szczytowej formie i dobrze wyglądać. Czasami pragnienie, aby mieć szczupłą postać zamienia się w obsesję, przeciwko której rozwój chorób psychicznych, takich jak anoreksja i bulimia. Ale przedmiotem naszej dyskusji dzisiaj będzie dokładnie anoreksja, ponieważ występuje najczęściej. Ponadto, bardzo niewiele osób wie, co anoreksja. Spróbujmy zrozumieć siebie.

load...

Czym jest anoreksja?

Czym jest ta choroba? Ludzie anoreksja jest nazywany „Barbie syndrom”. Próbuje schudnąć z różnego rodzaju metod, same dziewczynki nie zauważyć, że organizm doprowadza do wyczerpania. A ciało natychmiast reaguje na takie „zastraszania”. Zaczynają się zmieniać procesy metaboliczne rozwiniętą brak miesiączki (odbiega cyklu miesiączkowego), występują zmiany psychiczne.

Nawiasem mówiąc, to problemy psychiczne są największym zagrożeniem, jak zaostrzyć chorobę. Ludzie zaczynają ocenić sytuację zniekształcony. Odbicie w lustrze – nie wystarczy Slim (niezależnie od rzeczywistości), a jedzenie jest postrzegane jako rodzaj substancji, z pewną ilością kalorii. I nawet po małym posiłku ludzie uciekają się do wymiotów i lewatywy.

Tak więc, aby odpowiedzieć na pytanie, co anoreksja jest dość prosta – nie wymaga dużo wiedzy medycznej. Anoreksja – poważna choroba psychiczna, która stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi i wymaga natychmiastowej poważne traktowanie.

Trochę historii

Niektórzy uważają, że anoreksja – choroba stosunkowo młody, nie pojawił się tak dawno temu. Ale w rzeczywistości tak nie jest. Nawet w 19 wieku, przypadki anoreksji zostały ustalone. W 1859 roku, lekarz William Chipley opisany stan „sitomanii”, który został opisany jako strach przed jedzeniem. Chipley pracował w szpitalu psychiatrycznym, i zwrócił uwagę na dziewczyny z wielkiego wyczerpania, która została wniesiona przez krewnych.

load...

Te dziewczyny były z mieszczańskich rodzin i niedostatek żywności, nie miałem. Nie chcieli jeść lub zmniejszyć ilość jedzenia do zaakceptowania dla pełnych wymiarach życia. Podobne zjawisko 10 lat później opisał amerykański lekarz Uilyam Gall, i nazwał go „histeryczny apepsy”. A przyczyny prowadzące do utraty apetytu były takie same jak nowoczesne pięknych kobiet. Panie lubią być prawdziwa dama, dama powinna zawsze wyglądać dobrze.


Typy anoreksji

Obecnie w pogoni za „idealne formy” niebezpieczeństwem złego anoreksji poddanej dziewcząt i młodych kobiet z niską samooceną i nadmiernych wymagań dla siebie. Według statystyk, 90% pacjentów z anoreksją – jest sprawiedliwe seks w wieku od 13 do 25 lat. Pozostałe 10% to mężczyźni i kobiety w starszym wieku. Nawiasem mówiąc, anoreksja występuje nie tylko z powodu głodu, ale również nieregularne, nadmiernie rygorystyczne diety i wyczerpujące ćwiczenia. Ze względu na charakter przebiegu choroby dzieli się na dwa typy:

  • Restrykcyjne jadłowstręt psychiczny – charakteryzuje się częściowym lub całkowitym odrzucenia żywności.
  • Czyszczenie jadłowstręt psychiczny – chorzy po jedzeniu, po jedzeniu do syta, powoduje wymioty, używa środków przeczyszczających i moczopędnych. Gdy ten typ ludzi anoreksja dużo jeść – zjawisko to jest spowodowane brakiem kontroli wewnętrznej nad pokarmu.

powikłań anoreksji

W większości przypadków pacjent dopiero po wygojeniu rozpoznać ich choroby i zaczynają dostrzegać powagę sytuacji. Podczas tej samej anoreksji choroby przez chorego nie jest powodem do niepokoju. Czuje się całkowicie zdrowe. Gdy obojętność innych, a rodzina choroba psychiczna prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych.

  1. Rozwija przedsionków (oddalając tętna) opóźnia impuls (mniej niż 50 uderzeń na minutę), zmniejsza się ciśnienie krwi, zawroty głowy odczuwalne. Utrata przytomności następuje. W zaawansowanej postaci anoreksji jest najczęściej przyczyną śmierci jest chorobą serca.
  2. Większość pacjentów ostatecznie rozwijać bulimia, istnieje stałe pragnienie głodu, z którym ludzie nie mogą walczyć. Procedura integralną poposiłkowej wymiotuje.
  3. Stanowi naruszenie metabolizmu, co prowadzi do zmian w układzie endokrynologicznym, w wyniku przystanków miesiączkujących, utrata zainteresowania seksem i jeden z najgroźniejszych diagnoz dla kobiet – niepłodności.
  4. Zmniejsza się ciśnienie i temperaturę ciała. Jest to spowodowane brakiem potasu w organizmie, duża ilość, która jest tracona w czasie wymiotów.
  5. Jeśli wymioty kwaśnej treści żołądka ma negatywny wpływ na zęby i przełyku.

To wpływa na śmiertelność w tej chorobie psychicznej. Ponad 10% osób zakażonych ostatecznie oczekuje śmiertelne. Najczęstszymi przyczynami śmierci jest głód, niewydolność serca i samobójstwo. Tu i pomyśleć – to jest naprawdę bezpieczny anoreksja?

Leczenie chorób

Na każdym etapie nie była choroba, trzeba mieć pewność, aby go leczyć. W leczeniu anoreksji w pierwszej kolejności konieczne jest przekonać pacjenta, że ​​jest chory i potrzebował pomocy. Człowiek nie jest w stanie właściwie ocenić powagę sytuacji. I bez własnego pragnienia, aby odzyskać niemal wszystkie metody leczenia będzie nieskuteczne.

W początkowym okresie leczenia anoreksji może pomieścić. Oprócz zmian w diecie i leczenie prowadzone sesje grupy i terapii indywidualnej. I takie leczenie będzie kontynuowane przez bardzo długi czas. Po tym wszystkim, nawet nie ma gwarancji, że problemy psychologiczne zostanie rozwiązany po całkowitym odzyskaniu ciała. W leczeniu leczenia anoreksji jest długie i pracochłonne.

W ciężkich przypadkach leczenie odbywa się w specjalistycznym szpitalu. W sprawiedliwości należy zauważyć, że patologia jest w większości przypadków wykryte zbyt późno, gdy organizm ludzki jest bardzo wychudzony. Podstawowym i głównym zadaniem lekarzy jest przywrócenie masy ciała. W niektórych przypadkach istnieje konieczność uciekania się do leczenia. Na podstawie ogólnego obrazu klinicznego chorego wyznaczony przez niektórych leków. Czas trwania działania i dawkowanie ustala lekarz na zasadzie indywidualnej.

I, oczywiście, w leczeniu obowiązkowego obecnego psychoterapii, która jest kluczowym elementem leczenia. Z terminowego i prawidłowego leczenia pacjentów anoreksja są całkowicie przywraca kondycję i zdrowie.


Trochę „gwiazd”

Jednak nie tylko zwykli śmiertelnicy cierpią na anoreksję. Do niedawna forma żeńska i wymiary nieco większe dzieci zostały uznane wśród showbiznesu piękności coś nieprzyzwoite. Dziś sytuacja nie zmieniła się znacznie. Wiele gwiazd Hollywood w pogoni za ideałem piękna nadal „głodować” sobie głód i „stop” przed naszymi oczami. Czasami przynoszą się do wyczerpania, kiedy lekarze stwierdzili ich wczesne stadium anoreksji. Ale w pogoni za pięknem mają one nic nie może powstrzymać nawet fakt, że co roku dziesiątki modeli są umierające z powodu tej choroby.

Wśród znanych gwiazd cienkie osób, zawarte w top 10, nie są albo anoreksja lub skutecznie walczyć z tą chorobą. Hollywood piękno Andzhelina Dzholi stał blisko anoreksji po śmierci matki. Angelina wpadł w depresję, że prawie nic do jedzenia, i doprowadzenia się do głodnego omdlenia. Ale to nie jest pierwszy raz, że Angelina doprowadza się do takiego stanu. Często zaniedbuje gwiazda posiłek podczas filmowania, aby dobrze wyglądać.

Na początku 2009 roku, publiczność został uderzony przez nadmiernej szczupłości głównego blond Paris Hilton, która nie różniła się tak nadwagę. Paryż Uzasadnia to, mówiąc, że ma wielką przemianę. Ale w prasie wyciekły plotki, że Paryż z siostrą Nicky zgodzili się, że ich waga nie przekracza 50 kg i przyjęły sztywnej diety. Po 3 miesiącach czczo Paryżu waży 45 kg, przyjaciele siostry troszczą się o swoje zdrowie i wygląd, i siostry Hilton twierdzą, że jedynym sposobem mogą wygrać serca płci przeciwnej.

Viktoriyu Bekhem jest często określany jako symbol anoreksji powodu niezdrowej chudości. Po każdej ciąży Victoria coraz szczuplejsze. Vicki sama twierdzi, że jej smukłe ciało poprzez sport i diet.

Keyt Moss sama osobiście nie powiedzieć po prostu, że cierpi na anoreksję. Model powiedział, że stracił na wadze za pomocą leków, a następnie wpadł w uzależnienie od kokainy. Z powodu jego uzależnienia Kate straciła pracę, stał się przygnębiony i dostał się do kliniki leczenia uzależnień. Teraz model bardzo dobrze, że pozbyłem się nałogów, urodziła córkę, przybierały na wadze i wystąpiła w popularnych kolorowych magazynów.

Dziennikarze nie znudzi obwinianie Kiru Naytli w anoreksję, choć aktorka twierdzi, że jej stan zdrowia jest w porządku, i cienkość – to jest struktura jego ciała. Mary Keyt sam Olsen przyznał, że w 2008 roku na utrzymaniu moda na szczupłość. Ale aktorka była w stanie zebrać siły i zatrzymać w czasie.

Nicole Richie boli anoreksję od kilku lat, straciła na wadze od 65 do 38 kg. Według plotek, aktorka zdecydowała się stać szczupły po spotkaniu z Paris Hilton. To nie jest znana, to prawda, czy nie, ale po kilku latach cierpienia Nicole przyszedł w formie i udało się urodzić dwoje dzieci.

Allegra Versace, siostrzenica słynnego projektanta mody i córka Donatelli Versace, zaczął boleć anoreksję jako nastolatek, upadła kilka razy w klinice psychiatrycznej i waży 32 kg. Ta waga prawie przyniósł dziewczynę na śmierć, jej ciało zostało odrzucone, nie mogła nakarmić siebie i poruszać. Do tej pory Allegra wszedł w formularzu.

Dzięki filmu „Bridzhit Dzhons Diary”, Renee Zellweger znana jest nie tylko, ale również ma problemy zdrowotne. Dla aktorki filmowej musiał zdobyć około 15 kg, a po strzelaninie, aby pozbyć się z nich w krótkim czasie. Rene był na skraju wyczerpania, ale dzięki dobrej dietetyka i swojej dziewczyny sensie wspólnego radzenia sobie z problemami.

load...