Alginian maski: zbiór domowych receptur

Badania naukowe flory morskiej prezentowane wielu odkryć związanych z kosmetologii. Ponieważ algi, które stosuje się, aby zobaczyć sałatek naukowcy ekstrakcji użytecznych substancji – soli kwasu alginowego, które stały się podstawą do otrzymywania żelu do podnoszenia na twarzy i ciele. Zaletą funduszy z alg w ich uniwersalności: alginian maseczki są dobre dla wszystkich rodzajów skóry. Są idealne dla kobiet o typie mieszanym, których najtrudniej wybrać środki redukujące.

load...

Zawartość:

Jak jesteście solą kwasu alginowego

alginian sodu jest całkowicie nieszkodliwy dla skóry, dlatego jest chętnie stosowane w profesjonalnych salonach kosmetycznych i zalecane do użytku domowego. Podstawowa zasada działania jest związany ze zdolnością do wiązania cząsteczek wody przez substancję w dużych ilościach kilka razy ich własny ciężar.

Jak wygląda maska ​​algowa na twarz – że jest zwykle mieszaniną różnych składników, albo coś specjalnego? Kompozycja gotowa można przypisać pomocą folii nanosi się na powierzchnię w konwencjonalny sposób, a następnie przekształca się w gęstą elastycznej folii. Dla jednorodnego mieszania alginianu z wystarczającej ilości wody, dodając elementy stabilizujące. Apteki sprzedają zestawy, które zawierają wszystkie niezbędne materiały. Rezultatem jest galaretowatą masę, bogate w składniki odżywcze, witaminy, a co najważniejsze, dużo wody.

load...

Pierwsze na skórze, żel z grubą warstwą pokrywającą powierzchnię, tworząc efekt odżywczy i nawilżający. Po 6-7 minutach staje się folii, którą można łatwo usunąć za pomocą kilku uderzeń. W wyniku tego, algi maska ​​na twarz daje efekt podnoszenia: skóra jest naprężony, nasycone wilgocią, przywraca naturalną zdrowego kolor.

Przemysłowe i domowe maseczki

Istnieją dwie kategorie czynników: niezależnie przygotowany i wydany przez produkcję suchego proszku lub żelu. Gotowej suchej mieszanki są dobre, że nie ma konieczności w doborze dawki składników, wystarczy po prostu wymieszać i zarejestrować czas gotowania.

Korzystanie żele jeszcze łatwiejsze: są one po prostu nakłada się na twarz i zastrzelili kilka minut później. Produkty przemysłowe, dodatkowo do znanych alginian zawiera ziemię okrzemkową.

Najbardziej popularna maska ​​kosmetyczna:

 • Podstawa – napina i nawilża;
 • Chitozan – przywraca suchą skórę;
 • Roślin – ma doskonałe działanie czyszczące;
 • Kolagen – nawilża i odświeża;
 • Askorbinowy – poprawia cerę i walczy z pigmentacji.

Podczas wizyty w farmacji zwrócić uwagę na sprawdzonych narzędzi francuskich marek i Lysedia Setalg i niemieckiego znaku Janssen Cosmetics. Wśród krajowych producentów można wyróżnić produkty firm i Teana Alganika. Znany również firmy Anti-Age, Algoline, Christina z Polski, Gigi z Japonii.

Alginian maski w domu na

Wideo

Jak zrobić maskę podnoszenia

Głównym powodem, dla self-catering – oszczędność. Ponadto, maski przemysłowe mogą zawierać niepożądane składniki, iw domu, możliwe jest dodanie tylko te składniki, które pozytywnie odbierane skórę.

Rozważmy podstawową strukturę, na której można gotować rozmaite alginian maseczek w domu. Tak więc, do jego przygotowania potrzebne są następujące składniki:

 • Diatomit – 70% całkowitej masy.
 • Algitnat – 30% całkowitej masy.
 • Plastyfikator – Chlorek wapnia (roztwór 2 procent) lub siarczanu wapnia.
 • Czystą wodą.

Mogą wystąpić trudności w znalezieniu ziemia okrzemkowa, dlatego jest często stosowany zamiast dwóch innych substancji, bardziej powszechne – perła w proszku lub kosmetycznych gliny. Ostatnio sprzedane wszędzie i jest tani.

Świeżo przygotowane mieszaniny wystarczy na jakiś czas, ponieważ masa szybko twardnieje, więc za każdym razem będzie musiał ponownie przygotować maskę. Jeżeli skóra jest porowata, zbyt suche lub ma tendencję do pojawienia się trądziku, w podstawowej strukturze dodanie odpowiednich składników, takich jak witaminy, wyciągi z roślin leczniczych użytecznych produktów.

Proste przepisy alginian Funduszy

Zależnie od dodatków może być żel, który jest odpowiedni dla skóry. Rozważmy kilka receptur, które mogą być łatwo przygotowane w domu.

Clay dla skóry tłustej

Biała glinka wyrównać zmarszczki i usuwa nadmiar tłuszczu. Aby przygotować niezbędne:

 • Alginian sodu (2,3 g);
 • Gliny (5,6 g);
 • Wody (40-45 g); Chlorek wapnia
 • (1 USD).

Alginian moczy się w wodzie po około 5 godzin, zamienia się w postaci galaretowatej masy. Oddzielnie wymieszać gliny z wodą, w celu uzyskania odpowiedniej grubości mieszaniny. Następnie mieszamy zarówno skład, dodanie plastyfikatora i od razu zająć aż stwardnieje.

Kompleks nawilżający

Gramatura jest dokonanie jednego kompleksu nawilżającego, zakupione w farmacji, na przykład, Botamix suplementy ziołowe. Dla większego efektu, można użyć Olej arganowy (1-2 g) i alantoinę (0,2-1,3 g).

Laminaria przywrócić

Jako podstawę bierzemy bazę własnym wyżywieniem w kosmetycznym mieszaniny gliny, dodawać je w postaci proszku kelp (2 łyżeczki). Z pomocą środków masowego gęstości wody jest regulowany – nie powinien spuścić z jego twarzy. Maska z alg odżywia skórę, przywraca równowagę nawilżenia, orzeźwiający.

W ciągu 5 sesji maska ​​twarzowa z alginian sodu mogą poprawić cerę, dokręcić skóry, dzięki czemu zmarszczki mniej widoczne, a przebieg 15 zabiegów sprawi, że młodsze i bardziej atrakcyjne.

load...