Alfabet avtoledi – sygnały podawane przez kierowców pojazdów

Jeżeli prowadzisz samochód, czasu i oczywiście znowu do czynienia z faktem, że kierowcy są karmione siebie różne „tajemnicze” znaki – migające światła, trąbić, gestykulując. Można nawet natknąć się na sytuację, w której znaki te zostały przeznaczone do ciebie. Czy zawsze je zrozumieć?

load...

Co jest alfabet kierowcy i jak rozszyfrować sygnały podane przez kierowcę pojazdu?

Trochę historii

Teraz nie możemy powiedzieć na pewno, gdzie ta tradycja komunikacji na drodze. Jednak legenda o nim tam.

Około czterdziestu laty, ciekawy artykuł został opublikowany w jednym z sowieckich gazet. Jednym z pracownikiem policji oburzeniem powiedział o zwyczajach panujących w „Dzikim Zachodzie” – lokalnych kierowców ostrzegł siebie o policji „zasadzki” i posty, dając światło sygnałów.

Nie jest jasne, co reakcja chciałby nazwać jego historia policjanta. Ale efekt tej publikacji na pewno był – pomysł bardzo dużo kierowców byłego Związku Radzieckiego i zaczął rozprzestrzeniać się z niewiarygodną prędkością. Wkrótce większość kierowców w taki czy inny sposób zaczęli używać tej metody komunikacji.

load...

Automotive ABC dzisiaj

Stopniowo wzbogacany o nowe postacie sygnalizacja alfabetu. Dziś, aby znać przynajmniej podstawy z uznaje oznaką dobrego smaku. Takie sygnały mogą być bardzo pomocne na drodze. I nie sądzę, że trzeba tylko najgorszych przestępców przepisów ruchu drogowego, którzy chcą uniknąć „słuszny gniew”, policja drogowa.

Bardzo często znaki specjalne są wykorzystywane do popełniania innych celów szlachetnych. Wiedząc Morse sygnał może bez słowa, w celu informowania o zagrożeniach, podziękować lub wyrazić dezaprobatę, poprosić o pomoc w trudnej sytuacji, aby zwrócić uwagę na uszkodzenia, które nie jest widoczny dla kierowcy, ale zauważalne „z zewnątrz”.

Znajomość alfabetu sygnału otwiera drogę do swego rodzaju „braterstwa kierowców.” Kierowcy, którzy „mówią” język sygnałów, zrozumieć siebie lepiej. „Wiedza tajemna” jednoczy ich, więc stają się bardziej uprzejmy i przyjazny. A to oznacza, że ​​sytuacja na drodze – bezpieczniej.

Oczywiście, wszystkie tajne kierowcy sygnały, aby dowiedzieć się dość trudne. Tak, może to nie jest konieczne. Większość z nich korzysta z kierowców ciężarówek – całe swoje życie na kołach. Dość często są one spaść w różnych trudnych sytuacjach na drodze – mają taką pracę. Ale w mieście może czekają różne kłopoty warunki motorist.

Na przykład, można zauważyć, że maszyna, która przemieszcza się obok ciebie, przebicia koła. Jak ostrzega kierowcę? Wychylać się przez okno i krzyczeć – nie zawsze wygodne i bezpieczne. To było i nadal w wielu innych sytuacjach przychodzi z pomocą alfabetu sygnału. Dlatego pamiętaj, jej fundamenty będą przydatne do jakiegokolwiek kierowców. Zaczniemy się uczyć?

Światła sygnały

Jeden – dwa krótkie „Wink” odległe światło na skrzyżowaniu, czyli „ruchu” oznacza, że ​​są chętni do pominięcia. Ten sygnał jest dostarczany jako „kolegów” -voditelyam ponieważ pieszych. Znak ten jest bardzo przydatny, gdy, na przykład, trzeba skręcić w samochód i zatory drogowe nie daje mu możliwość manewru.

Dwa lub trzy krótkie, „mruga” odległe światło. Jest to chyba najczęściej używane do sygnalizowania dróg. To znaczy „Uwaga!”. Więc kierowcy ostrzegają się nawzajem o czyhających „zasadzki” policji drogowej lub wszelkich niebezpieczeństw na przyszłość. To może być otwarty właz, wypadek, jest „awaria” na drodze.

Kilka long „mruga” odległe światło z tyłu, „na plecach”. Sygnał ten oznacza, że ​​użytkownik jest proszony o ustąpić. Jeśli masz taką możliwość – zrób to. Nagle, prawda, ludzie w pośpiechu.

Jednak sygnał ten powinien być traktowany ze szczególną ostrożnością – to jest często używany do „podstaw”. Za „mruga” – poprosił, aby pominąć i po prawej masz oprawione drogiego samochodu „obcy” z wcześniej przygotowanej „szkód materialnych”. Niestety, takie sytuacje nie są rzadkością. Jeśli nie zdecydujesz się przegapić – kliknij na hamulec tak aby pracował, „światła hamulcowe”. Ale w tym samym czasie, nie zwalniać. Zazwyczaj pomaga – tyle.

Nadjeżdżających samochodów są często „wink” reflektory. Oznacza to, że masz coś nie tak ze światłem. Być może oślepiać kierowcę.

Sygnały kierunkowskazy i alarmy

Sygnały povorotnikami stosowane są zwykle kierowców ciężarówek. Ale niektóre z nich są użyteczne wiedzieć, a kierowcy samochodów.

Na przykład, jeśli drogi kraj podróżujesz autobusem lub wagonu przed rozpoczęciem wyprzedzania, czy kierowca nie daje objawów. Jeżeli wagon miga Right – to oznacza, że ​​można rozpocząć manewr. Jeśli lewy – nie można wyprzedzać.

„Oczko” autoalarm oznacza wdzięczność lub przeprosin. Ale jeśli zauważy się, że maszyna was wyprzedzić i nie zgaśnie „gang alarmowego”, to nie oznacza, że ​​jego właściciel dziękuję „bardzo”. Sprawdzić, może po prostu odwrócił się na wysokiej belki.

gesty sygnały

Sygnały kierowców ręce mogą również powiedzieć bardzo dużo. O ile, oczywiście, aby wiedzieć, jak je rozszyfrować.

Jeśli zauważysz, że kierowcy nagle wyprostować palców, dając znak do ciebie, jak miganie żarówek, to jest czas, aby włączyć światła. W celu „powiedzieć” o, aby otworzyć bagażnik, kierowcy uderzyła dłonią w powietrzu. Jeśli jeden z kierowców określa rękę na drzwiach samochodu, to trzeba to nie jest zamknięta lub zablokował pas bezpieczeństwa. Jeśli zauważysz, że niektóre z samochodu opony, można wysłać sygnał poprzez kolisty ruch ręką, a potem wskazał w dół.

Jeśli kierowca przejeżdżający samochód zwraca się na uboczu, zwracając sygnał do ciebie należy przerwać. Oznacza to, że urządzenie jest uszkodzone. Znak ten często wahają się lub miga krótki sygnał dźwiękowy. Podniesionym lub wysuniętym do przodu ręką – znak wdzięczności.

sygnały subjects

Sygnały te są stosowane w przymusowego postoju na poboczu. Dają przejeżdżającego kierowcy, aby zrozumieć dokładnie to, czego potrzebują pomocy. Zazwyczaj takie objawy są jasne i bez wyjaśnienia.

Jeśli wziąć kanister w ręku – więc zabrakło gazu. Jeśli kabel – potrzeba holowania. Jeśli klucz, więc nie masz prawa – a może w ogóle nic oprócz tego biednego Key – narzędzia.

Tutaj, w ogóle, a cały motoryzacyjny ABC. Nie jest zbyt trudne, prawda?

Co jeszcze należy wiedzieć? Nie wszyscy policjanci ruchu rozpoznać i „szacunek” ta metoda sterowników komunikacyjnych. Na przykład, dla „hazing mruga” odległe światła, może zostać ukarany grzywną. W związku z tym, należy użyć tego sygnału, czy też nie – ty decydujesz.

Nawet jeśli nie zamierzasz korzystać z tych znaków, ich wiedza pomoże Ci lepiej zrozumieć innych kierowców, a tym samym kontrolować sytuację na drodze. A może, w pewnym momencie, że uratuje nas od kłopotów.

A potem tak miło poczuć się jak członek „tajnego bractwa” – zwłaszcza jeśli masz auto-lady ..

load...