Alergie: Objawy i skutki

Zawartość:

Wszelkie objawy alergii pokarmowej, chemicznych lub zwierzęcych (nieżyt nosa, nudności, zawroty głowy, pokrzywka) – poważny powód do niepokoju. Im szybciej skontaktować się z osobą, tym lepiej. W przeciwnym razie, jeśli nie masz czasu do pierwszej pomocy, pogorszenie może nastąpić aż do wstrząsu anafilaktycznego.

load...

Niestety, alergen może być obecny we wszystkim: chemia żywność, lekarstwa, włosy, kurz, gospodarstwa domowego. Dlatego trudno jest określić, niezależnie dlaczego gwałtownie się pogarsza. Na początku trzeba będzie przejść pełne badanie, przejść kilka testów i badań. I dopiero po tym będzie można dokonać dokładnej diagnozy. Ważne w tym przypadku, rola odgrywana przez towarzyszące objawy. Należy poinformować lekarza o wszystkich objawów i kiedy objawia się alergia.

Dlaczego występuje alergia

Często zdarza się, że choroba nie występuje natychmiast. Fakt, że na alergię – reakcji układu immunologicznego na obcego białka, która trafiła do wnętrza organizmu. A jeśli na pierwszy rodzaj i struktura alergenu przechowywania, będzie nadal postępować bardziej ciężka reakcja. Często pacjenci zaczynają stany zapalne, krwawienia, gwałtownie podnosi temperaturę ciała, obrzęk występuje.

Taka reakcja organizmu poważne skutki, w tym śmierci. Jeśli czas nie pomaga, może przyjść anafilaksji, astma, pokrzywka. W takich przypadkach konieczne jest, aby szybko wezwać karetkę. Przed przybyciem lekarzy śledzić stan pacjenta. Jeśli będzie on zatrzymać bicie serca, trzeba będzie dokonać bezpośredni masaż serca i sztuczne oddychanie usta-usta.

load...

Istnieje kilka opcji, dlaczego choroba może wystąpić u osób dorosłych. Więc może masz dziecko, też był uczulony na jakikolwiek produkt lub rzeczy. Ale rodzice nie zwracają na to uwagi, nie odzyskano lub nadmiernie ochronne z was. W rezultacie – słabym układem odpornościowym.

Choroba często występuje nawet po krótkiej ekspozycji na działanie substancji chemicznych (w pracy, w plenerze, w domu). Ale reakcja na żywność może wystąpić z powodu naruszenia mikroflory jelitowej. Więc panie muszą najpierw uporać się z dysbioza.

Czym jest alergia

Alergia na zimno

Choroba zwykle objawia się po osoba kupuje w zimnej wodzie, lub jeśli to będzie wyróżniać się w silnym wietrze. Ale najgorszy ze wszystkich ludzi czuje, że jest w zimie i jesienią. Czasami nawet się przeprowadzić, ponieważ ten typ alergii jest prawie nie leczona.

Główne objawy, które można rozpoznać choroby: katar, silny ból głowy, świąd w terenach otwartych, zapalenie skóry, wysypka, duszność. Jeśli taka osoba przychodzi do ciepłego pomieszczenia, to czuje się znacznie lepiej. Ale czy warto wychodzić ponownie – będzie nawrotu. W najgorszych przypadkach, ciało pojawi wodniste pęcherze, które kilka miesięcy.

Alergia pokarmowa

Normalnie, po osoby, powiedzmy, jedli czekoladę, orzechy, kapusta i kalmary, na jego ciele pojawiają się małe pryszcze, że zaczyna swędzieć. Tylko w jednostkach przychodzi poważne zatrucie pokarmowe: wymioty, nudności, zawroty głowy, gorączka, biegunka, drgawki.

Jeśli nie wiesz na jaki produkt masz alergie, spróbuj wyłączyć z menu zwykłego słodycze, miód, warzywa, owoce i ryby. Stopniowo dodawać powyższe składniki w diecie. Pomoże to określić przyczynę choroby. Nawiasem mówiąc, istnieje wiele dań, które eksperci przypisują do kategorii najbardziej niebezpieczne dla osób cierpiących na tę chorobę.

  • Miód

W tym przypadku działa na alergen pyłku część miodu. Objawy alergii mogą być różne, od zwykłej wysypki, kaszel, obrzęk i zaczerwienienie gardła, kończąc obrzęku naczynioruchowego. Pacjentom zaleca się całkowicie zaprzestać używania tego produktu.

  • Słodki

W rzeczywistości, alergia powoduje żadnych jeden składnik, ale nie wszystkich słodyczy w ogóle. Dlatego też całkowicie wykluczyć, że nie jest konieczne Korzyści z diety. Na ogół, reakcję prowadzi się na białku. Jeśli jesteś „szczęście” i traktować te siedemdziesiąt procent, jeść marmolada, dżem, cukierki pudrowe.

  • Warzywa, owoce i jagody

Niespodziewanie, ani sam cytrusowe (pomarańcze, mandarynki, cytryny) oraz truskawki powodować alergie. Silne alergeny są uważane orzechy (orzechy włoskie, pistacje, orzeszki ziemne, migdały), melony, jabłka i gruszki, owoce pestkowe (brzoskwinie, czereśnie, wiśnie).

Nawiasem mówiąc, jeśli nie umieścić pomidory, pietruszka, seler i inne warzywa, oni poddają się obróbce cieplnej. Wysoka temperatura pomaga uporać się z alergenami w nich zawartych. Ugotować gulasz i gotować kompoty, upewnij zapiekanek, należy użyć podwójnego kotła.

  • Jajka

Panie nadal muszą porzucić wszystko, co zawiera ten składnik. Konieczne jest, aby zapomnieć o wypieki, sosy, majonez, makaron. Ale można przygotować płatki, mają chudej wołowiny, ryb, drobiu, picie małych ilości mleka.

  • Ryba

Wyeliminuj z diety małże, ostrygi, kalmary, kraby, krewetki, owoce morza i odpoczynku. Jednak w niektórych przypadkach, ludzie mogą nie tolerować żadnego życia morskiego lub rzekę. Dlatego powinny być testowane na alergeny, aby określić przyczynę. Faktem jest, że w tym żywności zawiera największą ilość jodu. A jeśli twój organizm reaguje negatywnie na ryby, będzie musiał znaleźć innego źródła tak ważnego elementu.

Alergie na leki

Najczęściej pojawia się ona na leki na alergie, które zawierają naturalne składniki, jak również antybiotyki. Dlatego eksperci zalecają przed badaniem wszystkie leki. Tak więc, na przykład, jeśli masz zamiar dostać strzał, trochę podstaw w zgięciu łokcia z igłą, a następnie ścieka zawartość strzykawki. Jeśli po pięciu lub dziesięciu minutach skóra jest stan zapalny, a pokryty jest wysypka, można użyć leku.

Kiedy objawy alergii lek manifest różnie. Może to być wstrząs anafilaktyczny i obrzęk i reakcji na lek oraz pokrzywka. W niektórych przypadkach nie ma zawroty głowy, nudności, przyspieszone oddychanie. A jeśli pacjent nie ma czasu, aby pomóc, może umrzeć w ciągu kilku sekund. Więc nie ma, i nie pozwól, aby leki bez członków rodziny pierwszym czytaniu podsumowanie. I wyrzucić wszystkie zestawy wygasły leki.

Alergia na kwitnienie

Jest to choroba sezonowa, który występuje w pewnej porze roku. Zwykle objawia się w zakładzie w czasie kwitnienia. Późna wiosna i lato – czas najbardziej niebezpieczne dla pacjentów. Więc jeśli wielokrotnie widziałem tego wcześniej, starają się chronić siebie: zacząć pić leków w ostrym okresie wyjechać do innego miejsca, iść z bandażem itp

Najczęstsze objawy alergii: katar, swędzenie oczu, nosa i gardła, gorączka, duszności, kichanie, obrzęk. Jeśli znajdziesz się w jednym z tych objawów, należy skontaktować się z lekarzem. A w każdym razie nie samoleczenia.

Alergia na chemikalia domowe

Który po prostu nie oznacza produkowane w naszych czasach! Z ich pomocą można usunąć miejsce trzyletni na spodniach, pożółkłe czyszczenia płytek w łazience, umyć okna na balkonie. Jednak takie produkty są toksyczne i niebezpieczne dla zdrowia. Nic dziwnego, że ludzie coraz częściej zwracają się do kliniki ze skargami duszność i plamy na dłoniach po poubirali mieszkanie.

Więc jeśli pojawiły się pierwsze oznaki objawów alergii: palenie, swędzenie, podrażnienie skóry, kaszel, katar, zawroty głowy, duszność, podjąć wszelkie środki ostrożności. Po pierwsze, spróbuj użyć chemii gospodarczej do minimum. Nigdy nie łączyć wiele narzędzi. Jeśli używasz czyszczenie płyty żel, nie używaj proszku. W przeciwnym przypadku, niektóre składniki aktywne mogą reagować, wydzielając substancji toksycznych. Zakupu produktów, gdzie mniej niż wszystkich kolorów, smaków, zapachów i innych dodatków.

Po drugie, działają tylko w gumowych rękawiczkach. Skóra dłoni nie powinny stykać się z alergenem. Jeśli nawet kropla spadła na otwartej przestrzeni oznacza, przemyć dużą ilością zimnej wody. W żadnym wypadku nie zawierają gorącej wody, ponieważ wysoka temperatura katalizatora. Będzie tylko przyspieszyć ten proces. Podczas pracy przewietrzyć pomieszczenie.

Prać w maszynie należy dokładnie przepłukać. Oczywiście, ponieważ można poświęcić więcej energii i wody, ale wtedy nie będzie cały dzień swędzenie. Zawsze umieścić trochę detergentu, nie wbijać bęben jest pełny. Należy unikać klimatyzacyjne i podobne środki.

Jeśli jesteś uczulony na nawet specjalnej chemii, spróbuj zastąpić go improwizowanych środków. Tak więc, na przykład, cytryny mogą być czyszczone płytki, podłogi płaskie, prać. Zmywania, należy użyć sody oczyszczonej lub mydło, dla Windows – amoniaku.

Alergie do produktów kosmetycznych

Tusz do rzęs, szminki, Blush, cień do oczu, kremy, maseczki, farbowania włosów – wszystko to może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Rozpoznać objawy alergii w tym przypadku, to nie będzie trudne. Zazwyczaj to zaczerwienienie, swędzenie leczonego obszaru, pieczenie, łzawienie. Jeśli nakrasili oczy, białka mogą być również małe różowawe lub pripuhnut.

Dzieje się tak zwykle ze złej jakości produktów. Dlatego kupując makijażu, upewnij się, że są zobowiązane do przedstawienia certyfikatów. Nawiasem mówiąc, nie wiem nic na rynkach oraz w przejściach zakupu. Wiatr, deszcz, wilgotność lub wysuszenia w powietrzu – wszystko to ma negatywny wpływ na produkt. Jednak niewłaściwe przechowywanie może spowodować uszkodzenie zawartości.

Powikłania i następstwa alergii

Jeśli nie zwracać uwagę na pierwsze oznaki (lokalne i ogólna) czy nie wezwać lekarza, Twój stan może się pogorszyć. Na przykład, wstrząs anafilaktyczny u pacjenta rozwija się w ciągu kilku minut. U ludzi, ciśnienie spada, to uduszenie, ból głowy, zawroty głowy, przestać działać niektóre narządy (do zatrzymania akcji serca). Jeśli nie zapewniają opieki medycznej, pacjent może umrzeć.

To samo odnosi się obrzęk naczynioruchowy, który jest zabójczy. Pilne wezwanie do karetki pogotowia, jeśli pacjent doświadcza następujące objawy: bladość lub zasinienie skóry, ciężka duszność, obrzęk języka i jamy ustnej. Po kilku minutach, człowiek może zacząć się dusić.

Zapobieganie alergii

Gdy lekarz stwierdzi przyczynę alergii, starają się unikać kontaktu z alergenem. Spróbuj zrobić w domu na mokro na codzień, aby na dywany, meble, książki nie akumulują kurzu. Jeśli myjesz podłogi lub odkurzanie dywanów, nosić maskę przeciwpyłową lub bawełnianej gazy bandaż. Nie daj się zwierzęta. Jeżeli którykolwiek z domu, spróbuj tak często, jak to możliwe przewietrzyć pomieszczenie. Po pogłaskać kota lub psa, umyć ręce wodą z mydłem.

Ludzie, którzy mają alergię na leki powinny być prowadzone w kieszeni lub torebce karty z nazwiskami niebezpiecznych narkotyków. Więc jeśli ktoś się dzieje nieszczęście, a on będzie w omdleniu, lekarze wiedzą, jakie leki nie mogą być podawane pacjentowi w każdym przypadku.

Masz alergię na żywność lub alkoholu? Informuj swoich krewnych i przyjaciół. W kawiarni lub restauracji nie zapomnij, aby mówić o kelnerów. Po tym wszystkim, najbardziej tajny składnik, który daje skórkę do naczynia, może to być Twój alergenem. Najważniejsze – aby podjąć wszelkie środki ostrożności.

load...