Alergiczne pokrzywka. Co trzeba wiedzieć?

Zawartość:

Alergiczne pokrzywka można nazwać niemal najczęstszą: według lekarzy, co druga osoba przynajmniej raz w życiu do czynienia z nim. Bardzo często pokrzywka występuje u dzieci, ale również dorośli z nią też nie są odporne. Nazwa tego typu alergii nie była przypadkowa – wysypki skórne są bardzo podobne do poparzenia wygląd pokrzywy.

load...

Aby choroba nie zostanie złapany ty lub twoi bliscy niespodziankę, trzeba mieć przynajmniej minimum informacji. Oczywiście, do lekarza trzeba będzie w każdym przypadku, ale nie zawsze jest to możliwe, aby to zrobić natychmiast. Tak więc, należy wiedzieć, co robić w takiej sytuacji.

Przyczyny alergii

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, wraz z pojawieniem się uli – aby zrozumieć, co było powodem wystąpienia reakcji alergicznej. Jeśli nie usunąć kontaktu ciała z alergenem, spróbuj pozbyć się alergii jest również bezużyteczny, jak walka z wiatrakami. Oczywiście, w niektórych przypadkach, dokładna przyczyna może być zdiagnozowana jedynie alergolog, ale często zakładają przyczynę i można własne.

 • Żywność

Żywność sprowokować pokrzywkę alergiczną u około połowy wszystkich przypadków. W rzeczywistości, może powodować alergie absolutnie każdy produkt spożywczy, ale częściej jest to olej z ryb bogatych, słodki, miód, orzechy, owoce cytrusowe, sztuczne konserwanty i barwniki. W związku z tym do czynienia z alergią, starannie analizować menu w ciągu ostatniego dnia.

load...
 • Preparaty farmakologiczne

Palika reakcji alergicznych indukowanych przez podawanie leków stosuje się w ilości do 30 procent wszystkich przypadków. Najczęściej przyczyną alergii antybiotyki, witaminy i minerały, i, nawiasem mówiąc, tabletki antykoncepcyjne. Jeśli podejrzewasz, że lek o nazwie alergii go natychmiast przerywać je i poinformować o tym lekarza.

 • Pyłek

Alergia może spowodować prawie żadnego pyłku roślin. Jednak najczęściej uczuleni w takich przypadkach daje o sobie znać trochę inaczej – katar, łzawienie i swędzenie oczu, kaszel i duszność. Jednak możliwość alergicznego pokrzywki nie można wykluczyć – w organizmach wszystkich ludzi różnych. Jest możliwe, że postanowił zareagować na alergen, że sposób – wysypka skórna.

 • Wełna i ślina zwierząt

Alergolog jest często diagnozowana u osób uczulonych na ślinę i / lub sierści zwierzęcej – kotów, psów, świnek morskich, chomików. I jak może być uczulony na każde zwierzę, i dla kogoś. U niektórych osób, takie alergie mogą manifestować kaszel, katar i inne objawy, a ktoś – wysypka skórna.

 • Efekty fizyczne

Ale fizyczne skutki na skórze bardzo rzadko pada podejrzenie. To jednak nie jest zaskakujące – no, kto by kiedykolwiek myśleć winę na słońce lub zimną pokrzywkę w rozwoju? W rzeczywistości, reakcja alergiczna na działanie promieni słonecznych – jak zresztą wysokiej temperatury i mróz – zjawisko występujące bardzo często. I powodować takie alergia może w każdej chwili, nawet jeśli wcześniej nie było żadnego.

 • Kosmetyki i chemia gospodarcza

Wydawałoby się, że dla współczesnych gospodyń domowych w dzisiejszych czasach niemal Raj – które chemikalia domowe, które ułatwiają życie, nie istnieją. Wtedy ty i detergenty i detergent do mycia naczyń, szkła, podłogi – cokolwiek i nie są wymienione. Ale bardzo często kontakt z tego cudownego przemysłu chemicznego prowadzi do rozwoju bardzo ciężkiej pokrzywki alergicznej.

A wszystko powyższe jest prawdą nie tylko w chemii gospodarczej, ale także kosmetyki. Żel do mycia, krem, dezodorant – ale nigdy nie wiadomo, w kosmetykach żeński torebka? I prawie każdy z tych środków mogą powodować alergie.

Objawy uli

Wysypka charakterystyczną alergii pokrzywka, bardzo specyficzny – jeśli zobaczysz ją przynajmniej raz, nigdy nie udać. Ale dla tych, którzy nie mieli szczęście być świadkami wysypka pokrzywka, opisujemy przebieg kliniczny tej reakcji alergicznej.

Rozwój wysypka pokrzywka wystarczająco silny wzrośnie powyżej powierzchni skóry – 3-5 milimetrów. Sama wysypka wygląda jaśniejszy pęcherze, dokładnie tak jak w kontakcie z pokrzyw. Te pęcherzyki mogą być bardzo różne odcień – od jasno różowego do jaskrawej czerwieni. W tym wysypka charakteryzuje się następującą cechę – jeśli klikniesz na blistrze, aby uzyskać normalny kolor skóry i znikają. Ale konieczne jest puścić, a natychmiast pojawi się ponownie.

Wielkość pęcherzy mogą być bardzo różne – od kilku milimetrów do kilku centymetrów, a liczba zmian sami mogą się różnić od jednego do wielu obejmujące niemal całą powierzchnię skóry ciała. Co do zasady, jeśli wysypka dużo, one łączą się w ogromne koło o średnicy kilkudziesięciu centymetrów. Prawdopodobnie byłoby zbędne powiedzieć, że wysypka pokrzywka nieznośne swędzenie.

W zależności od czasu, w którym przechowywane wysypki, lekarze wyróżnić dwie formy przepływu choroby:

 • Ostra forma pokrzywki

W tej postaci objawów choroby i rozwijają się bardzo szybko, – w ciągu jednej godziny po ekspozycji na alergen. Zwykle dużo pęcherzy, mają duże rozmiary i bardzo swędzące. Objawy znikają szybko – maksymalnie w ciągu dnia po usunięciu alergenu.

 • Postać przewlekła pokrzywki

Jeśli jesteś „szczęście” do czynienia z przewlekłą pokrzywką alergicznych, obraz jest nieco inna choroba. Po pierwsze, choroba rozwija się stopniowo – codziennie można odkryć cały nowy wybuch, a stary zniknie. Chociaż, oczywiście, zmiany w postaci przewlekłej jest znacznie mniejsza niż w ostrej formie. Utrzymywanie takiej przewlekłej pokrzywki może być bardzo długi czas – kilka tygodni lub nawet miesięcy. Najczęściej takie alergiczne zapalenie skóry dotyka kobiety w średnim wieku.

Pseudo-pokrzywka

Bardzo często lekarze muszą być odróżniane od pokrzywki alergicznej pseudoallergic. W tym ostatnim przypadku rozwoju zmian skórnych nie występuje ze względu na ekspozycję na alergen i ze względu na obecność pewnych chorób. Takie choroby obejmują:

 • Obecność pasożytów w organizmie.
 • Zapalenie wątroby typu A i B.
 • Gruźlica i posocznica.
 • Obecność guzów w organizmie – zarówno łagodne i złośliwe.
 • Problemy z układu hormonalnego.
 • Toczeń rumieniowaty układowy, reumatoidalne zapalenie stawów.

Na zewnątrz, to pseudo-pokrzywka jest prawie taka sama prawda. Jednakże, pęcherzyki trochę mniejsze i są one zlokalizowane niemal zawsze na plecach i brzuchu, a alergiczną pokrzywka wpływ na całe ciało, bez wyjątku. Jednak, żeby rozpoznać rodzaj pokrzywki, oczywiście, tylko przez lekarza.

Diagnoza alergii pokrzywki

W diagnostyce pokrzywki nie jest wielka sprawa i odróżnienia go od innych wysypki skórne mogą wszyscy studenci medycyny. Jednak to nie jest najważniejszym zadaniem – jest o wiele ważniejsze, aby dowiedzieć się, dlaczego jest to reakcja alergiczna objawia się. Po tym wszystkim, nie znając przyczyny, trudno jest ograniczyć kontakt z alergenem, a stąd nawrót ataku uli.

 • Wysypka Lokalizacja

Pierwszy lekarz będzie zwracać uwagę na to, gdzie pokrzywka wysypka – jeśli na otwartych obszarach ciała, może być podejrzewany zimną alergię lub uczulenie na promienie słoneczne. Oczywiście, biorąc pod uwagę historię – jeśli nie zostały na ulicy kilka dni, trudno cierpi pogody, co to może być.

 • Rozmawiać z pacjentem

Nawiasem mówiąc, historia choroby jest bardzo ważne – alergolog powinien dokładnie poprosić pacjenta lub jego rodziców, czy pokrzywka alergiczne rozwijać dziecko. Może ktoś niedawno jadłem coś niezwykłego, każdy produkt, który nie znajduje się w jego codziennej diecie? A może zmieniła proszku do prania? Lub nabyć nowy krem ​​do rąk? Ważne jest, aby pamiętać, wszystkie szczegóły – nie szczegóły i nie może w związku z tym, należy poinformować lekarza, nawet to, co myślisz, nie jest warta uwagi. Bardzo często taka rozmowa pozwala szybko zidentyfikować źródło kłopotów – alergen, który wywołał pokrzywkę alergiczną.

 • Testów alergicznych

W takim przypadku, jeśli rozmowa z pacjentem okazała niejednoznaczne, lekarz może podjąć decyzję o konieczności badania alergii. Może to być test krwi, który wykrywa alergeny lub testy skórne – zależy od konkretnych przypadków. Testy skórne odbywa się w następujący sposób: za pomocą specjalnej igły do ​​powierzchni skóry z lekarzem sprawia zarysowania. Następnie są one stosowane roztwory soli, zawierające różne alergeny. Po około 20 minutach, lekarz oceni wyniki – jeśli skóra wokół zaczerwienionej na zarysowanie i / lub obrzęk, osoby uczulone na substancji rozpuszczonej w cieczy nie. Niestety, dość często zdarzają się przypadki, gdy prawdziwą przyczyną reakcji alergicznej w instalacji i nie działa.

Jeżeli dana osoba cierpi na przewlekłą pokrzywkę, diagnoza powinna być bardziej rozległe. Po pierwsze, należy zdać ogólnej analizy moczu i krwi, badania funkcji wątroby, w badaniach w celu ustalenia, że ​​brak pasożytów wyeliminować dysbioza, przeprowadza ultradźwięków narządów wewnętrznych, rentgenowskich płuc oraz szereg innych badaniach. To jest konieczne szczegółowe badanie w celu określenia choroby, prowokuje rozwój uli.

Leczenie alergicznego pokrzywki

Ignoruj ​​pokrzywki alergiczne nie mogą w żadnym przypadku – leczenie należy rozpocząć natychmiast po pojawieniu się pierwszych objawów choroby. Mówiliśmy już o tym, że prawdziwi pokrzywki alergiczne w ostrym RID nie tak trudne, jeśli wiesz, co robić.

 • Unikanie kontaktu z alergenem

Pierwszym i najważniejszym warunkiem do leczenia uli – eliminacji alergenu. Na pewno, na pewno można to zrobić tylko wtedy, gdy wiesz dokładnie, co jesteś uczulony. W przeciwnym razie wyeliminować wszystkie możliwe alergeny, które zostały już wymienione.

 • Leki przeciwhistaminowe

Jeśli wystarczająco wysypka, nie należy przerywać przyjmowania leków przeciwhistaminowych. Idealnie, lek, aby pomóc Ci wybrać alergologa. Ale jeśli okazja, aby skonsultować się z lekarzem nie, można kupić w aptece lub tavigil suprastin. Ścisłego przestrzegania zalecanej dawki – a jego nadmiar ujemnego wpływu na organizm. Ponadto, lek musi być jednorazowa, jako pomoc w nagłych wypadkach. Kontynuować leczenie jest możliwe tylko po wizycie lekarza, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 • Lokalne media

Erupcje powodują bardzo intensywne swędzenie, które cierpią na bardzo, bardzo trudne. Aby się go pozbyć, można użyć zwykłej maści cynku, który jest sprzedawany w każdej aptece. Wystarczy umieścić na cienką warstwą maści wysypka i odstawić na 20-30 minut, po czym wodę do płukania. Jeśli sytuacja jest krytyczna, lekarz przepisze silniejsze maści, które obejmują kortykosteroidy.

Istnieje wiele różnych receptur tradycyjnej medycyny, które obiecują szybką ulgę przy alergicznym pokrzywki. Lekarze także kategorycznie sprzeciwia się tego rodzaju leczenia, ponieważ prawie wszystkie receptury oparte są na działaniu różnych roślin leczniczych. I bez wyjątku, każda roślina – potencjalnym alergenem. A kiedy alergia może powodować pokrzywkę, nawet znajomy roślin, które zostały wielokrotnie używany. W związku z tym zrezygnować z tradycyjnej medycyny.

Jedynym narzędziem, które jest godne waszej uwagi – to okłady z sody oczyszczonej, która jest bardzo dobrze usuwa nawet najbardziej intensywne swędzenie. Kompresuje prosta – trzeba tylko szmatkę z gazy i sodę. Gazy cięty na wiele małych serwetek i przygotowanie nasyconego roztworu sody – rozpuścić w szklance wody pięciu łyżeczki sody i dobrze wymieszać.

Zwilżyć gazę sody w roztworze i dołączyć do pęcherze, pozostawić na 10-15 minut. Jeżeli tkanina wysycha przed, zmień go na wilgotne. Po zabiegu nie jest nawet wziąć prysznic co najmniej jedną godzinę. Świąd znikają dość szybko, i wrócić w ciągu około 3-4 godzin. Jeśli tak się stanie, można ponownie dokonać soda kompres – jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Leczenie przewlekłego alergicznego pokrzywka – proces bardzo pracochłonne i czasochłonne, czasami zajmuje więcej niż jeden miesiąc. Jest rzeczą oczywistą, że schemat leczenia powinien być wybrany wyłącznie alergolog. Najczęściej odbiera przeciwhistaminowe, środki zewnętrzne, środki regenerujące i oczywiście wyeliminowanie ekspozycji na alergen. W każdym razie, leczenie zostanie przepisane przez lekarza, biorąc pod uwagę szczególną sytuację.

Zapobieganie alergicznym pokrzywki

Zacznij profilaktyki alergicznego pokrzywka puszki przed narodzinami dziecka. A kobieta w ciąży powinna całkowicie wyeliminować z diety wszystkie pokarmy, które mogą powodować rozwój reakcji alergicznej. Produkty te obejmują:

 • Ryby i owoce morza wszystkie inne.
 • Słodycze, zwłaszcza czekolada.
 • Naturalny miód i inne produkty pszczele.
 • Środki konserwujące i sztucznych barwników.
 • Jaja i mięso z kurczaka.
 • Gazowane napoje, z wyjątkiem wody mineralnej.

A dieta ta kobieta powinna przestrzegać nie tylko w czasie ciąży, ale również w okresie karmienia piersią. A im dłużej będzie piersią, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznych na całym przyszłym życiu dziecka.

Ponadto, należy unikać kontaktu z różnych potencjalnych alergenów miękkich zabawek, chemii gospodarstwa domowego, żywność, zwierzęta. Oczywiście, nie jest możliwe, aby żyć, ale do podjęcia pewnych środków w całkowitej izolacji – całkowicie. Pluszaki myć częściej tak, że nie zbierają kurzu podczas pracy ze sprzątaniem domu, należy użyć gumowych rękawic, dbać, aby nie zmieniać już wam znane kosmetyków, które nie dokładnie mają reakcję alergiczną.

W przypadku, gdy całkowicie unikać kontaktu z alergenem nie można, lekarz będzie wybrać odpowiedni do swoich leków przeciwhistaminowych, które trzeba zająć dużo czasu. Ponadto, nie można uniknąć i ściśle przestrzegać diety hipoalergiczne, a poza tym wszystkie wysiłki będą daremne. I, oczywiście, na wyciągnięcie ręki zawsze powinien być maści i kremy, które usunie swędzenie w takim przypadku, jeśli nadal nie można uniknąć rozwoju nowego ataku alergicznego pokrzywki.

load...