Alergia na słońce. Lato uciążliwe

Zawartość:

Czekaj! Wreszcie nadszedł lato. Lato – czas na taki długo oczekiwany urlop, błękitne niebo, ciepłe morze i jasne słońce. To tylko o słońcu i zostaną omówione w naszym artykule. Nie jest tajemnicą, że długotrwałe przebywanie na słońcu może nie tylko prowadzić do udaru słonecznego, ale również poważne oparzenia. Ale fakt, że nie ma problemu, takich jak alergia na słońce, tylko wiemy biedaka, któremu zdarzyło się uruchomić na niej.

load...

I ci ludzie, niestety, nie jest tak mało. Lekarze obserwować corocznie tysiące nowych przypadków alergii na słońce lub fotodermatozy – tak nazywa się choroba poprawnie. Dlatego lepiej jest z góry wiedzieć dokładnie, czego można oczekiwać od takiego nieprzyjemnego zjawiska, które w razie potrzeby szybko i prawidłowo reagować.

Objawy alergii na słońce

Jednym z słabo wyrażonymi objawami alergii na słońce jest niewielkie złuszczanie skóry, który pojawia się po godzinie lub dwóch, prowadzone w bezpośrednim świetle słonecznym – na przykład na plaży. Najczęściej dotyka skóry kończyn górnych i dolnych, twarzy, szyi i innych miejscach, w których mieszczą się światło słoneczne. Niestety, większość ludzi nie zauważy tych naruszeń, wierząc, że jest to tylko wynikiem nadmiernej suchości skóry.

Jednakże, jeśli alergia słońce niezauważone, a ludzie są nadal narażone na działanie promieni słonecznych, jego stan zaczyna się pogarszać zauważalnie. Czerwone plamy na ciele są wymawiane są one połączone przez pęcherze, bardzo przypominająca wyglądem zwykłe oparzenia. Istnieje silne swędzenie i czasami ból. Zjawiska te rozwijają się stopniowo i zyskać maksimum pod koniec pierwszego dnia.

W tej samej sprawie, jeśli organizm ludzki okazał się być szczególnie wrażliwe na słońce, może rozwijać się najbardziej ciężką postać alergii Sun – skurcz oskrzeli. W rezultacie, silny początek zadławienia. Ponadto, możliwe jest gwałtowny spadek ciśnienia krwi, aż do utraty przytomności.

load...


Przyczyny rozwoju alergii słońce

Czasami lekarze mogą usłyszeć zarzuty odnoszące się do faktu, że słońce – to nie ma znaczenia, a zatem powodować alergie, to nie mogę. Jest to częściowo prawda. Ale to było promienie słoneczne wywołują silne nagromadzenie w organizmie inne alergeny, z którymi potrafiła zapewnić mu łatwo. Nawet całe stoisko grupy ryzyka, które skłonić ludzi, którzy mają większą szansę zapoznać się z alergią na słońce osobiście. Należą do nich:

 • Zakłócenie normalnego funkcjonowania ważnych narządów, takich jak wątroba, nerki i nadnercza.
 • Osoby o jasnej karnacji, blond lub rudych włosach, jasnych oczach pigmentu.
 • Ciąża. Okres oczekiwania na dziecko w ciele matki jest poważnym obciążeniem. I może stać się bardzo podatny na działanie promieni słonecznych.
 • środki farmakologiczne. Istnieje wiele leków, które mogą powodować alergię na słońce – skonsultować się z lekarzem.
 • Osłabiony układ odpornościowy i wyniszczenie organizmu. Czynniki te często prowokują rozwój alergii na słońce.

Pomoc w nagłych wypadkach do alergii słońca

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej na promienie słoneczne objawia się w ciężkiej postaci, a mężczyzna zaczął się dusić, albo stracił przytomność, pilną potrzebę udzielenia mu pierwszej pomocy. I pierwszą rzeczą do zrobienia – to spowodować brygadę „pierwszej pomocy”. Przed przybyciem, można złagodzić stan chorego:

 • Odzież

Należy zwrócić uwagę na ubrania – powinien być wolny i nie podrażnia skóry. W razie potrzeby cofnąć kołnierz i zdjąć pasek. A najlepszym rozwiązaniem byłoby chłodny wilgotny ręcznik owinięty wokół ciała ofiary.

 • Zimno

W przypadku, gdy pacjent opracowany gorączkę – i zdarza się bardzo często – konieczne jest, aby dołączyć do czoła, pachwiny, łydki, kolana i pach zimny kompres. Ponieważ może on być zastosowany, odwróciła się pod ramieniem – zimną wodą, lodami.

 • Medycyna

W takim przypadku, jeżeli osoba jest przytomna, i będzie w posiadaniu jakichkolwiek leków przeciw alergii, można mu dać. Jeśli osoba jest nieprzytomna, lub w każdym razie nie starają się dać mu pigułkę lub cieczy – w przeciwnym razie mógłby zadławić. Jeśli ze względu na wysokie temperatury w chorym wymioty, konieczne jest, aby włączyć z boku.


Leczenie i zapobieganie alergii słonecznych

W celu wyeliminowania najbardziej nieprzyjemny objaw alergii Sun – swędzenia, należy użyć maści, w ramach którego jest lanolina lub cynku. Jeśli to konieczne, lekarz będzie palić powołać ludzkiego pacjenta niektórych hormonów. Dodatkowo, lekarz może przepisać żadnych leków przeciwzapalnych, które eliminują zapalenie skóry.

Naturalnie, powstaje pytanie, w jaki sposób pozbyć się alergii na słońce, gdyż każdego lata żyć jest niezwykle trudne w tym trybie. I czy jest to możliwe w praktyce, aby pokonać tę chorobę, takich jak alergia na słońce? Lekarze odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. A najlepszym sposobem byłoby zapobieganie.

 • Opalanie się

Tak, jesteś uczulony na słońce? Zajmować się będzie pomóc … słońce! Tak, tak, to jest terapeutyczny plażowanie będą najbardziej skuteczne. Pierwsze dni w słońcu może być nie więcej niż 5 minut dziennie. Po trzech dniach zaczynają zwiększać ten czas dodając na pięć minut dziennie.

 • Perfumeria

Naukowcy udowodnili, że perfumy i dezodoranty czasami zwiększa ryzyko alergii słonecznych. Więc staram się nie nadużywać tych narzędzi przed udaniem się na słońcu.

 • Odpowiednio dobrane ubrania

W takim przypadku, jeśli wiesz o jego predyspozycje do alergii na promienie słoneczne, wybrać ubrania prawidłowo. Powinna ona być wykonana z naturalnych materiałów, takich jak bawełna lub len, a maksymalna elementu zamykającego od słońca tylko.

 • Filtry przeciwsłoneczne

Innym bardzo skuteczny w profilaktyce alergii słonecznych jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Ponadto, należy wybrać środki, które mają maksymalny stopień ochrony.

Oczywiście, alergia słońce – to zjawisko bardzo nieprzyjemne i denerwujące. Ale jeśli zrobisz to dobrze, można z dumą powiedzieć: „Pozbyłem się!”.

load...