Alergia na mleko u dzieci: objawy i leczenie

Zawartość:

Mleko – cenna i bardzo ważnym produktem w diecie dziecka. Zawiera wiele składników odżywczych niezbędnych do wzrostu i rozwoju dzieci: są tłuszcze i białka, minerały i wiele witamin i węglowodanów. Dlatego wielu rodziców spróbować ich dziecko, jak ten produkt może być wykorzystany do wprowadzenia. Jednakże, nie biorą pod uwagę, że mleko krowie grubego nie nadaje się dla dzieci, które nadal są karmione piersią, natomiast w przypadku starszych dzieci, wpływa pozytywnie. Jak wiesz, prawidłowe i zrównoważona dieta jest pierwszym roku życia ma wpływ na dalszy rozwój dziecka i jego zdrowia.

load...

Wykwalifikowani pediatrów zaleca, aby nie pić mleko dla niemowląt, dopóki nie jest dwanaście miesięcy. W niektórych krajach, próg ten jest nieco niższy – 36 tygodni. W odniesieniu do Niemiec i tam, na przykład, lekarze sprzeciwiają się mleko krowie w diecie dziecka do dwóch lat. Jeśli matka z powodu problemów zdrowotnych lub innych, nie może karmić swoje dziecko na własną rękę, to najlepiej używać niemowląt przystosowany dla dzieci w każdym wieku. A następnie stopniowo wprowadzane do diety specjalizującej mleka, dostosowany do własnych potrzeb, a także do składu ciała, zwłaszcza dzieci. Nawiasem mówiąc, należy pamiętać, że dla letniego dziecka dziennego spożycia mleka krowiego – nie więcej niż 200 gramów. W tym przypadku powinno być podane, a nie jako samodzielny produkt oraz jako część zacieru lub kaszy.

Zatrzymajmy się na tym, dlaczego mleka krowiego nie jest dobre dla dzieci w wieku do dwunastu miesięcy. Po pierwsze, zawiera dużą ilość minerałów, które powodują dyskomfort w organizmie dziecka. W szczególności, ten niekorzystnie wpływa na układ moczowy – nerki dziecka są przeciążone średnio o 25%. Po drugie, krowę, w odróżnieniu od piersi mleko zawiera więcej sodu i białka zdolnego do powodowania wiele reakcji alergicznych. Dlatego, według ekspertów, jeśli regularnie, począwszy od narodzin, jej dziecko pije ten produkt, to jest prawdopodobne, że alergia będzie stałym towarzyszem dziecka.

Oznaki i objawy alergii

Alergia na mleko i jego pochodne – rodzaj nietolerancji pokarmowej, która występuje najczęściej u niemowląt i w większości przypadków przebiega do dwóch lat. Głównymi objawami są luźne stolce, nudności i wymioty, wzdęcia, skurcze, nerwowość i zmienność nastrojów dziecko natychmiast po karmieniu. Mogą one również wykazywać inne reakcje: wysypka na twarzy i innych części ciała (skaza) izolacji zimno, łzawienie oczu, duszności. Poza tym, kał wodnisty zwykle czasami z ciekłym lub śluzu z domieszką ciemnej krwi. Należy jednak pamiętać, że objawy tej choroby nie są specyficzne. Dokładnie takie same objawy mogą być wynikiem na inne choroby, w tym zakaźne. Dlatego przede wszystkim pojawienie się takich warunkach konieczne jest odwołanie się do lekarza dziecka.

Przyczyny i konsekwencje choroby

Lekarze udowodnili, że alergia pokarmowa jest przekazywana na poziomie genetycznym. Oznacza to, że jeśli rodzice dziecka zaobserwowano nietolerancji niektórych pokarmów, to dziecko może być narażone na tę chorobę.

load...

Zazwyczaj alergia mleko u dzieci od pierwszych miesięcy życia są karmione butelką. W większości przypadków dzieci są wrażliwe na produkcie krowiego jest znacznie rzadsze – na piersi, owce i kozy. Mleko krowie składa się z białek, które są odporne na działanie wysokiej temperatury, tak, że nawet wydając kulinarne przetwarzania produktu, nie będzie w stanie zmniejszyć występowanie alergii. Głównym czynnikiem sprawczym choroby – kazeina, a czasami powoduje laktozy choroby – cukier mleczny. Jednak alergia mleko i niedobór laktozy – są to dwie zupełnie różne rzeczy. To ostatnie wynika z braku lub niskiego aktywność enzymu rozkładającego laktozę. Obie anomalie mają podobne objawy, tak aby prawidłowo zdiagnozować choroby może tylko specjalista.

Uczulenie na mleko matki może być spowodowane przez produkt krowiego, który jest stosowany w okresie ciąży, ponieważ kazeina jest w stanie dostać się do krwiobiegu płodu przez łożysko. Ponadto, zwiększona czułość jest możliwe, gdy matka piersią spożywa żywność prowokuje niepożądane (np krewetki, orzechy lub czekolady, i tym podobne). Aby chronić swoje dziecko i zapobiec występowaniu alergii zaleca się przestrzegać ścisłej diety. Ale w ogóle, mleka kobiecego – produkt najbardziej hipoalergiczne, jest idealnym miejscem do karmienia dzieci. Dlatego też, jeśli istnieje nietolerancja piersią przetłumaczyć na okruchy mieszanek specjalnych nie może być prawda. Zazwyczaj po prostu dostosować dieta matek karmiących.

Wiele dzieci są uczulone na mleko często udaje się do dwóch-czterech lat, bez żadnych konsekwencji, ale czasem objawy choroby mogą utrzymywać się do końca życia. Tacy ludzie powinni zawsze przestrzegać pewnej diety. Jeśli nie dokonać niezbędnych zmian w diecie, może być wiele zaburzeń w organizmie, zarówno ze strony układu nerwowego i przewodu pokarmowego. Jeśli rodzice nadal karmić dziecko alergenem pokarmowym, w przyszłości może to spowodować opóźnienia rozwojowe (psychiczne i fizyczne). Również źle dieta może pogorszyć alergii, która jest obarczona rozbudowy listy produktów innych niż przenośne i pojawieniem się takich reakcji (np, obrzęk naczynioruchowy lub reakcje anafilaktyczne, obrzęk), których konsekwencje mogą być tragiczne.

Jak leczyć alergie?

Alergia – choroba, która może być uznana wśród schorzeń jelitowych i zakaźnych, więc zanim traktować dziecko, trzeba postawić diagnozę. W tym przypadku, lekarz zbadał pacjenta i wyeliminowanie laktozy niedobór lub inną chorobę, powołuje specjalną dietę, która zazwyczaj zawiera kompletny zakaz stosowania żywności zawierającej kazeinę białka. Jeśli dziecko jest karmione mlekiem matki, matka powinna zrezygnować (lub ograniczyć odbiór) od pokarmów, które powodują reakcję ciała dziecka. Jeśli nawet po środkach podjętych w celu skorygowania objawy nie ustępują władzę, to pojawia się pytanie o przeniesienie dziecka do przystosowanych wzorów.

Należy pamiętać, że alergie są często obserwowane u dzieci, co jest bardzo wcześnie (przed sześciu miesięcy) przeniesiono z karmienia piersią na sztucznym lub w ogóle od urodzenia karmione „z butelki”. Wynika to z faktu, że większość mieszanek zawierają mleka krowiego, a co powoduje takie reakcje. W takim przypadku muszą one zostać zastąpione przez produkt na bazie hydrolizatów białek lub soi. Normalnie, żywność dla niemowląt nadwrażliwość nazywa hipoalergiczny, zgłoszony przez producenta na etykiecie opakowania. Podnieść mieszanina powinna być w etapach, stale obserwując reakcję dziecka. Jeśli próbowałeś wszystkie możliwe opcje i objawy utrzymują się, to jest prawdopodobne, że przyczyną złego samopoczucia leży gdzie indziej. Aby ustalić, co się stało, należy skonsultować się z lekarzem.

W takim przypadku, jeśli dziecko jest bardzo wrażliwe na mleko krowie, a następnie po przerwie sześciu miesięcy, można spróbować ponownie wprowadzić do mieszaniny diety oraz produktów opartych na niej i zobaczyć, jak reaguje na ciele dziecka. Niektórzy pediatrzy nie polecam ten jeden rok.

Lekarze odkryli, że mleko sfermentowane jedzenie alergiczny do strawienia dużo łatwiej, dlatego najlepiej, aby dać mleko jako takie. Z biegiem czasu, twoje dziecko będzie w stanie korzystać z innych produktów, a następnie przestaje spełniać ograniczeń i pozbyć się alergii. Jeśli objawy choroby nie ustępują, dieta sparing może trwać dłużej, czasem na całe życie.

load...