Alergia na kurz: przyczyny, objawy i leczenie

Zawartość:

Życie z alergią pyłowych – czy to ty lub członek rodziny – zawsze generuje wiele pytań. Można na przykład alergia na kurz wyjaśnić niekończące się objawy przeziębienia swojego dziecka? Albo czemu stają się szczególnie źle, gdy idziesz do łóżka? Aby skutecznie walczyć z tą chorobą, trzeba wiedzieć o nim jak najwięcej – z przyczyn alergii i pompowanie, jakie leczenie może pomóc. Postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące alergii kurzu.

load...

Gdzie kurz i dlaczego tak dużo?

W każdym domu są z pewnością rogi gdzie gromadzi kurz. Nawet najczystsze apartamenty są mało prawdopodobne, aby zdać test z białych rękawiczkach. Cząstki pyłu mogą łatwo przenikać i na łóżku i w suficie na świecznik lub obudowy. Kurzu domowego – ogólnie najczęstszą przyczyną alergii.

Czym jest kurz domowy? Składa się on z włókna dywanów pali, zabawek, wyrobów futrzarskich, miękkich tkanin obiciowych i płatki naskórka – własna i zwierzętami. Dodając do tego ich wełny, a także mikrocząstek, wniesioną na ubrania na ulicy, można zobaczyć od jakiegoś „koktajl” jest kurz domowy.

Często w pyle zawierać toksyny wydzielane przez owady i mikroorganizmy, które żyją w swoim domu. Poza karaluchy i pająki w domu może żyć wielką liczbę roztoczy, którzy lubią naturalne produkty, a zatem rozliczonych w wełnianych dywanów i koców. Bryła wagowych pyłu z spinacz zawiera dziewiętnaście tysięcy gatunków roztoczy!

Jakie są roztocza?

Roztocza – małe pająki jak istot rozwijają się w ciepłych, wilgotnych warunkach. Nie będzie widać te małe dranie gołym okiem, ale mogą powodować poważne problemy, jeśli masz alergię na kurz. Oni naprawdę lubią warunki, jakie panują w naszych domach, gdzie jest zawsze ciepłe i wilgotne powietrze – wolą wilgotności od 75% do 80%. Przetrwać w niskich temperaturach, nie może – takie jak roztocza nigdy nie spotkały się w Antarktyce i są rzadko spotykane w suchych, chłodnych klimatach. A w naszych szerokościach geograficznych, osoby z alergiami pyłu mają tendencję do pogorszenia stanu, w lipcu i sierpniu, kiedy populacja roztoczy osiągnąć szczyt z powodu ciepłej i wilgotnej pogody.

load...

Roztocza żywią się opadłych płatków martwej skórze ludzi i zwierząt. Ponieważ płatki skóry spada codziennie, roztocza, oczywiście, jest mało prawdopodobne, aby głodny. Przeciętny dorosły traci codziennie i pół grama skóry – jest to dosyć karmić armię milion roztocza. Płatki martwego naskórka budować na dywany, pościel, meble, zapraszając kleszczy do obfitego posiłku. Większość roztocza gromadzić tylko wewnątrz materaca, w pościeli i mebli tapicerowanych.

Najbliższy do naszych dróg oddechowych są roztocza żyjące w poduszki – dół i pierza. Roztocza peroedy świetnie czują się w wilgotnym i ciepłym środowisku, więc w ciągu dziesięciu lat, każda poduszka 40% składa się z roztoczami i ich produktów odpadowych. Od tej okolicy jest łatwy do alergii.

Ale nie ograniczając się do kleszczy, sama pióro staje się również przyczyną kaszlu i kataru siennego. Pióro obejmuje mikrokryuchochkov które łatwo przenikać przez poszewki tkaniny. I podczas oddychania ogromną liczbę tych cząstek trzymać w płucach i oskrzelach.

Co dokładnie powoduje alergii i co jej objawy?

Większość osób cierpiących na alergie pyłu są rzeczywiście reakcja zachodzi na białkach, które znajdują się w odpadach roztoczy kurzu. Że roztocza może powodować wieloletnia nieżyt nosa, ponieważ mogą one powodować astmę, zwłaszcza u dzieci.

Objawy alergii na kurz jest bardzo podobne do objawów alergii na pyłki i mogą obejmować:

 • Zaczerwienienie i swędzenie oczu, łzawienie;
 • Katar, uczucie zatkanego nosa;
 • Kichanie.

U niektórych osób mogą wystąpić objawy astmy:

 • Silny kaszel napadowy;
 • Trudności w oddychaniu;
 • Świsty w oskrzelach.

Ponadto, w ciężkich przypadkach, alergia na kurz może przejawiać objawy atopowego zapalenia skóry.

Skąd mam wiedzieć, czy mam alergię na proch?

Objawy alergii na kurz może być bardzo podobne do przeziębienia. Jednakże, jeśli katar i kichanie, nie idź na długi czas, należy zwrócić się do alergologa. Lekarz będzie zadać pytania, które pomogą wyjaśnić obraz, przytrzymaj testy skórne zidentyfikować alergen. Ponadto alergenem mogą być identyfikowane za pomocą specjalnych testów krwi.

Poprzez identyfikację konkretnego alergenu i określaniu zakresu swojej ekspozycji na alergię, lekarz daje rady i, jeśli to konieczne, zalecić leczenie.

Jak jest uczulony na kurz?

Leczenie alergii na kurz obejmuje trzy główne sposoby:

 • Unikanie kontaktu z alergenem
 • Leczenie lekiem
 • Swoistej immunoterapii

Unikanie kontaktu z alergenem – to raczej nie jest lekarstwem i zapobiegania atakom alergicznych. Oznacza to, że trzeba podjąć specjalne środki przed kurzem i ograniczenia wpływu poszczególnych źródeł tych substancji ze składu pyłu, które powodują alergii. Ta ostatnia możliwość jest, jeśli badanie wykaże, że masz alergię na przykład, sierść zwierząt domowych.

Leki przeciwhistaminowe są leki, które może złagodzić swój stan, można wybrać się do lekarza. Powie, jak długo należy kontynuować leczenie. Leki przeciwhistaminowe złagodzić świąd, kichanie, wodnisty. Takie preparaty są w postaci tabletek, pastylek, syropów, jak również mogą być aerozole do nosa lub krople do oczu.

Jest jeszcze inna grupa leków, których leczenie jest wykonane wyłącznie na receptę. Ten nosa steroidy, leki przeciwzapalne, które są zdolne do hamowania, jak i reakcji alergicznych i antagonistów receptora leukotrienu, które blokują działanie substancji chemicznych, produkowanych w odpowiedzi na alergen. Po raz kolejny, że leczenie podaje się do lekarza, a wiele leków przeciw alergii są dostępne tylko na receptę. Tak, a jak leczyć konkretne alergie mogą stać się jasne dopiero po badaniu.

Jak można uniknąć kontaktu z alergenem?

Leczenie za pomocą leków może pomóc i szybko; ale nawet najbardziej skuteczne leczenie w końcu tracą wszelkie znaczenie, jeżeli alergeny będzie musiał otoczyć takie same. Zmniejszenie ilości kurzu i niszczenia roztoczy powinno być pierwszym krokiem w łagodzeniu objawów alergii lub astmy. I rozpocząć zwłaszcza w sypialni, gdzie każda osoba spędza każdego dnia przez większość czasu. Nie zapomnij nosić maskę z gazy lub aparatu podczas czyszczenia.

Ludzie, którzy budzą się w nocy z suchym kaszlem bolesne, najpierw trzeba się rozstać z poduszkami z pierza. Ale ci, którzy mają predyspozycje do chorób alergicznych, nie powinny czekać na początku choroby, aby się z nim rozstać. Jeśli zdecydujesz się opuścić poduszkę, wymagane jest, aby zmienić je tak często, jak raz na dziesięć lat, a raz w roku, aby dać do pralni chemicznej, lub przynajmniej uczynić je pod otwartym słońcu, jak promienie ultrafioletowe szkodliwy wpływ na roztocza pierza. W zimie, poduszki i koce, materace z naturalnych wypełnień potrzebują czasu do czasu wystawienia aby przewietrzyć zimno – Roztocza umrzeć szybko w niskich temperaturach.

Jeśli wyrzucić swoje ulubione rzeczy, których nie chcesz, można zapakować poduszki, koce i materace w specjalnych osłon plastikowych lub winylowych. Tak często jak to możliwe rzeczy do prania w wysokiej temperaturze, jeśli to możliwe, w sypialni nie pozwalają na zwiększenie wilgotności. Dywany traktować akarycydy.

Pościel alergii powinny być wykonane z tkaniny gładkiej i gęstej tkanki miękkie szybko zużywają się, co powoduje wzrost liczby mikrokosmków w powietrzu wdychanym. Ale dywany, zwłaszcza z puszystą stos, a nie w alergicznym mieszkaniu. Wilgotną ściereczką a nawet odkurzacza nie jest w stanie poradzić sobie z kurzu domowego, które dosłownie gromadzi się w dywanach. W następstwie dywany trzeba pozbyć się mebli tapicerowanych z luźnym tapicerki, a także poduszki i kolekcją miękkich zabawek. I nie żal mi tych wszystkich rzeczy, albo nie będzie lekarstwem na alergie nie pomaga.

Okazuje się, że osoby alergiczne powinni wybierać ich jakość i hipoalergicznych syntetyki. Jeśli to możliwe, należy wymienić wszystkie naturalne kurz rzeczy uwolnić swoich rówieśników zamiast wykorzystywać zasłony i rolety naturalną pościel zastąpione syntetyczne kołdry i poduszki. Meble lepiej jest dostać wypełnione pianką i wymiennych pokryw, wypełniacz można prać.

Alergicy muszą być zweryfikowane i ich zwyczaje: do szycia, dziania, pracy z skóry, futra czy papier jest lepiej zapomnieć; zapachy osobiście mieszkaniu z alergią nie jest również miejscem. Wydostać się z domu, samemu nie jest zalecane, ale jeśli nie ma alternatywy, należy użyć mokrego gazę, a po umyciu, aby wydostać się na kilka godzin na spacer, tak aby nie wywołać atak astmy. Odkurzacz powinien być wielostopniowe filtry system filtracji i sami – nie są zatkane.

Ulubione czapki, swetry, rękawiczki i szaliki wykonane z naturalnej wełny, też będzie musiał powiedzieć „do widzenia”. Nadający się do prania odzieży tak często, jak to możliwe, lub wybić pyłu. Jego osobisty biblioteka jest niezbędne do czyszczenia szafki ze szkła, a małe pamiątki lub wyrzucić albo dać więcej zdrowych przyjaciół co będą zbierać na dużo kurzu, który nie jest łatwy do usunięcia. Kwiaty doniczkowe również zakazane, nie tyle ze względu na pyłki, ale ze względu na formy, które je powielają. Naftalen, perfumy natryskowe i insektycydy są lepiej zostawić na półce w sklepie.

Jeśli jesteś uczulony na kurz domowy, w większości przypadków, lista alergenów szybko się rozwija, dołącza uczulony na sierść zwierząt domowych i piór. W związku z tym, zwierzę powinno znaleźć nowe hosty, bez względu na to, jak to było trudne. Akwarium ryba jest również uważany za potencjalnie niebezpieczne ze względu na fakt, że sucha karma dla nich wysoce alergików, ale jeśli używasz tylko na ywo, ryby, być może, można zostawić.

Oto kilka wskazówek, jak zmniejszyć ilość kurzu:

 • Zamiast tego należy użyć pióra do napełniania poduszki z włókien poliestrowych.
 • Umyć wszystkie pościel w bardzo gorącej wodzie (nawet lepiej – aby je ugotować) co najmniej raz w tygodniu. Proszek jest lepiej wziąć taki, który jest przeznaczony do rzeczy dla dzieci – takie proszki są hipoalergiczne.
 • Oczyścić wszystkie powierzchnie czystą wilgotną szmatką, najlepiej codziennie.
 • Spróbuj utrzymać wilgoć w domu poniżej 55%. Aby kontrolować wilgotność higrometry zakupu.
 • Kurtyna jest lepiej usunąć. Jeśli bez nich nie może zrobić, umyć je w ciepłej wodzie raz w tygodniu.
 • Usuń pluszaki, bukiety sztucznych lub suszonych kwiatów i innych „odpylaczy” domu.
 • Wybierz drewno lub wykładziny podłogowe winylu. Dywany – to tylko pułapka na kurz.
 • Jeśli używasz urządzeń do ogrzewania lub klimatyzacji, a następnie wymienić filtr co trzy miesiące.
 • Co tydzień umyć wszystkie małe maty (na przykład, łazienka lub WC) w gorącej wodzie.

Mamy wielokrotnie wspomniano, że jeśli masz silną alergię na kurz, można byłoby lepiej, aby usunąć wszystkie dywany. Ale jeśli wydaje się niemożliwe do Ciebie, skonsultować się z lekarzem – być może można byłoby akceptowalnym rozwiązaniem dywan czystsze zabiegi chemiczne do neutralizacji odpadów tworzyw roztocza kurzu.

load...