Alergia Leczenie: Jak pozbyć się choroby

Zawartość:

Astma, bóle głowy, zapalenie skóry, wstrząs anafilaktyczny nudności, duszność, zawroty głowy, katar – czy pogodzić się z objawów wymienionych powyżej alergii? Czy jesteś gotów ponieść wszelkie objawy, rezygnując z normalnego życia? Nie? Następnie zebrać siły i zacząć radzić sobie z tą plagą. Im szybciej decydować o tym, łatwiej będzie pozbyć się tego problemu raz na zawsze. Ale, jak w przypadku każdej innej choroby, leczenie alergii powinno odbywać się pod nadzorem lekarza.

load...

Dlaczego pojawia się alergii

Czy jest to żywność lub narkotyków alergie, przyczyną jednego – regularnych lub okazjonalnych wpływ na ciele obcego białka (alergenów), który jest właśnie ludzki układ odpornościowy reaguje. W ciągu pierwszych dwóch lub trzech razy nie mogą wystąpić żadne reakcje, więc nie dziwi fakt, że wcześniej nie miałeś.

Alergie mogą być różne. Ktoś będzie tylko strumień łez, a ktoś będzie musiał udzielić pierwszej pomocy. Jak można sobie wyobrazić, wszystko zależy od organizmu ludzkiego, a od okoliczności. W każdym razie, jeśli odkryli choroby, nie odrzucić go w nadziei, że przypadkiem. Nawet jeśli teraz „nieco” zła w przyszłości może wszystko skończyć smutny aż do śmierci.

Rozpoznanie choroby: Jak określić alergię

Tak więc, jeśli po raz pierwszy spotkali objawy alergii, lekarz może wysłać Cię na dostarczanie analiz. Jest to konieczne, w celu ustalenia, czy nie mają choroby i ustawić na ciele, tak że reaguje gwałtownie. Dopiero po wynikach, może on wyznaczyć pełnego i kompleksowego leczenia alergii.

load...
  • Testy skórne

Jeśli jesteś uczulony na pyłki, roślinności i innych podobnych elementów i substancji, może być zidentyfikowany poprzez próbkę skarifikatsionnye. W tym celu niewielką ilość alergenu lub wtryskuje się do skóry (lub z tyłu przedramienia) lub natryskiwane na otwartą ranę (grzebień powierzchnię ostrym obiektu). After’ll trzeba czekać około pół godziny. Trzydzieści minut później, zobaczymy, czy masz nietolerancję substancji.

Zaczerwieniona skóra, zapalenie i zaczął boleć i wysypka pojawiła się na tej stronie? Więc – pozytywny wynik. Jeśli pozostanie na niezmienionym poziomie, będzie musiał znaleźć inny środek (alergenu). Ale z testem być ostrożnym, ponieważ mogą one być bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Czasem samo dzieje pogorszenie pacjenta, nie od razu, ale po kilku godzinach. Więc należy poprosić kogoś z rodziny, by być z wami w ciągu najbliższych kilku dni.

  • Krew

To jest bardziej delikatna metoda, która pozwala na identyfikację substancji niebezpiecznej dla organizmu. Po wykonaniu krew z żyły, zostanie ona wysłana do analizy w specjalnym laboratorium. Nie będzie prowadzić badania, a następnie uzyskać odpowiedź na swoje pytanie. Niestety, w tym przypadku dokładność wyników nieznacznie niższa.

Jak pozbyć się alergii

Pierwszą rzeczą, którą trzeba spróbować tak mało jak to możliwe i mniej kontaktu z alergenem. Na przykład, jeśli przyczyną jest kot – dać czas do jej rodziny, a to dobre, czyste mieszkanie. Jeśli jesteś chory pyłku, nabierają wiosną lub latem wakacje. Napęd blisko morza lub gór. Tylko nie zapomnij, aby wstępnie ustalić, czy istnieje zagrożenie dla zdrowia roślin.

Chemia gospodarcza, to może albo nie używać lub zakupić życie. Na szczęście, można kupić w naszym kraju, tylko trzeba ciężko pracować. I nie zapomnij o dom, aby używać specjalnych filtrów do oczyszczania powietrza, tylko bezzapachowa, naturalne.

Ale ciągle unikanie kontaktu z alergenem, i strachu, że pewnego dnia bardzo słaba, nie każdy chce. Więc trzeba także poddać się leczeniu alergii. Oczywiście tą chorobą w danym momencie nie jest tak łatwo się pozbyć. Jednak w celu zmniejszenia ryzyka i objawy – łatwo.

  • Immunoterapia

Pacjent robił zdjęcia z antygenem, stopniowo zwiększając ich ilość. Jeśli zrobisz wszystko dobrze, to w końcu będzie można pozbyć się nadwrażliwości. Albo przynajmniej twoje ciało nie będzie tak gwałtownie reaguje na alergen. Ale nie cieszcie zbyt szybko, bo tutaj też ma swoje własne ryzyko. Na przykład, można opracować wstrząs anafilaktyczny. Więc zaufaj swoje zdrowie trzeba tylko doświadczonego specjalistę, który nie jest zdezorientowany, jeśli nagle zachoruje.

Uwaga: zastrzyki są wykonywane tylko w obecności lekarza prowadzącego. Dawka samego leku, a także, że wyznacza. Wszystko to trwa dość długo, więc proszę o cierpliwość. Po zakończeniu kuracji, trzeba jeszcze odwiedzić specjalistę.

  • Leki

Uwaga: w sezonie leczenie alergii nie zawsze może być. Dlatego też, na przykład, może przepisać leki przeciwhistaminowe, które blokują działanie prostu alergenów. Pomimo tego, że są one bardzo skuteczne, ale zaleca się stosowanie tak mało jak to możliwe. Nie nadają się do długotrwałego leczenia. Nawiasem mówiąc, ludzie, których ciała są zbyt szybko reagować na wszelkiego rodzaju żywności, użądlenia owadów, roślin, najlepiej jest nosić specjalną apteczkę, że inni mogą udzielić pierwszej pomocy.

  • Kroplówki

Podczas zaostrzenia można umieścić kroplomierza, aby „umyć” swoje ciało. To stężenie alergenu, co jest przyczyną niskiej osoby chorej zdrowia w korpusie zmniejsza się. W rezultacie – są bóle głowy, nudności, wysypka, świąd, etc. 

Tradycyjna medycyna: samopomoc

Istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się objawów alergii na własną rękę. Niektóre z nich są całkowicie bezpieczne i pomagają bardzo dobrą ofertę z problemem. Ale do uciekania się do zabiegów ludowych do alergii może być dopiero po konsultacji i zgody lekarza.

  • Pij jak najwięcej płynu

Dozwolone herbatę ziołową, jeśli oczywiście nie masz alergię na nich, zielona i czarna herbata słaba cukru napojów owocowych. Produkty Sklep (soki i woda słodka), to lepiej nie używać, ponieważ zawierają one szereg dodatków, które nawet zdrowi ludzie nie zawsze są odpowiednio po same czują. Co możemy powiedzieć o ludziach, którzy mają takie problemy.

  • Przemyć nos solanki

Na litr wody zostanie podjęta łyżeczki soli. Wszystko to jest dobrze miesza się do dołu nie wytrąci się. Z pomocą specjalnej dyszy, które można kupić w aptece, przemyć nos. Wcześniej nie zapomnij sprawdzić, jak organizm reaguje na takie rozwiązanie. Nawiasem mówiąc, to narzędzie jest Zaleca się zastosowanie silnego gorączka, obrzęk i stan zapalny.

  • Prawidłowe odżywianie

Staraj się jeść jak najwięcej produktów bogatych w witaminy i minerały. Pożądane jest, aby udało im się rozwinąć go w swojej dziedzinie. Ale egzotyczne przysmaki najlepiej unikać, gdyż najczęściej są uczuleni. W skrajnym przypadku, należy najpierw spróbować kawałek, a potem, jeśli wszystko pójdzie dobrze, kilka dni później powtórzyć odbiór.

Więc teraz wiesz, co to jest alergia i jak z nim walczyć. Najważniejsze – nie opóźniać do niedawna, gdy bez pomocy leków i opieki długoterminowej, w żaden sposób nie będzie. I nigdy umieścić diagnozy na własną rękę, nie pij herbatki i tabletki, bez uprzedniej wizyty u lekarza.

load...