Ale jak wybrać pościel?

Co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze pościeli? Po pierwsze, od gęstości tkanki. To zależy od tego, ile myje stoją pranie. Gęstsze – więcej. Nowa bielizna powinna pachnieć żadnych barwników ani substancji chemicznych. W przeciwnym razie będzie ona znacznie blakną i tracą kolor. Sam materiał powinien być przyjemny w dotyku, można również spać na nim.

load...

Na opakowaniach towarów, powinny być wskazane gęstości splotu, a mianowicie liczbę nici na centymetr kwadratowy. Jest to bardzo ważne, to pokazuje jakość bielizny wystarczająco wysoki.

Klasyfikacja jest następujący: Niska gęstość dwadzieścia do trzydziestu nici, poniżej średniej trzydziestu do czterdziestu pięćdziesiąt lub sześćdziesiąt średnio powyżej średniej sześćdziesiąt do osiemdziesięciu wysokiej sto osiemdziesiąt jeden i dwadzieścia, a bardzo wysoka stadvadtsati. Im większa gęstość, tym dłużej będzie trwać. Możliwe jest również, aby określić gęstość materiału. Niska gęstość ma trawnika; Materiały środkowe i dolne środkowe, takie jak len i bawełna; powyżej średniej – tureckiego lub sztucznego jedwabiu tkaniny; wysoki – perkalu lub chiński jedwab i satyna i sztuczne tkaniny; i bardzo wysoki – połysk, satyna lub japoński jedwab. Jeśli porównamy lnianą popelinową satynowe z pościeli i bielizny z Tkaniny bawełniane, może stanąć w środku. Odzież z kieszonką wystarczająco zwartą budowę, ale jest bardziej miękki niż bawełniane.

Najbardziej przyjazne dla środowiska i bardziej praktyczny materiał uważany len. Ma wiele właściwości: ciepło w chłodne dni i chłodne w czasie upałów przynosi. Jednak jest ona łatwo pomarszczone i dość trudne do udaru mózgu. Bardzo silny i bardzo praktyczne bielizna wykonana z satyny lub inaczej – egipska bawełna. Grube i lśniące tkaniny, przyjemne w dotyku. Jednak wadą tego satyny – jest jego wysoka cena w stosunku do innych tkanek. Można również doradzić pościel z perkalu. Jest to ekonomicznie praktyczne, i bardzo piękne. To cieszy się dużą popularnością ze względu na jego trwałość.

W badaniu materiału, należy skręcić w bieliznę i spojrzeć na jakość spoin. Dobra bielizna wszyty specjalny szew jeśli szew jest jeden, a krawędzie nie są podobranny, mówi pościel złej jakości.

load...

I wreszcie, chcę dodać, że o dbanie o pościel wie każdy dobry gospodyni. Od jego czystości zależy od stanu zdrowia całej rodziny. Można jednak zaoszczędzić trochę czasu i wysiłku, jeśli wybierzesz odpowiednią bieliznę.

load...