Akwarium care – troska o swojej stworzonego świata

Zawartość:

Jak dbać o akwarium? To pytanie może wydawać się proste, ale tylko na pierwszy rzut oka to pytanie. Nie myśl, że akwarium – mieszanina wody, błota, alg i niektórych gatunków ryb. Jeśli zdecydowałeś się rozpocząć rybę, warto sto razy pomyśleć, są gotowi, czy taki odpowiedzialny krok, ponieważ właściwa pielęgnacja akwarium będzie wymagało wiele wysiłku i wiedzy.

load...

Należy wziąć pod uwagę wiele czynników:

 • Wielkość akwarium.
 • Liczba gatunków ryb, które będą musiały żyć.
 • Jakość wody oraz możliwość zmiękczającym i głębokiego oczyszczania.
 • Skład podłoża.
 • Oświetlenie, które nie powinny być dekoracyjne, ale powinna służyć jako optymalne warunki komfort życia ryb.

Wszystko jeszcze ze szkoły biologii oczywiście zna pojęcie „BIOGEOCENOZA”, która jest najlepsza dla analogii naturalnego układu systemu tworzonego w swoim akwarium.

Pielęgnacja ryb

Jak dbać o ryby akwariowe – Najczęściej zadawane pytania nie tylko fani, ale także bardziej doświadczeni ludzie. I nic dziwnego – to było na odpowiedniej pielęgnacji ryb zależy od wielu rzeczy w akwarium – długowieczność, reprodukcja, oczyszczania i samooczyszczające akwarium i więcej. Zawsze warto pamiętać, że trzeba nie tylko karmić ryby, ale także włączenie ich w oświetleniu czasu, zwijają się trochę, lub zmienić zbiornik przeprowadzić oczyszczanie produktów, które uniemożliwiają ryby prawidłowo rozwijać się i żyć. Krótko mówiąc, trzeba znać wszystkie szczegóły, jak dbać o ryb akwariowych.

load...
 • Karmienia ryb

Przede wszystkim porozmawiajmy o rufy, o tym, jak powinna wyglądać i co powinno być. Ważne jest, aby pamiętać, że jedzenie powinno być pełne, zrównoważone i dopasowane indywidualnie dla każdej ryby. Oczywiście, można użyć tzw uniwersalne jedzenie, ale jest to mniej skuteczne wersja.

Co do rodzajów pasz, mają kilka. Jest to ywo, które można podzielić na dużych (kijanki, robaki, muchy, komary, ćmy, motyle i wiele innych indeksowania i latające owady), średni rozmiar (mszyce, pokroić na kawałki robaki, muchy i komary, małych owadów latających) i małych (wszy, pchły, larwy różnych itd.).

Drugi typ korma- wilgotnych świeżych produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego (serce i narządów wewnętrznych zwierząt), roślin itd. Z tego rodzaju żywności trzeba być bardzo ostrożnym – najlepiej jest najpierw skonsultować się ze specjalistą, tak aby nie zaszkodzić zdrowiu ryb.

Trzeci rodzaj paszy – suchej, której mieszaninę (mieszaniny płatków zernopodobnye, tabletki, twarde, gotowane żółtka jaja gotowanego, drożdże i in.). Szczególnie godne uwagi są dwa rodzaje pożywienia – zamrożoną mieszaninę (można stosować dwa typy zamrażania – niska temperatura i sublimowane) i wzbogacone mieszaniny o wysokiej zawartości witamin.

Należy pamiętać, że dodatki mineralne porywania nie zawsze jest przydatne, ponieważ większość rozpuszczonych minerałów i soli ryby mogą wydostać się z wody akwariowej. Wiodących na świecie producentów żywności doradzić, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ywo lub nakarmić tych, którzy są powołani sublimacji, ponieważ pozwalają czuć się jak ryba w środowisku naturalnym.

Więc zdecydowaliśmy się karmić. Teraz konieczne jest, aby jasno określić, ile i kiedy dać jedzenie do karmienia ryb akwariowych. Aby to zrozumieć, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników – rasę i wiek ryb, jego aktywność, dostępność produktów w działaniach ubocznych akwarium innych organizmów i ilości glonów. Między innymi, konieczne jest, aby pamiętać, poziom zanieczyszczenia wody – będzie to również negatywny wpływ na strawność składników pokarmowych ryb.

Aby nie wpaść w pułapkę, należy pamiętać o kilku podstawowych zasad karmienia ryb:

 1. Zasada pierwsza – karmić ryby powinna wynosić około godzinę po włączeniu podświetlenia lub promienie porannego słońca oświetlają akwarium. Jest to konieczne, aby obudzić ryby. Przebudzony i aktywny, że wkrótce zaczną głodować i domagać się jedzenia. Jeśli zdecydujesz się karmić je wieczorem, a następnie zapalić zostać zamknięty po około półtorej godziny po karmieniu.
 2. Druga zasada – aby karmić ryby powinny być tylko tyle razy, ile jest to konieczne dla tego typu (dwa razy dziennie, kilka razy w tygodniu, etc.). Pamiętaj, aby dowiedzieć się tych informacji przed zakupem ryb.
 3. Zasada trzecia – nedokarmlivaya ryby, można się spodziewać, że następne karmienie ona zjada wszystko i ciągle pyta suplementów. Ale overfeeding znacznie gorzej – jest to bardzo negatywny wpływ na układ trawienny oraz zdolność ryb do rozmnażania (częste przypadki niepłodności).
 4. Zazwyczaj czwarty i być może najważniejsze – wszystko, że ryby nie jest spożywane o, konieczne jest, aby usunąć pięć do siedmiu minut, a jedzenie zaczyna się rozkładać i zanieczyszczają wodę. Do ryb nie jest „zajęte” raz na dziesięć dni jest konieczne, aby umówić się na dzień na czczo. To będzie o wiele bardziej przydatne niż częste zmiany paszy.
 5. Nakarm mnie o raz na kilka dni, nie uzależniających i nie prowadzi do kumulacji jednego i substancji w organizmie ryby z niedoborem innych.
 6. Oglądaj Przy wyborze śpiączki należy zwrócić uwagę na jego kruchość, wygląd, waga jednolitości, przechowywania lub sprzedaży terminu, jak również smak i dodatków i witamin zawartych w żywności.
 7. Zrozumieć i ludność akwarium – jeśli jest na żywo cięcie z kilku gatunków ryb (jak wiadomo, ryby można podzielić na drapieżników i roślinożerców), należy wziąć pod uwagę nie tylko w diecie każdego gatunku, ale także te mieszaniny, które mogą być wykorzystane karmić każdego.

Jak prawidłowo dbać o akwarium?

Prawidłowe karmienie ryb – bardzo ważnym elementem pielęgnacji akwarium, ale jeszcze nie wszystko. Należy być złożona i zależy od wielkości akwarium, w systemie filtracji i oczyszczania wody i wielu innych – jest to konieczne w celu zapewnienia, że ​​ryby czują się komfortowo.

 • Objętość wody w akwarium

Na przykład, duża ilość wody do zbiornika jest zablokowany, tak szybko, jak na mały. Fakt ten należy uwzględnić uporządkowanie kwestii, jak dbać o akwarium. Bardzo rozpowszechniony błąd – kupić mały akwarium i rzeczy w nim maksymalną możliwą liczbę ryb. Czy to w żadnym wypadku nie może być – w pierwszym, woda będzie zanieczyszczona niemal natychmiast, a po drugie, same ryby znacznie ucierpieć.

 • Podświetlenie akwarium

Używanie podświetlenia, zwłaszcza promieniowania ultrafioletowego lub chlorowca, prowadzi do szybkiego śmierci żywych drobnoustrojów w wodzie i na ścianach zbiornika. Dlatego przy wyborze oświetlenia, należy zwrócić uwagę, aby nie jego funkcję dekoracyjną i estetyczną, ale tylko na praktyczny. Zanim kupisz podświetlenia, należy skonsultować się sklep zoologiczny sprzedawcy.

 • Ślimaki i sum

Zbyt wielu ludzi wierzy, że ślimaki – element dekoracyjny do akwarium, a także ryby. Jednak tak nie jest! Ślimaki – doskonałe pielęgniarki, które są w stanie szybko i skutecznie wyczyścić ściany zbiornika i dna. Tak samo jest z sum – oni czyszczenia akwarium lepsze niż ślimaki. Więc – twoi wierni pomocnicy, które sprawiają, że akwarium opieki łatwiej.

 • Dekoracja akwarium

Jeśli jesteś w akwarium mają domy, driftwood i kamienie (muszli, kije i inne), a następnie pamiętać, że wszystkie te rzeczy nie wymagają po prostu umyć pod bieżącą wodą, ale gruntownej obróbce, która zapewni usunięcie wszystkiego, gromadzą się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Piasek, który jest zawarty na dole, nie jest konieczne stosowanie bardzo długo, ponieważ może zbierać różne rodzaje odpadów i substancji toksycznych. Między innymi, może stać się lepkie i śliskie, co wskazuje na silne zanieczyszczenie akwarium. W związku z tym, mniej więcej co trzy miesiące, piasek musi być całkowicie zastąpione. A jeszcze lepiej – w ogóle powstrzymać się od korzystania z piaskiem – najlepsze gleby do wykorzystania jako średnich kamyków.

 • Zmieniać wodę w akwarium

Oczywistych oznak wody, które mogą być konieczne w celu zmiany jego mętność, obecność części rozłożonego paszy zielonkawy odcień i zapachu. W takiej sytuacji, woda powinna być natychmiast wymienić. Ale najlepsze jest to, że nie pozwala, ponieważ w przeciwnym razie ryba mogła zachorować albo – co gorsza – nie zostały zabite.

Można ustawić harmonogram wymiany wody. Na przykład, raz na trzy tygodnie, jeśli objętość zbiornika i filtrów, które są zainstalowane w nim, to pozwolić. Nawiasem mówiąc, należy pamiętać, że trzeba dbać o zbiorniku kwarantanny – pomoże to ryby przeczekać czas, dopóki nie nastąpi zmiana wody, co oznacza, że ​​będzie chronić je przed stresem przesadzania do słoika. Ale ryby są bardzo wrażliwe na tego rodzaju stres, a nawet mogą zachorować.

Woda, że ​​zdecydowali się wlać do zbiornika, musi zostać uwzględniony i wolne od zanieczyszczeń, chloru, odczynników i innych. Co mogę użyć specjalnych filtrów lub po prostu bronić wody w ciągu dnia w jakimkolwiek charakterze. W przeciwnym razie, akwarium pełna opieka będzie trudno nazwać.

Zmienić wodę? Co ciekawe, po prostu nie spiesz się następnie przeszczepione do niego ryb. Należy pamiętać, że ryba będzie trwać kilka godzin, aby dostosować się do nowej wody i jej temperatury. Dlatego najlepiej jest poczekać, aż woda osiągnie temperaturę znanego ryb. Wskazane jest, aby woda ze zbiornika zapasowego do głównego akwarium z rybami nie wylewać na zewnątrz – lepiej jest przesadzić użyć specjalnego netto.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, przynajmniej w ogólnym zarysie, stało się dla was jasne, jak prawidłowo dbać o akwarium. Ale, oczywiście, jeśli zdecydujesz się mieć akwarium, trzeba się wiele nauczyć, czytać dużo literatury specjalistycznej oraz, oczywiście, przeżyć to wszystko w praktyce. Ale wyobraź sobie, co za przyjemność – obserwować jego mały dom podwodnego świata!

load...