Akupunktura – skuteczne leczenie i profilaktyka chorób

Zawartość:

Nowe badania potwierdziły istnienie pola energii wokół ciała ludzkiego oraz zależność stanu zdrowia jego stabilność i wytrzymałość. Przy prawidłowej dystrybucji i przepływu energii w organizmie, osoba czuje się zdrowy i energiczny. Regulacja obiegu energii w organizmie człowieka jest od dawna zaangażowany lekarzy starożytnych Chinach i jest szeroko stosowany w leczeniu punktów akupunktury znajdujących się na ciele. Mogą być one stosowane do leczenia chorób tarczycy, trzustki, wątroby, nadnerczy, choroby serca, raka jajnika, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, wrzody żołądka i dwunastnicy, owrzodzenia i wielu innych chorób.

load...

Akupunktura jest tłumaczone z łaciny jako „ukłucia igłą” (acus – igły, punctura (pungo, pungere) – kutas Sting). W naszym kraju proces ten nazywany jest akupunktura, akupunktura, akupunktura.

Powrót do spisu treści

Co to punkty akupunktury?

Kolebką tej techniki jest uważany starożytnych Chinach, ma kilka tysięcy lat. Akupunktura dzięki wieloletniemu doświadczeniu, która wykazała, że ​​po stymulacji niektórych obszarach skóry są zmiany w chorobie, zmniejsza ból, poprawia stan zdrowia pacjenta. Te małe strefy na powierzchnię ludzkiego ciała określone biologicznie aktywnych punktów lub punkty akupunktury. Wielowiekowych studium połączenia tych stref z wewnętrznymi organami ludzkimi i ich odpowiedzi na stymulację zewnętrzną włączona starożytnych uzdrowicieli je zdefiniować jako „Windows”, aby absorbują lub uwalniają energię przez organizm, która przepływa przez meridiany, znajdujących się na ciele człowieka, pomaga normalizować krążenie energii w nim.

load...

Południków przecinać ciała ludzkiego poprzez łączenie części centralnego układu nerwowego, skóry i narządów wewnętrznych. Według niego energia wzrasta do powierzchni ciała, do biologicznie aktywnych stref, które są określone przez węzły nerwowych. Jeśli wszystkie narządy są zdrowe krążenie działa stabilnie, ale jeśli nie jest to choroba, normalny przepływ energii jest zablokowany, a człowiek zaczyna czuć się nieswojo, chore ciało. U ludzi, istnieje około 600 punktów akupunktury, które znajdują się wzdłuż meridianów energetycznych.

U ludzi istnieją niesparowanych i sparowane meridianów Yin i Yang.

Yin – symbolizuje kobiecy, negatywne, ciemne zasadę. Yang – jasny, pozytywny, aktywny, męski zasada. Yin porusza energii wewnątrz ciała, Ian – z zewnątrz. Jeśli między południkami bilansu energetycznego jest zakłócony, istnieją choroby w organizmie człowieka. Głównym południków Yin – dwa brzuszne tułowia i wzdłuż wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni ramion i nóg łańcucha nerwów.

Efektywny system uzdrawiania Wschodu na celu oczyszczenie kanałów energetycznych organizmu, zgodnie z bilansu energetycznego i prawidłowego zaopatrzenia w energię wszystkich narządów, unikając w ten sposób chorobom lub ich pozbyć.

Biologicznie aktywna strefa na zewnątrz praktycznie odróżnić od otaczającej je skóry, i jest określony przez ból, gdy ciśnienie. Tylko pod mikroskopem można wyznaczyć w tych miejscach inny klaster zakończeń nerwowych. Bardziej niezawodny sposób wykrycie takich punktów – jest wpływ słabego prądu stałego, które jest znacząco zwiększone w obszarach o mniejszym oporze elektrycznym. Jako naukowcy odkryli electrodermal opór zależy od stanu nie tylko skórę, ale także instytucję związaną z nim. Odkrycie to stanowi podstawę electro. Przy wystawieniu jednego południka punktów wskaźników zmian w całym południku, co wskazuje na związek między nimi.

Poprzez stymulowanie biologicznie aktywnego punktu obejmuje odruch mechanizm organizmu, umożliwiając odzyskanie chorego narządu.

Wszystkie rodzaje oddziaływania na strefach akupunktury prowadzić do uwalniania endorfin we krwi, endogennych opioidów, który stymuluje procesy metaboliczne w organizmie, co prowadzi do jego odzyskania.


Powrót do spisu treści

Akupunktura, akupresura, akupunktura

Te rodzaje akupunktury, jak akupunktura, akupunktura, akupunktura, połączone Sposób oddziaływania na biologicznie aktywnych stref wprowadzania specjalnych metalowych igieł. Są wykonane ze stali medycznej, srebra lub złota. Srebrna Igła jest lepiej umieścić kojący masaż złotem, wręcz przeciwnie, są zdolne do aktywacji procesów w organizmie. Są dwie metody pobudzania punktów aktywnych biologicznie.

Hamulec – .. Do leczenia bólu i ekscytujące w letargu narządu pracy, odporności osłabienie, atonia jelit, itp Ekscytujące masaż odbywa się przez jedną minutę, bardziej aktywnie, w jednej sesji masować 6-8 punktów, pożądane jest, aby dodać ruch obrotowy palca do głębszego wpływu do punktu. Zaczerwienienie w miejscu masażu przemawia prawidłowo przeprowadzić procedurę.

Igły są podawane w biologicznie aktywnych punktów lub szybkiego ukłucie lub powolne obracanie, albo przez połączenie tych dwóch sposobów. Nieprzyjemne odczucia po igły rozmieszczenia wskazać właściwego wyboru w zakresie masażu leczniczego. Średnio 2-4 igła jest wprowadzana w 5-10-20 minut leczenie jest 10-15 sesje dziennie. Potem trzeba zrobić przerwę na 10-15 dni i powtórzyć kurs w razie potrzeby.

Dodatni wynik przeprowadzenia tych procedur jest rezultatem pobudzania punktów aktywnych biologicznie, która steruje działaniem układu nerwowego, podające, metabolizm, wytwarzanie hormonów. Akupunktura jest bardzo skuteczny w leczeniu, neuralgii twarzy, zapalenie nerwów, rwa kulszowa, padaczka, neurastenię wydzielniczą, zaburzeń pokarmowych, wrzód żołądka, zapalenie okrężnicy, astma i inne poważne choroby.

Akupresury palce nie są tak skuteczne jak akupunktura, ale bezpieczniej przy niskich kwalifikacji lekarza. Punkt masażu 1-3 palce prowadzone Zestaw klocków pionie. Kładąc palec, produkuje powolny nacisk na punkt. Gdy punkt być dokładnie określane na bolesne odczucia wykonany kołowy obrót palca ze skórą przez 5 sekund. Następnie dokonać dotykając punkt, i znowu ruch kołowy przez 30 sekund. Podczas masażu, może pojawić się poczucie bólu, ciepła, wzdęcia, upływ prądu elektrycznego, który wskazuje prawidłowy punkt wybrany i działania.

Powrót do spisu treści

Aurikuloterapia – stymulacji ciała przez uszy

W organizmie człowieka istnieją miejsca, w których znajdują się punkty akupresury niemal całe ciało. To nogi nogi i uszy. Punkty akupunktury są nazywane uszny ucho. Capra umieszczono 130 punktów, stymulowanie, które można leczyć chorób przewlekłych, w łagodzeniu bólu, poprawę stanu zdrowia. Aktywnie wykorzystywane następujące punkty na małżowinie usznej 15 związanym z mięśni, zmysłów, wnętrzności i 15 złożonych wpływ na cały organizm, doprowadzając do zrównoważonego i rytmicznym stanie.

Uszy zawsze łatwo dostępne, mają wyraźny związek z narządów i układów, które zapewniają skuteczność leczenia. Pinna z wyglądu przypomina zarodek, a lokalizacja punktów akupunktury na to jest również zgodne z tej analogii. Głowa zarodka spoczywa na ucho. Organami brzucha i klatki piersiowej są w najgłębszej części ucha, klatce piersiowej – w dolnej części brzucha, – w górę. Punkt ręka znajduje się w tylnej części ucha, nogi – na górze, w środku – punkt kręgosłupa.

Wyczuwalne punkty i masować wyostrzająca obiekt w postaci sferoidalnego spiekanych różdżki lub palcami. Jeżeli punkt znajduje się poprawna, a następnie po naciśnięciu utworzona blady różowy gulę, która zamienia się w czasie. Masaż odbywa się z prawej strony, palce lewej ręki służy jako wsparcie podczas naciskania na punkt na tylnej części ucha. W trakcie masażu może wystąpić bolesność masować punkty, nie jest uczucie pieczenia, ciepło. Ból zmniejszy się podczas odzyskiwania narządów. Masowanie biologicznie aktywnych punktów ucha do ruchu wskazówek zegara promuje tonowanie organizm przeciwnie – do relaksu.

load...