Akupresura Shiatsu Wideo twarzy – usunąć zmarszczki!

Shiatsu – to orientalne masażu, który jest używany przez Japończyków od kilku tysiącleci. Efekt uzyskuje się przez wciśnięcie w punktach nacisku i południków. „Shi” oznacza palców, „zu” – naciśnięcie. Akupresura Japoński osoba zatrudniona na codzień i wyglądają znacznie młodziej niż na swoje lata. Technika ta jest bezpieczna i łatwa, można zrobić samemu w dogodnym dla Ciebie czasie. Masażu określone punkty poprawia kolor i elastyczność skóry. Posiadanie masażu shiatsu, może poprawić całe ciało.

load...

Zawartość:

Self-masaż – Moda nowa twarz

Usiądź przed lustrem i masażu na podstawowych liniach masażu:

 • Od środka czoła do świątyń;
 • Od połowy nosa do skroni;
 • Od kącików ust do płatku ucha;
 • Od środka brody do ucha.

W tym masażu, istnieją 3 sposoby efektów skóry „. Palec dusz” depresja, wcięcia i „Palec prysznic” – to częste pat wibracji.

load...
 1. łatwo wcisnąć palce poruszają się od połowy podbródka do płatków uszu.
 2. Następnie poruszaj palcami od środka brody do ucha.
 3. Masaż od środka wargi do ucha środkowego.
 4. Górna warga zrobić dotykając palcami.
 5. Naciśnij skrzydełka nosa i wspinać się po łuku jarzmowego do świątyń.
 6. Dłoni z bawełny na dolnej szczęce, za każdym razem, wzrost nieco wyższa.
 7. Spacer w czoło nad brwiami na początku, potem wyższe.
 8. Wycisnąć zmarszczki i prostowania (od środka czoła do okolicy skroniowej).
 9. Wygładza czoło do góry. Prasować bezproblemowo i dokładnie w środkowej części, następnie krawędzie.
 10. Run do wygładzania fałdów nosowo-wargowych.
 11. Rub dłonie. Ogrzej dłonie na twarzy tak, że palce położyć na powiekach.
 12. Olejki aromatyczne do masażu

  Dla bardziej efektywnego wypoczynku i najlepszy poślizg palcami, użyj olejki aromatyczne. Nadaje winogron, moreli, jojoba, macadamia, masło shea. Jakie inne oleje mogą być wykorzystane do masażu twarzy?

  • Goździkowy, oregano, pieprz, imbir pomogą osiągnąć efekt ocieplenia.
  • Pieprzowej lli_1, rozmaryn, bergamotka, lawenda, środki przeciwbólowe eukaliptusa.

   Jaśmin lli_1, geranium, drzewo sandałowe, grejpfrut, cytryna, mandarynka używany do walki z cellulitem.

  • Ylang-ylang, róża, imbir, gałka muszkatołowa pomóc się zrelaksować.

  Ważne! Nie stosować olejki aromatyczne z chorobami serca i tarczycy, alergie i ciąży.

  Warunki odpowiednie

  Masażu

  • Ciepłe dłonie podczas masażu jest bardzo ważne. Nie należy wykonywać masaż na pusty żołądek, przejadanie się nie warto.
  • Woda wymywa negatywna energia z rąk przed wykonaniem sztuki umyć ręce, usunąć kosmetyków z twarzy.
  • Mają masaż powinien być pewien rytm, który musi być zachowana od początku do końca.
  • Ruchy

  • Być wykonane na linii masujących uniknąć rozciągania skóry.
  • Akupresura zmarszczek mimicznych nie powinien się odbyć, jeżeli istnieje stan zapalny skóry, krosty lub więcej pajączków.
  • Mieć ten masażysta musi być bardzo wrażliwe palce, aby móc znaleźć żądany punkt na konkretną osobę.

  Zgodnie z naukami tradycyjnej chińskiej medycyny punkt masażu leżą na meridianach, a każdy z nich ma swoje właściwości. Podstawowe techniki chińskiego

  Masaż

  • Ugniatanie. Uruchomienie kłębu kciuka. Palec wskazujący z patyczków kciuka. Podczas ugniatania powinien poruszać się tylko tłuszcz podskórny, skóra sama nie tworzą się fałdy skóry. Użyj swoich palców niezbędne umieścić wyłącznie na miejscu. Masażysta produkuje 75 ruchów wskazówek zegara.
  • Naciśnięcie klawiszy kciuka w punkcie środkowym. Podbiegając czując ból, wzdęcia i onemeneniya. Jeśli pojawi się ból, naciskając stop, a następnie wznowione po 3 minuty.
  • Pchania. Działa w 2 płaszczyznach, w górę iw dół lub w lewo i prawo. Czy 25 ruchów.
  • Głaskanie lli_1. Wykonywane na małym obszarze skóry (około 2 cm). To nie powinno powodować drętwienie, pełnię i bóle.

  Punkty urody i zdrowego

  Snu

  1. Zaczyna się od kropki №Pri naciskając na jej ból powinny wystąpić.
  2. Delikatnie masować punkt №1, №2, №3 (powtórz 3 razy).
  3. Punkt

  4. №6 masażu co najmniej 10 razy, a następnie trzy razy naciśnij wewnętrznego kącika oka.
  5. Punkt

  6. №7 zbyt bolesne, a kilka razy przesunąć.
  7. Self-masaż techniką

   Proszę rozłożyć olejek do masażu na twarzy, można stosować mieszaninę olejków aromatycznych. Potrzebne są wszystkie ruchy rąk produkować bez odrywania palców od jego twarzy. Technika ta pozwala wyeliminować zastój limfy, co oznacza, że ​​toksyny i produkty przemiany materii.

   1. Trzy palce każdej ręki, należy umieścić poziomo w środku czoła z lekką nutą. Przenieś do świątyń, a następnie wzdłuż strefy czasowej do obojczyków. Więc „odjechać” zastoju limfy. Powtórz 3 razy.
   2. Eye Massage. Środkowe palce przesuwają się wzdłuż linii od zewnętrznego kącika oka do wewnątrz (wzdłuż dolnej powieki), a od wewnętrznej do zewnętrznej (na górze). Potem, bez odrywania palców od skóry, przejść do skroni, a następnie – do obojczyka. Znaleźć równowagę między bólem i komfortowe uczucie. Gdy bolesne odczucia zmniejszają siłę dociskającą.
   3. Pozbycie się zmarszczek w kącikach ust. Przejście od środka brody do kącikach ust, a następnie palce powinny się razem w punkcie powyżej środka górnej wargi. Ciśnienie powinno być tak silne, że dziąsła czuć presję. Powtórz 3 razy.
   4. Poprawa kształtu nosa i wyeliminować fałdów nosowo-wargowych. Ruchy koliste masować skórę wokół nozdrzy, a następnie bezpośrednio nozdrzy. Bez odrywania palców od osoby przenieść do świątyń, a potem w dół szyi.
   5. Ćwiczenia z obwisłych policzków. Podstawy kciuka, z pewnym wysiłkiem, narysować linię od podbródka do skroni, a następnie w dół do obojczyków. Powtórz 3 razy.
   6. Unieść mięśnie twarzy. Umieścić dłoni w środku twarz, zakryj nos i palcem wskazującym, aby przejść do świątyń, usuwanie limfy. Następnie kieruj się w dół do obojczyków.
   7. Walcząc ze zmarszczkami na czole. Użyj swoich palców, aby ruch prawą ręką w górę iw dół, w lewo iw prawo. Ten masaż pomoże zapobiec zmarszczki (lewa ręka jest umieszczona pod brodą na rzecz stabilności). Twoje ruchy powinny być proste, gładkie. Zbyt mocne naciśnięcie skórę zbierze się w fałdy.

   Po masuje punkty na twarzy, którą zapewniał dobry nastrój, czujności i emocjonalnego windy. Twarz składa się z warstwy mięśni, które mają wpływ na kształt twarzy. Poprzez trening mięśni mogą być zmieniane w tym samym czasie poprawy i kształtu twarzy. Więc co można osiągnąć przy regularnym treningu.

   • Poprawia koloryt skóry, poprawia cerę, zmarszczki.
   • Przywrócić utracone tkanki tłuszczowej wokół oczu.
   • Poprawiają krążenie, stymulują tkankę mięśniową, tonizujące skórę.
   • Pozbycie się worków pod oczami, „kurze łapki” i fałdów nosowo-wargowych.

   Samouczki wideo na sztuce masażu shiatsu

   Do treści

   To ciekawe

   Aby stać się praktykującym masażysty w Japonii, muszą być przeszkoleni, którego długość wynosi 2200 godzin (lub 3 lata). Ponadto, osoba ta musi zdać egzamin w celu radzenia sobie z czynnościami licencyjnych. Shiatsu lekarz musi znać fizjologii, anatomii i medycyny chińskiej. Wspaniałe doświadczenie – warunek konieczny dla profesjonalnego masażysty. Technika masażu shiatsu używa tylko dłoni i palców. Wschodniej Eksperci twierdzą, że do masażu Shiatsu budzi sił rezerwy organizmu. „Człowiek sam jest w stanie wyleczyć się tylko shiatsu pomaga mu w tym” – mówią.

   Yukuko Tanaka Photo 62 lat! Uprawia japońską self-masaż, dzięki któremu można dokonać kształt twarzy wyraźniejsze i rysów twarzy – bardziej subtelny.

load...