Aktywności w Wietnam: gdzie iść i co zobaczyć

Zawartość:

Jeśli Wietnam był trochę bliżej do Polski, takich jak Turcja, przepływ turystów byłoby końca. W tym kraju nie ma minus jako miejsce wakacje, ale długim locie.

load...

Wszystko inne – atrakcje Wietnam, obsługa, niskie ceny i różnorodność plaż – trzeba nawet najbardziej wybrednego atrakcyjność turystyczną.

Wiele osób nie doceniają najlepszą drogę do Wietnamu z powodu swoich uprzedzeń związanych ze wspomnieniami ogromne bele śmieci, smażonego śledzia i innych ekstrawaganckich cech tego kraju, ale to nie ma nic wspólnego z resztą Wietnamie. Z powodu niewłaściwego punktu widzenia, można stracić okazję obserwować niesamowite atrakcje Wietnamie, a także cieszyć się nurkowania, zdrowe i smaczne jedzenie i wiele więcej. Ten artykuł będzie szczegółowo najważniejsze i popularnych miejsc, które nie powinny być pominięte, będąc w tym wspaniałym kraju.


Powrót do spisu treści

Halong Bay lub kosmetyczny na granicy fantazji

Opisać Halong Bay w kilku słowach, jest to po prostu niemożliwe, ponieważ jego majestatyczne piękno jest nie do opisania. Ale jeśli twoja wyobraźnia jest na tyle rozwinięty, a następnie spróbuj wyobrazić sobie ogromną ilość zielonych wysp, które wznoszą się z wód kolorze szmaragdowym. Jednak jest mało prawdopodobne, aby być w stanie zrozumieć uczucia osoby, która pierwsza zobaczyła coś takiego. Konieczne jest, aby przyjść na własną rękę, aby pamiętać ten moment na zawsze. Halong Bay można porównać do dzieła sztuki. To jest coś doskonałego i stworzył z pomocą samej natury rękach, a nie człowieka.

load...

Tak więc, jeśli zdecydujesz się rozpocząć znajomość z Wietnamu w tym momencie warto byłoby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Można to zrobić, podobnie jak prawie wszystkich innych turystów, udać się na rejs po zatoce, to znaczy, zaznajomieni z jaskiń lub udać się na spacer po miejscowym parku Cat Ba Island. Z drugiej strony, jeśli nie chcesz, aby natychmiast przejść do zwiedzania, można oddać hołd ich lenistwo i położyć się na piasku, korzystając z licznych plaż, które są rozproszone po całej wyspie Cat Ba.

Halong słynie nie tylko dla jego pięknem, ale także wiele mitów, które wykraczają wokół niego. Wietnamczycy mają wielki szacunek dla ich tradycji i dziedzictwa, tak że ta zatoka jest uważane za bardzo ważne miejsce, a jej nazwę można przetłumaczyć jako „miejsce, w którym smok zstąpił do morza.”

Jednym z obowiązkowego przeznaczenia, przez które mijamy w drodze do zatoki, to samo miasto. To miasto turyści nie lubią, bo inwestorzy nie są w żadnym pośpiechu, aby rozwijać swoją infrastrukturę. Wiele osób przewracają oczami i powiedzieć, że w porównaniu z niebiańskim zatoki i jej wyspy, miasto może być porównana do piekło, ale to nie powstrzyma ciekawskich turystów jako Pomimo takiej negatywnej reakcji większości, miasto jest zachowane niemal w jego pierwotnej formie i może być źródłem wiedzy o wielu.

Halong Bay można nazwać główną atrakcją w północno-wschodniej części kraju, w związku z czym brak turystów, nie cierpieć. Jednak od lutego do kwietnia, a następnie przejdź do tej zatoki nie jest konieczne, ponieważ pogoda jest słaba. Wszystko to okres będzie towarzyszył silny wiatr i drobny drizzling deszczu, co znacznie ogranicza widoczność.

Mówi się, że nazwa zatoki ma związek ze smokiem, który rzekomo spadł do morza w tym miejscu. To jest legenda, która mówi, że wyspa została stworzona przez ogromny smok, który mieszkał w pobliżu. Pewnego dnia, smok postanowił wydostać się z schronienia w górach, ale po drodze on rozebrany ogonem dużo skał i jaskiń w nich, aż w końcu, nie mogąc wylądować w morzu, które również zalane wyspę, i zielone wyspy – najwyższym z klifów, które wzrosły wysoko w niebie przed Halong został zalany.

Nawiasem mówiąc, o smokach. Ich obrazy często pojawiają się jako obraz tła lub drobnych upominków, które handlują jak miejscowi. Tor i wszelkiego rodzaju piękne kamienie znalezione w jaskiniach.

Jak dostać się do Halong Bay?

Wystarczy przyłączyć się do grupy turystów, które po prostu doprowadza się do końca trasy i pokazał wszystkie zabawy, ale można sobie poradzić, to będzie dużo droższe. Z jakiegoś powodu niektórzy turyści lubią iść do zatoki na własną rękę. Aby to zrobić, przejdź do miasta Halong Bay od Hanoi i zamówić łodzi lub w łodzi na Cat Ba Island. Łódź prowadzi przez głównych atrakcji i wylądował w Zatoce Ben BEO.

Wreszcie, można spróbować poszukać przejażdżki usługa helikopterem nad zatoką. To będzie kosztować około 200 $.


Powrót do spisu treści

Wietnamska Water Puppet Show

Teatr lalek jest bardzo popularna na całym świecie, ale w Wietnamie ma unikalną cechę. Fakt, że cała akcja odbywa się na wodzie, to sprawia, że ​​możliwe do wykonania Wielu Wietnamczyków lalkarzy śmiałe pomysły. Jest to unikalny sposób wyświetlania rzeczywistość przy pomocy marionetek. Woda Teatr Lalek istnieje już od ponad 1000 lat, ale Wietnamczycy mieli czas, aby ostygnie do niego. Niemniej jednak, teatr lalkowy w Wietnamie jest na pierwszym miejscu wśród wszystkich gatunków teatralnych.

Pomnik Sung Thien Linh Zienia 4036 napisane słowa, które wyjaśniają szczegółowo pochodzenie teatru lalkowego, jego pochodzenia w Wietnamie. Kluczową rolę w tamtych czasach odgrywały Fairy i złotego żółwia. Nawiasem mówiąc, mimo tak poważnej terminu, który już minął, w wielu przedstawieniach wciąż można zobaczyć i samego żółwia i najbardziej wróżki.

Jednym z najbardziej znanych przypadków, w których teatr lalek na wodzie pokazały się w innych krajach – ta trasa w 1984 roku. Wzięło w nim udział 15 osób, i byli w stanie do jazdy wokół kilku dużych krajach, między innymi w Holandii, Niemczech, Francji, itd Gdziekolwiek się pojawił, zostali przyjęci z entuzjazmem na całym świecie, a krytycy twierdzili, że teatr lalek stał się hołdem dla wspaniałego dziedzictwa kulturowego, które zostały już rozpoczęte zapomnieć.

Dekoracje teatru, który jest zawsze wykonywana w domu komunalnego, usytuowany w sztucznym lub naturalnym stawem. Akcja toczy się w tym samym miejscu, a lalkarzy stoją za ekranem, prawie do pasa w wodzie. Wszystko to podkreśla wyjątkowość tego, co się dzieje i tworzy zaskakujące i niezwykłą atmosferę dla widza.

Jedną z cech tego teatru – jest obecność wielu monologów. Głównym bohaterem w ciągu ostatnich 1000 lat jest lalką-boy TEU. On jest mądry i przebiegły, wielki żartowniś, uwielbia różne gry. Pomimo swojego wieku, stał się ośrodkiem każdego wypadku i ostro krytykuje sytuację. Podczas prezentacji on pokazuje jego szacunek dla dobroci, obwinia uczucia bazowe i zalety, ale chwali prostą prawdę i mądrość. Za każdym razem zaczyna się nowy pomysł, że pojawi się przed publicznością w przepaskę na biodrach, a zaczyna się od tego samego zwrotu, która przygarnia widza i neguje potrzebę przedstawienia swojej osoby.

Do odtworzenia fabuły są zwykłe codzienne Wietnamczyków, którzy są dedykowane do pracy w tej dziedzinie, jak również mówić o goni bydła i rybołówstwa. Ale to nie wszystko, bo w przedstawieniach często opisywany święta ludowe i festiwalach, gdzie można podziwiać mnóstwo znaków w mitologii wietnamskiej. Są żółwie lalki, smoki, jednorożce i phoenixes. Kolejny długi Wietnamczycy się, że wszystkie te mitycznych stworzeń pragną proste życie na ziemi, jak zwykły człowiek. No, a najbardziej niesamowite i fascynujące działania – to taniec wróżek.

Water Puppet Theatre – jest fundamentem kultury wietnamskiej. Jest uważany za centrum wszelkiej działalności teatralnej tego wspaniałego kraju. Nawiasem mówiąc, lalkarzy wielu lat praktyki opracował wiele tajemnic handlowych, takich jak wybuchy petard pod wodą lub lalkowych akrobacji.

Powrót do spisu treści

Tunele Cu Chi i bohaterstwo mieszkańców

Cała Wietnamie Południowym był ośrodkiem opozycji partyzanckich w czasach amerykańskiej wojny w Wietnamie. Odnosi się to również do obszaru Cu Chi, w którym najważniejszy przyciąganie tuneli nierdzewnej, rozciągającą się na długości 187 km wzdłuż ziemi. Wykopali przez 15 lat, w czasie, gdy US Marines nie wszystko na powierzchni podejrzewam.

Miejscowości Ku-chi, którego nazwa związana jest z gumy, będzie nadal najczęstszą rozliczenia, jest używany przez amerykańskich żołnierzy do celów wojennych. Ale dzięki bohaterskich działań miejscowych ludzi i ich ciężką pracę, wieś stała się znana od wielu lat. Został wykopany całą sieć tuneli, który miał ogromną liczbę oddziałów, które zostały wykorzystane jako pomieszczenia mieszkalne, szpitale, kuchnie, itp Główny Tunel na wszystkich strajków od czasu On jest nie tylko ogromny, ale również wyłożony cegłami w rzędach, co czyni go niezwykle trwałe i odporne na ogień artyleryjski lub eksplozję potężnej bomby.

Tall amerykańscy żołnierze wciąż dowiedziałem się o tych tunelach, ale ze względu na fizjologiczną strukturę miał trudności w poruszaniu się po nim, a ktoś i nie mógł dostać się do środka. Ci, którzy byli w stanie wejść do tunelu, oczekuje pozazdroszczenia los, ponieważ spełniają one wiele sprytnych pułapek. Ale ta sprawa z minionych dni, a teraz tunele służą jako jedna z atrakcji dla zagranicznych turystów, którzy osobiście znają życiu i życiu wietnamskiego partyzanta.

W muzeum na terenie wsi można zobaczyć film, który opowiada o wielu ciekawych faktów z tamtych czasów i bohaterstwo ludzi. Wśród nich, dziewczynka, uczennica, które odpowiadają za kilkaset martwych żołnierzy, jak i lokalnych rzemieślników, którzy posiadają Sawed niewypałów aby je bombą. Po muzeum, można przejść na poligonie wojskowym strzelać z tym AK-47.

Następnie na swój sposób jest w lesie, gdzie miejscowy przewodnik po raz kolejny wyśmiać turystów, oferując znaleźć wejście do samego tunelu. On nie żartuje, już w pierwszym roku, a żart przestaje być istotne, ponieważ Wejście jest praktycznie niemożliwe do znalezienia. Potem, kiedy zmęczony, żeby oglądać nieskuteczne próby wyszukiwania, to pokaże dziurę, która będzie w stanie nie ściskać każdego człowieka. Nie bój się utknąć lub pozostają na powierzchni, ponieważ Niektóre włazy zostały specjalnie wzmocnione dla turystów, co oznacza, że ​​każdy może indeksować w tunelach w ciemnościach, i stracić poczucie czasu.

load...