Agresja u dzieci: Tematem refleksji

Zawartość:

Agresja dzieci – jest to problem, który dotyczy ogromnej liczby rodziców. I to nie jest przypadek – ostatnio coraz więcej dzieci wykazują nadmierną ilość agresji, co znacznie komplikuje proces adaptacji społecznej dziecka w społeczeństwie. I do tego procesu była gładka jak może być, rodzice powinni wiedzieć na temat przyczyn, które wywołują agresję dzieci, a także w jaki sposób radzić sobie z nim.

load...

Aby zrozumieć przyczyny dzieciństwa agresji i sposobów radzenia sobie z nim, trzeba wiedzieć, a tło – czyli wszystkie funkcje od narodzin dziecka w psychologii dziecka. To, co zostanie omówione w tym artykule.

Właśnie ukazał światło Pipsqueak jest zdolny do przeżywania tylko dwa najsilniejsze emocje – niezadowolenie ze wszystkiego, czy dla przyjemności. Tak więc, na przykład, jeśli dziecko nie czuje żadnego bólu, nie czuć głodu, a jego pieluszka sucha, on pokazuje tylko przyjemność i pozytywne emocje. Te emocje mogą się wyrazić – w zależności od ich wieku – spokojny sen, niezakłócony Gülen lub uśmiechu.

W przeciwnym razie, jeżeli okruchy doświadcza dyskomfortu, co go nazywano, że nie spowolni bardzo szybko, aby pokazać swoje niezadowolenie – będzie kopać nogami, wyjął z rąk, albo po prostu zacząć działać w górę mocno i głośno płakać. Jednak, jak dziecko rośnie, jego akcje protestacyjne zaczynają się rozwijać, coraz bardziej złożone. Protest okruchy zaczyna się manifestować poprzez destrukcyjnych działań, które kieruje, lub osób, które, jego zdaniem, obrażany go czy co kiedyś drogie dla tych ludzi rzeczy.

Bardzo często młodzi rodzice po raz pierwszy do czynienia z tak agresywnym zachowaniu dziecka, bardzo boi, zakładając najgorsze – obecność swojego dziecka żadnych poważnych problemów ze zdrowiem psychicznym, a nawet zachowań dewiacyjnych. Z pewnością każdy psycholog i psychoterapeuta dziecko może powiedzieć wiele przypadków, gdy byli na odbiorze przerażone młode rodzice przyniósł ledwo nauczył się chodzić i mówić okruszki, skarżą się na rzekomo nieuzasadnioną agresję.

load...

Jednak nie jest to prawdą – to agresja w mniejszym lub większym stopniu tkwi w absolutnie nikogo. Psychologowie tłumaczą to zjawisko jest to, że początkowo agresja instynktowne zachowanie, które jest niezbędne w celu okaz (w tym przypadku jest to od osoby) mogą przetrwać w środowisku. Innymi słowy, agresja jest jednym z głównych składników instynktu jakiejkolwiek żywej istoty – samozachowawczego.

Jednakże, jest rzeczą oczywistą, że człowiek różni się od zwierząt, jest zdolność myślenia rozsądnie. I jako dziecko rośnie i jego rozwoju, będzie stopniowo uczą się tłumaczyć swoje instynktowne agresywnych inicjatyw w tych form ekspresji, które są do zaakceptowania przez społeczeństwo. W języku psychologów, człowiek jak on dojrzewa jest socjalizacja agresywnych inicjatyw. Agresja dzieci powinny zniknąć niemal całkowicie.

W niektórych przypadkach, niestety, człowiek nawet jako dorośli, a nie nabywa umiejętności samokontroli nad ich agresji. W rezultacie, taka osoba jest bardzo trudno żyć w społeczeństwie ludzi. W szczególnie ciężkich przypadkach, agresywne zachowanie może stać się tak niewykonalna, że ​​wynik byłby dla dorosłych lub w szpitalu psychiatrycznym, albo gorzej – w miejscach nie tak odległy. Zgadzam się, bardzo smutna perspektywa …

Dlatego ważnym zadaniem priorytetowym wszystkich rodziców, bez wyjątku, jest edukacja dzieci z kontrolą nad swoimi myślami, uczuciami i zachowaniem. Jednak wielu rodziców iść do tego celu nie jest całkiem odpowiedni sposób, po prostu staramy się tłumić agresję dziecka. Jednak w ten sposób nie jest wcale niemożliwe, ponieważ agresja jest niezbędna dla rozwoju człowieka.

A jeśli rodzice będą tłumić negatywne emocje dziecka, jest bardzo wysokie ryzyko, że otrzymane agresywne impulsy, nie znajdując wyjścia, zwrócą się przeciwko dziecku – opracowanie tzw psychologów autoagresji. Iw rezultacie dziecko może wyrządzić bardzo znaczne szkody dla siebie. I tam też, a do rozwoju zaburzeń psychosomatycznych pod ręką.

Dlatego ważne jest, co powinno rodzice uczą swoje dzieci – jest kontrolować swoje agresywne emocje, przelewanie ich bezpiecznie. Ponadto, jak może być skuteczne, ale bezpieczne dochodzić swoich interesów i praw, a także zabezpieczyć się przed ewentualnymi niebezpieczeństwami świata społecznie bezpieczny sposób, bez szkody dla siebie lub ludzi wokół.

W celu skutecznego radzenia sobie z tym problemem, rodzice powinni starannie zajmować się wszystkimi kwestiami związanymi z głównych przyczyn zachowań agresywnych. Psychologów dziecięcych są trzy grupy przyczyn, które są głównymi przyczynami destrukcyjnych zachowań dziecka:

 1. Nieufność i strach

  W przypadku gdy pipsqueak, z jakichkolwiek przyczyn, mają powody, aby nie ufać ludziom wokół niego, a świat jako całość, albo czuje poczucie strachu przed niczym, agresywne zachowanie nie trwa długo. Rodzice powinni pamiętać, że przyczyną lęków dziecka może stać bagatela – nevovremya zgaśnie, zbyt przerażające historia, to pochopnie rzucił frazę. Dziecko może być boi się niczego – ciemne, klaunów, burze, wiatr, że z powodu ewentualnych usterek przestaniesz go kochać. Rodzice powinni uważnie obserwować swoje słowa.

  Tak, a nie poważnie o lękach psychologów dziecięcych i nie jest zalecane. Co wydaje się trywialny idealny dla osoby dorosłej – prawdziwa tragedia dla dziecka. A zwłaszcza nie wyśmiać lęków dziecięcych – dziecko po prostu wycofać się do siebie, a problem nie zniknie. Ale stracić dziecko w taki sposób można zaufać, z bardzo dużym prawdopodobieństwem.

 2. Zakazy

  Nie rzadziej napady agresji u dzieci wywołane przez różne zakazy i nie w jego żądań. Nie jest to zaskakujące – jest to bardzo trudne do zaakceptowania małe dziecko ze słowem „nie”. Więc co należy zrobić rodzice? Aby spełnić każdą zachciankę dziecka? Oczywiście, że nie – to jest po prostu niemożliwe, a psychika dziecka można zranić całkiem źle – nawet jeśli są zawsze i wszędzie będzie oddawać dziecko, prędzej czy później, to nadal rośnie. I otaczające społeczeństwo nie będzie dopasowana do jednej osoby. A twój dorosły dziecko jest w niebezpieczeństwie stania się wyrzutkiem.

  Dlatego rodzice muszą nauczyć dziecko, aby zrozumieć i zaakceptować porażkę. Po pierwsze, spróbuj powiedzieć „Nie” tylko wtedy, gdy odmowa jest to naprawdę konieczne. I zaprzeczając dziecko w czymkolwiek, należy uzasadnić swoją odmowę przystępnej języka dziecka, nawet jeśli miękisz jest jeszcze niewielka.

 3. Asertywność dziecko

  Czasami przyczyną ataków agresji jest zrozumieć dziecko siebie jako jednostki. Zatem pipsqueak twierdzi się, chroni swoją tożsamość i prawo do tożsamości. Ten krok jest bardzo ważny w życiu każdego dziecka i nieuniknionym stadium osobowości. Rodzice muszą wykazać w tej sytuacji maksymalna prędkość migawki, czułość, cierpliwość i życzliwość.

Tworzenie relacji dziecka do otaczającego świata

Formacji podstawowej relacji człowieka ze światem wokół nich powstaje w pierwszym roku życia. Jest to wiek dziecka lub zaufanie pojawia się poczucie bezpieczeństwa w stosunku do ludzi i o życiu w ogóle, albo takie same, gdy niekorzystne okoliczności, dziecko utworzonej strach i nieufność, lęk i niepokój.

Oczywiście, tworzenie takiego nastawienia do świata jest bardzo skomplikowane i bardzo czasochłonne. I wpływa na wiele różnych czynników, począwszy od osobliwości ciąży kobiety. Naukowcy już udowodnił, że warunek moralnego kobiet w ciąży są bardzo szybko odzwierciedlenie w sprawie przyszłego statusu dziecka. Co do zasady, jeśli kobieta doświadczeń podczas ciąży, która – zarówno prądem lub przeżywa emocje i strach, lub znajduje się w stanie przewlekłego stresu, dziecko rodzi się zbyt płaczliwy, z zaburzeniami snu i zwiększonego niepokoju.

W miarę jak dziecko rośnie, zaczyna napady agresji, czasami całkowicie niewyjaśnione. Agresja u dzieci w wieku przedszkolnym może wybuchnąć od zera. Bardzo ważne jest, jak rodzice reagują na takie zachowanie dziecka. W przypadku, gdy rodzice pokazać uczucia miłości i cierpliwości wobec ich dziecka, a dziecko wie, że będzie dokładnie tak, jak mimo wszystko, stopniowo poczucie zaufania będzie nie tylko rodziców, ale także do wszystkich ludzi wokół niego.

W tej samej sprawie, jeśli sprawia wrażenie dziecka z jakiegokolwiek powodu, że jest obojętny na ich rodziców lub, co gorsza, on decyduje, że dorośli go nienawidzą, sytuacja może stać się krytyczna. Dziecko będzie myśleć, że sytuacja pogorszy już nie może, a zatem nie będzie ograniczać się w swoich działaniach – tak można oczekiwać, wszystko cokolwiek. Zazwyczaj w takich przypadkach, w przyszłości dorosłego dziecka oczekiwać bardzo poważne problemy psychiczne, które mogą przynieść wiele problemów, jak inni, i do siebie.

Ponadto bardzo negatywne postrzeganie świata i rozwój niekontrolowanej agresji często może prowadzić do systematycznych konfliktów dorosłych członków rodziny. Jeśli rodzice okruchy ciągle kłócą się ze sobą, dziecko będzie przebywać w oczekiwaniu na zbliżającym się skandalu.

Oczywiście, prawie wszystkie demontaż i określić stosunek rozsądnych rodziców wolą zorganizować dzieci z dala od oczu i uszu, za zamkniętymi drzwiami. Jednak bez względu na to, jak się ukrywali, nawet najmłodsze dziecko z pewnością zauważy dysfunkcyjnych napiętą atmosferę psychologiczną. Nie jest to zaskakujące – po urodzeniu jest bliskie ludzie byli dla niego świat, który zastąpił brzuch matki. I dlatego każdy konflikt w rodzinie jest postrzegany jako bezpośrednie zagrożenie dla dziecka bezpośrednio do niego.

Innym powodem, który może prowadzić do ataków agresji u dziecka może być ustanowienie okruchy swoich osobistych granic. Każde dziecko rodzi się całkowicie zależne od swoich matek i ojców. Oraz w procesie wzrastania głównym zadaniem jest stać się okruchy autonomii i niezależności – a zwłaszcza z rodzicami.

Niezwykle często okazuje się, że proces powstawania niezależności dziecka było bardzo bolesne, a dla obu stron – zarówno dla rodziców i dla dziecka. A jeśli rodzice zachowują się prawidłowo, konsekwencje tej formacji może być bardzo smutny. A rodzice często popełniają różne błędy.

Jednak wszystkie te błędy wynikają z tych samych rozpowszechnionych nieporozumień. A mama i tata muszą pamiętać, że pomimo faktu, że dziecko urodziło się z ich powodu, że nie jest własnością rodziców – jest absolutnie niezależna osoba. Nie będzie w stanie utrzymać się blisko swojego dziecka przez całe życie – będzie musiał prędzej czy później do rozpoczęcia samodzielnego życia w społeczeństwie. I dlatego dziecko rośnie wysokiej klasy samowystarczalnego osoby.

Jak radzić sobie z agresją dzieci?

Wiedząc, co dokładnie powoduje sprowokowany przez agresywnego zachowania syna lub córki, rodzice są znacznie łatwiej zapobiegać wybuchom agresji u dziecka. Lub, co najmniej, aby zgasić je szybko, unikając rozwój ostrych konfliktów. A najważniejsze, że jakość musi mieć rodziców – to wytrwałość i cierpliwość. Zgadzam się, na tyle głupi, aby rozwiązać problemy i rozwiązywać konflikty w stanie podwyższonej pobudliwości i nerwowości.

Pierwszą rzeczą, jaką rodzice muszą pamiętać – najlepszy pomocnik w walce z agresją u dziecka jest miłość rodzicielska. Dzieci muszą czuć, że są kochani, absolutnie w każdej sytuacji, niezależnie od ich działań. W każdym razie, nawet jeśli jesteś bardzo zły i zirytowany, nie pozwalają na takie stwierdzenia, jak: „jeśli jesteś zły chłopak (dziewczyna), mama i tata nie będzie cię kocham.” To zdanie, wypowiedziane Twój temperament jest poważnym ciosem dla kruchej psychice dziecka. W żadnym wypadku nie obrażaj dziecko, a już na pewno nie do orzeczenia o nim jeden po drugim lub nawet kilku wykroczeń. Nigdy nie mów dziecku – „jesteś zły chłopiec” lub „jesteś złą dziewczynką”. Jest o wiele mądrzejszy powiedzieć „nie skończysz (a) i byłem bardzo zdenerwowany (a).” W ten sposób dajesz dziecku zrozumieć, że jesteś zdenerwowany szczególna jego działanie, ale w żadnym wypadku nie okruchy.

Pamiętaj, aby poświęcić wystarczająco dużo uwagi do swojego dziecka. Zagraj z okruchy pójść razem na spacer, poczytać książkę. A jeśli z jakiegoś powodu nie możesz w tej chwili, gdy dziecko zwraca się do was z prośbą, aby zwracać uwagę na to, nie należy go odrzucić. A zwłaszcza nie gniewaj się z okruchów dla trwałości i irytujące: Celem wniosku dziecka – rozmowy z tobą, ale nie chęć cię denerwować.

Dlatego próbują komunikować się z dzieckiem. A jeśli tak, to z jakiegoś powodu nie mogą być obiektywne, należy wyjaśnić swoje dziecko awaryjności. Powiedz mu, że również bardzo chcą się z nim bawić, ale w tej chwili jesteś bardzo zmęczony, albo trzeba skończyć jakąś ważną pracę. I wtedy masz pewność, aby spędzić czas z nim. Wierz mi, dziecko jest o wiele mniej bolesne przyjąć tę odmowę, a nie przestępstwo nie będzie.

Zbyt wielu rodziców preferuje po prostu kupić od swoich dzieci lub drogich rzeczy i zabawek ani pieniędzy. Jednak nie w każdym przypadku niemożliwe. Dziecko w pierwszej kolejności potrzebują waszej miłości i uwagi. I dopiero wtedy możemy mówić o zabawkach i pieniędzy. Każde dziecko, nawet bardzo mała, prędzej czy później, będą czuć, że rodzice, nie jest bardzo interesująca. I zacząć przyciągać uwagę za wszelką cenę – w tym zachowań agresywnych.

Równie ważne jest, aby zapamiętać ten czynnik jako osobisty przykład. Głównie mirooschuschenienie i miroosoznanie dziecka utworzone przez przykład rodziców. Dlatego też, jeśli nie chcesz, aby Twoje dziecko wzrosła agresorem i zabijaka, w każdym razie, nie daj się w ogóle żadnych agresywnych inicjatyw – nie w stosunku do dzieci, ani w odniesieniu do siebie, a nawet kakim- lub abstrakcyjne rzeczy. Po tym wszystkim, dziecko jest ciągle patrzy, i, rzecz jasna, całkiem dokładnie skopiować swoje zachowanie. Więc nie zdziw się, jeśli jego zachowanie można zauważyć niedociągnięcia.

Pamiętaj, że w każdym przypadku niedopuszczalna gwałtownie hamować agresywne impulsy dziecka – może to prowadzić do ciężkiego wstrząsu nerwowego. Najważniejszą rzeczą jest to, że rodzice muszą zrobić – jest nauczenie dziecka, aby dać upust swojej agresji w sposób, który będzie odpowiadał wszystkim. Malarstwo, rzeźba, zabawki, dowolne – każdy sport – wszystko to można nazwać najlepszym sposobów, kiedy mówimy, jak radzić sobie z agresją dzieci.

Naucz dziecko, aby wyrazić swoje niezadowolenie i gniew słowami, ale nie antyspołeczne działania. Powiedz mu o tym, jak wyrazić gniewne słowa, zamiast na przykład uderzyć sprawcy. Na przykład, jeśli dziecko rzucili się do Ciebie z pięściami, nie naciskać go, a przede wszystkim, aby go nie zbić. Jest o wiele mądrzejszy, aby objąć dziecko wycisnąć go i nie daj się, dopóki nie jest całkowicie spokojny. Gdy to się stanie, mówić do niego, rozmawiać o tym, jak kochasz i niech wiedzą, że jesteś zawsze gotowy do słuchania ulubionej dziecka i przyjść mu z pomocą. Z biegiem czasu, dziecko rzuci furia są coraz rzadsze i stopniowo wybuchowi i doszło do niczego.

Pamiętaj, że dziecko jest osobą, której należy przestrzegać, nawet jeśli to jest wciąż zbyt mała. Dziecko powinno mieć wystarczającą ilość swobody i niezależności, za co będzie musiał osobistej odpowiedzialności. Ale, oczywiście, dając swobodę i niezależność, rodzice powinni wziąć pod uwagę wiek dziecka i jego zdolności do prawidłowego i rozsądnie rozporządzać tej wolności. W przeciwnym wypadku, konsekwencje mogą być bardzo nieprzewidywalne.

Należy pamiętać o innej bardzo ważnej kwestii dotyczącej nastolatek – w każdym razie, nie kopać w swoich osobistych, nie lazte na torbach, kieszeniach, notebooków i komputera. Działania te są rodzice bardzo często prowadzi do najsilniejszych wybuchów agresji u młodzieży.

Szczególną uwagę należy zwrócić na tym punkcie, jak rozmowy wychowawczej z dzieckiem. Bardzo często rodzice wolą wstydu dziecko tuż przed obcymi – nauczycieli, krewnych, przyjaciół. Takie rozmowy nie przyniosą żadnych pozytywnych rezultatów. Ale gniew, gdy dziecko wykazuje agresji, w tym przypadku jest niemal nieuniknione, jednak może to być smutny. Więc spróbuj rozmowy edukacyjnych tylko prywatnie, bez obecności obcych.

Bardzo rzadko, ale zdarza się, że agresja u dzieci występuje bez żadnego widocznego powodu. I bez wiedzy o przyczynach rodziców prawie niemożliwe, aby poradzić sobie z istniejącymi problemami. W tym przypadku rodzice muszą również pomóc psycholog dziecięcy i nauczycieli instytucji, która odwiedza dziecko – do przedszkola lub szkoły. Eksperci zdają sobie sprawę z tego, co zdarzenie agresji wobec dzieci będą skuteczne w danej sytuacji, to dla Twojego dziecka.

Podsumowując, chciałbym przypomnieć rodzicom, że ataki agresji wśród dzieci są bardzo silne źródła energii. A jeśli znaleźć odpowiednie sposoby radzenia sobie z agresją u dzieci, dziecko nauczy się wykorzystywać całą swoją energię bardziej wydajnie. I kto wie – być może wkrótce będzie dumny z młodego artysty, muzyka lub sportowca!

load...