Aborcji przez próżniową

Zawartość:

Aborcja próżniowy, czasami nazywany mini-aborcji lub metoda próżniowa, – nowe podejście do technologii aborcji poprzez ekstrakcję owoców specjalnego odkurzania. Procedura ta przypisuje się lub decyzji lekarza ginekolog pacjenta na takie schorzenia jak zaburzenia rozwoju płodu, przewlekłej choroby, które zagrażają zdrowiu matkę i płód. Aborcja próżniowy trwa około 5 minut, a godzinę później kobieta może pisać.

load...

Zalety aborcji Podciśnienie:

 • Możliwość przerwania ciąży do 2 tygodni od dnia opóźnienia;
 • Operacja w znieczuleniu;
 • Cała procedura trwa około 5 minut;
 • Płodu usuwanie przez zasysanie próżni, która jest najbezpieczniejsza;
 • Rehabilitacja po operacji jest znacznie niższa;
 • Nie ma potrzeby, aby rozwinąć szyjki macicy;
 • Ryzyko poważnych konsekwencji są o wiele niższe.

Powrót do spisu treści

Poronienia próżni przeciwwskazania

Dla powodzenia operacji wymagane szkolenia, który przewiduje wykluczenie przeciwwskazań do aborcji. Przeciwwskazanie próżniową zawierać dowolną ginekologiczne, ogólnego stanu zapalnego i chorób zakaźnych. Również odkurzyć aborcji nie trzymać, jeśli wcześniej przerwała ciążę, po którym jeszcze nie minął okres – 6 miesięcy.

Ekstremalne czas aborcja – 5-6 tygodni, więc bardzo ważne jest, aby śledzić cyklu i znać wszystkie objawy ciąży.

Ograniczenie to wynika z faktu, że w tym okresie czasu owoc nie ma zbyt wiele czasu, aby dołączyć do macicy, a to jest łatwe do usunięcia przez odsysanie próżniową. Im wcześniej niechcianej ciąży, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań, ale w każdym razie jest on obecny jako sztuczna ingerencja w organizmie może mieć nieprzewidywalne konsekwencje.

load...

Ważnym przeciwwskazaniem do aborcji ssania jest ciąża pozamaciczna, która jest niebezpieczna dla życia kobiety.  Ciąża pozamaciczna – poważna patologia, która wymaga natychmiastowej interwencji specjalistów, towarzyszy mu ból i skurcze w dole brzucha i niezwykłej rozładowania. Ciążą pozamaciczną wykrywa przezpochwowej ultrasonografii.


Powrót do spisu treści

Przygotowanie do aborcji ssącym

Próżnia aborcja – operacja, więc trzeba się poważnie przygotować się do niego. Nie lekarz przeprowadzić operację bez ogólnej analizie krwi, moczu, PCR do utajonego zakażenia, bakteriologiczne flory zasiewu analizy beta hCG, ultradźwięków analizy badań grup krwi kiły, zapalenie wątroby typu B, wirusem HIV, rozmaz na florę.

Lista ta może zostać przedłużony, jeżeli kobieta jest zarejestrowany przez kardiologa lub wąskiego profilu innego lekarza. Celem wprowadzenia powyższej analizy jest określenie stanu zdrowia w celu wykrycia nieprawidłowości lub przeciwwskazania, które mogą pogorszyć stan zdrowia kobiet, w czasie pracy i przyszłości.

PCR pozwala zobaczyć mikroby nie są w stanie zidentyfikować prosty wymaz na flory. Działanie na obecność infekcji może spowodować zapalenie macicy procesu i prowadzić do bezpłodności. Jeśli chodzi o analizę krwi, będzie odsłonić wewnętrzny stan kobiecego organizmu.
Powrót do spisu treści

Znieczulenie i chirurgia

Aborcja przez aspirację próżniową jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu. Jednolite podciśnienie powstaje w łonie matki. Przyczynia się to do faktu, że zapłodniona komórka jajowa, która jeszcze nie miała czasu na bliski kontakt z macicy, łatwo oddziela się od niego, z małym lub bez krwawienia. Kiedy aborcja próżnia uraz szyjki macicy jest wykluczona, ponieważ nie ma potrzeby jej ekspansji sposób instrumentalny. W celu zminimalizowania wszelkich możliwych komplikacji, operacja jest wykonywana pod kontrolą ultrasonografu.

Często z zakończeniem próżniowej ciąży stosując znieczulenie miejscowe, ale życzenie pacjenta możliwe jest użycie znieczulenia ogólnego. Operacja musi być przeprowadzona w obecności anestezjologa. Pacjent powinien być poinformowany o ewentualnych zagrożeniach.

Relaks szyjki macicy i skurcze mięśni jego warstwy wprowadzono specjalne preparaty. Następnie za pomocą specjalnego lustro extender traktowane pochwy antyseptyczne. Po operacji lekarz jest zobowiązany do zbadania zawartości wolnossące ujawnić w pełni sprawny, jeśli zapłodnionego jaja. Jeśli w ciągu godziny po operacji nie pojawia się objawów powikłań, pacjent wrócić do domu. Aby wykluczyć powikłań infekcyjnych wyznaczyć szczególnego trybu leczenia, który obejmuje antybiotyki, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Po aborcji leczeniu przeciwpłytkowym jest przeciwwskazane, ponieważ mogą one powodować nadmierne krwawienia.


Powrót do spisu treści

Rehabilitacja i konsekwencje

Jeśli po aborcji w ciągu 2 tygodni tam plamienie, jest to normą. Dostępne również skurcze w dole brzucha. Życie seksualne w okresie pooperacyjnym należy przerwać co najmniej 2 tygodnie. Nie zaleca się stosowania tamponów i douche. Uważa się, że aborcja próżnia jest bezpieczna aborcja medyczna. Kiedy aborcja krwawienie próżnia jest znacznie szybsze i prawdopodobnie nie operacja jest bardzo mała.

Po aborcji, trzeba zapłacić tyle samo uwagi. Dużo odpoczynku, nie denerwuj się. Nie można wywołać pewien okres rehabilitacji, ponieważ dla każdej kobiety jest inna. Dla niektórych wystarczy i jeden miesiąc, a niektórzy nie mogą odzyskać przez sześć miesięcy później. Oczywiście, główną rolę odgrywają tu ogólnego stanu zdrowia kobiet w czasie zabiegu.

Niedopuszczalne jest, aby uprawiać sport, podnoszenia ciężkich przedmiotów w okresie rehabilitacji. Zaleca się okresowo mierzyć ciśnienie krwi, temperaturę, szybkość tętna. Po wykryciu nieprawidłowości powinny skonsultować się z lekarzem. Zabrania wziąć gorącą kąpiel, pływanie w basenie i wodach otwartych. Ważne jest, aby prawidłowo iw pełni karmione, ponieważ organizm po aborcji jest poważnie niedożywionych. W celu wyeliminowania ryzyka związanego z procesami zapalnymi w miednicy, tak opróżnienia jelit i pęcherza moczowego.

Jeśli praca odbywa się z 6 tygodniem ciąży, czyli małym prawdopodobieństwem (2%), że ciąża zachowane. W przypadku rezygnacji z aborcji istnieje realna szansa na prawidłowy rozwój ciąży. Ale to prawdopodobieństwo jest bardzo niskie, zatem, co do zasady, w tym przypadku, uciekają się do ponownego wypowiedzenia. Powtarzające aborcja jest wykonywana chirurgicznie.
Powrót do spisu treści

Możliwe powikłania

Ryzyko powikłań po aborcji bezpośrednio zależy od:

 • Wiek ciążowy;
 • Od doświadczenia lekarza;
 • Stan zdrowia pacjenta;
 • Liczba zabiegów;
 • Staranność wstępnym badaniu.

Istnieją 2 rodzaje powikłań – wczesne i późne.

Wczesne powikłania – jest chorobą zapalną, ciężkie krwawienia Niepełne usuwanie jaja.

Późnym powikłaniem to zakłócenie normalnego źródła zarodków podczas następnej ciąży. Dzieje się tak, gdy łyżeczkowanie macicy jeśli nie całkowicie odbyło aborcji próżniowej, która prowadzi do mikrourazy szyjnego formowania jej blizny.


Powrót do spisu treści

Ciąża po aborcji

Poczęcie po aborcji jest możliwe w pierwszym cyklu miesiączkowego, dlatego zaleca się, aby wziąć środki antykoncepcyjne natychmiast po wznowieniu aktywności seksualnej. Po aborcji, należy poddać obróbce i przywrócić równowagę hormonalną, jak zaburzenia układu hormonalnego w kolejnej ciąży może spowodować poronienie.

Aborcji próżniowej można nazwać najbardziej delikatny sposób, ale w każdym przypadku – jest sztuczna interwencja, co jest sprzeczne z prawami natury i może negatywnie wpływać na funkcjonowanie kobiecego organizmu, zdolność do ponoszenia i urodzić dziecko w przyszłości.

load...