Aborcja Pill

Czasami okoliczności są takie, że ciąża jest niechciana. Można spierać się o moralną stronę tej kwestii, ale faktem jest, że czasami kobieta podejmuje decyzję o tym, co jest konieczne, aby przerwać ciążę. Aby to zrobić, należy miała aborcję.

load...

Aborcja – to sztuczny przerwanie ciąży do 28 tygodni. Po 28 tygodniach płód jest już zdolny do przeżycia poza macicą, w związku aborcji na po tym okresie jest surowo zabronione. Wszystkie aborcje są podzielone na dwie grupy: na początku, podniósł do 12 tygodnia ciąży, a później – od 12 do 28 tygodniowo. W naszej strony są dozwolone tylko wczesne aborcje produkowane na życzenie kobiety. Późna aborcja jest wykonywana wyłącznie z powodów medycznych.

Rodzaje aborcji

Dziś we współczesnej ginekologii Istnieje kilka rodzajów sztucznego przerywania ciąży, w zależności od indywidualnych cech zdrowia kobiet oraz, oczywiście, przede wszystkim od czasu trwania ciąży:

 1. Vakuumaspiratsiya. Wśród kobiet, ta metoda aborcji jest znany pod tą samą nazwą co miniabort. Wykonując owoc jest usuwany z macicy pod wpływem silnego podciśnienia wytwarzanego za pomocą specjalnego urządzenia. Do produkcji tego rodzaju aborcji tylko ciąży, nie dłużej niż sześć tygodni.
 2. Aborcja chirurgiczna. Podczas aborcji chirurgiczne produkowane skrobaniu ściany macicy w celu usunięcia płodu i łożysko. Produkowane na każdym etapie ciąży do 12 tygodni.

Istnieją również inne sposoby przerwania ciąży na dłuższy okres czasu, na przykład sztuczna urodzeniu. Ale o nich w tym artykule nie będzie dalej.

Leki aborcji

W ostatnich latach coraz bardziej popularne wśród kobiet metody nabywania leków aborcji. Przerwanie ciąży w pierwszych etapach pigułek jest najbezpieczniejsza. Do aborcji medycznej kobieta, pod ścisłym nadzorem lekarza – ginekologa, zajmuje szczególne środki farmakologiczne przeznaczone do przerwania ciąży. Tabletki do poronienia skutecznej tylko w 49 dni od początku ostatniej miesiączki.

load...

Taka popularność zakończenia medycznych ciąży jest uzasadnione. Tabletki do aborcji mają szereg zalet:

 • Niepłodność. Gdy aborcji nie występuje wpływu na macicy. W związku z tym, ryzyko późniejszego rozwoju wtórnej niepłodności jest bardzo niski, co jest szczególnie ważne dla młodych kobiet jeszcze po urodzeniu.
 • Powikłań. Aborcja jest zawsze towarzyszy ryzyko różnych powikłań, takich jak późniejsze zapalnego, urazu szyjnego i jego błon śluzowych. W tym samym ryzyko aborcji medycznej jakichkolwiek – żadnych komplikacji jest bardzo małe.
 • Hospitalizacji. Tabletki pozwolić aborcja dokonania aborcji, a nie gospitaliziruya kobietę do szpitala. I odzyskiwanie po takiej aborcji jest znacznie szybsze niż po zabiegu. Kobieta może iść do pracy następnego dnia po zabiegu.

Technika aborcji medycznej

Sztucznie przerwać ciążę w Polsce używa pewnych leków, które nie dostały się do wolnego rynku. Ich zasada działania jest następujący: ze względu na wysoką zawartość hormonu tabletki doprowadzić do śmierci płodu, a następnie wywołuje zwiększone skurcze macicy i odrzucenie i wydalenia płodu z wnęką.

Procedura medycznego przerwania ciąży odbywa się w trzech etapach:

 1. Badanie kobiety.

  Przed aborcji medycznej, lekarz powinien dokładnie zbadać kobietę. Aby to zrobić, będzie produkować USG, podczas którego będzie ustawić dokładny wiek ciążowy, a także badania ginekologiczne podręcznik.

  Gdy lekarz stwierdzi, że nie ma żadnych przeciwwskazań do aborcji medycznej u kobiet nie jest dostępny, będzie on wprowadzić ją do zasady działania leku. Po, że kobieta będzie musiał podpisać specjalny dokument, potwierdzający, że kobieta na zapoznanie się z techniką aborcji medycznej i zgadza się na to.

 2. Sama aborcja.

  Kobieta powinna przyjmować tabletkę, a potem w ciągu 4 – 5 godzin, powinien pozostawać pod kontrolą lekarską, a następnie może powrócić do domu. Wydalenie komórki jajowej może rozpocząć się w ciągu dwóch – trzech godzin, a może nawet kilka dni. Oczywiście wydalenie komórki jajowej towarzyszy obfite krwawienia.

 3. Badanie kontrolne.

  Dwa tygodnie później, kobieta powinna przyjść do kontroli lekarza – ginekologa. Kontrola ta jest niezwykle ważne, aby upewnić się, że zapłodniona komórka jajowa został wydalony z macicy w całości. Jeśli tak się nie stanie, to zdarza się bardzo rzadko, w celu uniknięcia komplikacji kobietę przedstawioną skrobania jamy macicy, aby usunąć resztki jaj płodowych.

Przeciwwskazania do aborcji medycznej

Jednakże wszystkie pozytywne cechy zestawu leczniczego posiada szereg poważnych przeciwwskazania do jego zastosowania. Są to następujące warunki:

 • Podejrzenie, że kobieta jest w ciąży pozamacicznej występuje.
 • Poważna choroba nerek, zwłaszcza nerek i niewydolność nadnerczy.
 • Długotrwałe leczenie kortykosteroidami.
 • Choroby związane z zaburzeniami krzepnięcia.
 • Ostre zapalenie narządów miednicy mniejszej.
 • Obecność mięśniaków macicy kobiety.

Jeśli kobieta cierpi na jedną z tych chorób, prowadzenie lecznicze zakończenie ciąży może negatywnie wpłynąć na stan jej zdrowia i prowadzić do nieprzewidywalnych skutków.

Powikłania aborcji medycznej

Jednak nie należy zapominać, że pigułka aborcji są z natury wciąż aborcja. I bardzo rzadko, ale może to spowodować wiele komplikacji. Jak wspomniano powyżej, aborcja przy użyciu tabletek wykonanych ambulatoryjnie, więc kobieta nie będzie pod całodobową opieką lekarską. Tak, to ona musi zwrócić szczególną uwagę na ich stan zdrowia.

Aborcja pigułka może powodować następujące powikłania:

 • Kontynuacja ciąży. Jednakże prawdopodobieństwo jest mniejsze niż 1%.
 • Ostry ból w jamie brzusznej.
 • Ciężkie krwawienie, szczególnie ze względu na niepełną usunięciu komórki jajowej.
 • Nudności, wymioty. W takim przypadku możliwe jest wielokrotne stosowanie leku.
 • Bardzo rzadko, ale nadal możliwe gorączka, dreszcze i uczucie zmęczenia.
 • Zaburzenia hormonalne.

Nie zapomnij odpowiedzieć aborcji otrzymywać za radą lekarza na temat antykoncepcji, tak aby nie zmierzyć się z problemem nieplanowanej ciąży w przyszłości.

load...