7 główne przyczyny stałe zmęczenie

Wszyscy odpisać stałą niewytłumaczalne zmęczenie intensywnym i nadmiernie aktywny tryb życia wypełnionego stresem. W większości przypadków jest to prawda. Ale jeśli zmiany stylu życia, przeglądając swoją dietę i daje większą wagę do snu, zmęczenie, wciąż pozostaje stałym towarzyszem kłopotliwe życie, wtedy wszystko jest o wiele bardziej skomplikowana niż się wydaje na pierwszy rzut oka. A problem tkwi w ciele, wskazując na poważne choroby.

load...

1. Niedokrwistość

Brak krwinek czerwonych, które przenoszą tlen z płuc do tkanek i komórek, jest najczęstszą przyczyną stałej zmęczenia. Niedokrwistość z niedoboru żelaza nazywa (norma – / gemoglobin-u-jenshin) oraz witaminy i towarzyszy, co do zasady, brak energii, osłabienie i duszność i kołatanie serca, bezsenność, bóle w klatce piersiowej i bóle głowy. Niedokrwistość często dotyka ludzi, którzy mieli niedawnego czasu krwawienia, krwawienie wewnętrzne lub cierpiących na niektóre choroby przewlekłe (reumatoidalne zapalenie stawów, nowotwory, niewydolność nerek). Najbardziej narażone na niedokrwistość z niedoboru żelaza kobiet w wieku rozrodczym, są bardziej narażone na ciągłe zmęczenie. Wynika to przede wszystkim z powodu utraty krwi podczas miesiączki i zwiększonego zapotrzebowania na żelazo w okresie ciąży i laktacji.

2. Choroby tarczycy

Gdy zakłócony hormony, nawet znajomy łatwe codzienna praca może wydawać się prawdziwą ciężkiej pracy. A nawet więcej, więc jeśli są jakieś inne poważne choroby tarczycy. Hormony (przepisy dotyczące Link – / svobodnyy-T4), produkowane przez tarczycę, kontrolują metabolizm. Ich brak (niedoczynność tarczycy), a także nadmierna ilość (nadczynność tarczycy), doprowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania narządów i układów, zaburzając metabolizm całego organizmu. Wszystko to wpływa na ogólną kondycję i wyraził silne „bezprzyczynową” zmęczenie (szczególnie w biodrach), niewyjaśniona utrata lub przyrost masy ciała, stałe uczucie zwiększonej lub odwrotnie, niska temperatura ciała (w normalnych cenach), zwiększenie częstości akcji serca, niepowodzenie w cyklu miesiączkowym, zwiększone pragnienie, zaparcia. Jeśli są bardziej podatne na nadczynność tarczycy płci pięknej w wieku od 20 do 30 lat, niedoczynność tarczycy jest często diagnozowana u kobiet w wieku powyżej 50 lat.

load...

3. Cukrzyca

Niezdolność organizmu do wykorzystania glukozy (normy glukozy – / Sahar-v-krovi) właściwie produkuje akumulację we krwi, co z kolei wpływa na ogólny stan zdrowia i prowadzi do ciągłego zmęczenia – pierwszą główną cechą i cukrzycy. Niestety, cukrzyca typu 2 był nazywany postępującą podstępna choroba współczesnego świata. Jego obecność w organizmie, wielu ludzi nie wie nawet, przypisując jego objawy zupełnie różnych chorób lub po prostu nie nadając mu szczególne znaczenie. Dlatego stałe zmęczenie, niewyraźne widzenie, nerwowość, głód i utrata masy ciała wyjaśnił nasycony harmonogram pracy i ciągłym stresie, podczas gdy w „grze” nie miała nadmierne pragnienie, częste oddawanie moczu i drożdżycy.

4. Depresja

Dusza ludzka jest przedmiotem tych samych chorób, które są czasami przeniesionych z jeszcze poważniejsze niż jakiekolwiek dolegliwości fizjologicznych, i może trwać kilka miesięcy lub nawet lat. Jednym z nich jest depresja. Brak apetytu, utrata masy ciała, depresja, stan apatyczny, pesymistycznym nastroju, brak zainteresowania życiem i postrzeganie jej przez pryzmat ciemnych szarościach – oczywiście, to wszystko zmniejsza energię życiową, co prowadzi do zmian w czasie snu i karmienia, negatywnie wpływając na śródlądowych procesach w organizmie. Wraz z ciągłymi problemami zmęczenie pamięci i koncentracji, słaba orientacja w czasie i przestrzeni. Depresja, od rodzaju lejka, powoli, ale czerpie człowiek coraz głębiej i głębiej, pozostawiając mu szansy na zbawienie przez nasze własne wysiłki. I stała się zmęczenie nie jest objawem choroby, a miejsce stałego sposobem na życie.

5. Reumatoidalne zapalenie stawów

Choroba autoimmunologiczna, nie zawsze jest to łatwe do rozpoznania w przypadku wczesnych stadiach jej rozwoju. Złożoność tej choroby jest to, że układ immunologiczny działa przeciwko siebie i wpływa na zdrowe komórki, tkanki łącznej. Pierwszy na liście „dotkniętych” to małe stawy, a wraz z dalszym postępem choroby, nieodwracalne uszkodzenie kości i chrząstki. Na tle skrajnego zmęczenia u ludzi występuje utrata apetytu, bóle stawów, obrzęki rąk i stóp. Ponadto utrata mocy zaostrzać powiązanych chorób, które często towarzyszą reumatoidalne zapalenie stawów – niedokrwistości i chorób tarczycy.

6. Sen bezdech

Nie tylko tryb bogate dnia jest męczące i zajmuje wszystkie siły, nadmierne zmęczenie może pojawić się w wyniku normalnego na pierwszy rzut oka snu. Zwłaszcza jeśli sen towarzyszy częstym zatrzymywaniem oddechu (ponad 10 sekund). Choroba ta jest nazywana bezdechu. Objawiają się zaburzenia, narusza strukturę snu, co powoduje senność w ciągu dnia, spowolnienie procesów myślowych, upośledza pamięć i uwagę, bezdech prowadzi do spadku wydajności i ciągłego zmęczenia. Ponadto lista ta szybko dodaje się choroby układu sercowo-naczyniowego.

7. Syndrom chronicznego zmęczenia

Najbardziej tajemnicza przyczyna ciągłego zmęczenia można nazwać zespół przewlekłego zmęczenia. O przyczynach tego zespołu, naukowcy nadal twierdzą, aż do dzisiaj, nie przyszedł do wspólnego konsensusu. Nadmiernego zmęczenia, który utrzymuje się nawet po długim spoczynku, oraz ból głowy, bóle mięśni i stawów, bóle węzłów chłonnych spowodowane rozwoju nerwicy autonomicznego układu nerwowego. Pierwszy z jej objawów często mylony z objawów stwardnienia rozsianego i tocznia. Ale dodatkowo CFS jest uważany za chorobę ludzi z dużych miast, którzy właściwie zrównoważony stres emocjonalny i intelektualny i aktywności fizycznej.

load...