6 zasad Ayurveda dla optymalnej diety

Zawartość

Cóż, mogę pogratulować oficjalnym rozpoczęciem kryzysu wieku średniego. Kilka lat temu, wszystko tam Ayurveda Chzhud Chi i inne techniki orientalne uzdrowienie zadzwonił do mnie, być może, sceptyczny uśmiech. Mocno wierzył w prawdziwość diety fitness, konieczności ciągłego „pompowania” produktów białkowych organizmu i ścisłej ewidencji każdej kalorii. Ponadto, mój system wartości został przyjmowanie witamin, niezależnie od pory roku i pić 2-3 litry wody każdego dnia.

load...

Jakież było moje zdziwienie, gdy zauważyłem, że klasyczna dieta siłownia działa nie we wszystkich przypadkach. Raz nawet unikać pociąg tzw „twórczy umysł”, który czasami nie mogę sobie przypomnieć, co jedli na obiad, a jeśli coś jest w domu, ugotować obiad. Z tych znaków, nie ważne jak intensywne było żadnego szkolenia, musimy polegać głównie na siłę wyższą. Po tym wszystkim, ich dieta wydaje się zależeć wyłącznie od woli tego ostatniego. Przez przypadek jeden dzień byłem na ajurwedyjski żywieniowych wykładów. Dokładniej, „przypadkowość” jest dość materiału forma sałatkę z buraków z pesto, który wynalazł kucharza prowadzącego. Z szacunku do sałatki, i słyszę, co mówi. Okazało się, że moja długoletnia obserwacja jest niczym więcej niż rower, dawno temu, wynalezionej przez lekarzy Ajurwedy.

[Powrót do spisu treści]

Jadalna-niejadalne

Pamiętny rok 92 th, moi rodzice byli zapłacił szproty, bakłażan kawior i makaronu. Nie trzeba dodawać, że wszystkie rodzaje makaronu i bakłażana-Primavera w języku greckim nadal budzić trzęsawki mnie zdenerwowały … Wielu moich klientów nie tolerują gryczana przydatne, po prostu dlatego, że byli w wojsku, studiował na uniwersytetach w MSW.

Lekarze wierzą Ayurveda niejadalne nawet najbardziej przydatny produkt, jeśli jego ciało nie jest akceptowana. Więc zostaw to dieta Ksenia Borodina, jeśli ogórków nienawiści, a nawet nie myśleć o Dyukane jest ścisła ideologiczna wegetarianinem. Nie można tolerować żadnego produktu superpolezny? Nie jeść, nadal korzystają z samodzielnego tortur nie będzie żadnych.

load...

[Powrót do spisu treści]

Fałszywe żywności

Ona kocha hamburgery, shawarma i bułki z kiełbasą? Spieszę zdenerwowany, zgodnie z Ayurvedic nie jeść w ogóle. Bardziej szczegółowo, korpus obediently usuwa białka, tłuszcze i węglowodany, z bułki i kiełbasy, a jednocześnie recyklingu ton dodatków do żywności, środki polepszające smak oraz inne niezdrowe „artylerii” w nowoczesnym przemyśle spożywczym. Czy można się dziwić, że zmusza cię na tyle, że nie chcesz trenować, a żyjesz, szczerze mówiąc, od piątku do piątku.

W Ayurveda żywności jest uważana tylko świeżo przygotowane potrawy ze świeżych owoców i warzyw, wiele z nas zaniedbania. Zbyt leniwy gotować? Jedz jabłko lub gruszka z części nasion lub orzechów, rozwijanie łatwych do przygotowania posiłków i być bardziej energiczny.

[Powrót do spisu treści]

Metody Powolne

Żywności. Co mama cię nauczył? To prawda, nie ma siedzenia, dokładnie żując każdy kęs. Co powstrzymuje informacją, osobistego trenera? Oczywiście, o liczenia kalorii. Prawda jest taka, że ​​przy stosunkowo zdrowa dieta składająca się z produktów świeżych, nie można zbyt „przeszkadza” z kalkulatora. Wystarczy jeść posiedzenia w dół, dokładnie żując każdy microportions i unikać kombinacji absurdalny.

Na przykład, jeśli przelewa makaron z sosem serowym, nie mówiąc już o sernik, albo wolał czerwone mięso ryb, muszą być przygotowane do rezygnacji z deser. Naukowcy przestrzegają mnie Reebok University Szacuje się, że nawet nie zależało na kalorii ludzi mniej jeść na kolację, jeśli ta ostatnia posiada minimum 20 minut i jest związany z obrazem przyjaciółmi lub korespondencji czytania w sieciach społecznych.

[Powrót do spisu treści]

Słodki aktorka

W Ayurveda przeznaczyć 3 podstawowe, jeśli chodzi o stylu zachodnim, typu budowy ciała. Vata lub wiatrowa – „na sucho” o charakterze właścicieli asteniczny ciała. Oni „nie rosną mięśnie” nawet w warunkach silnego stresu. Ale nie przebiec maraton ma trudności. Klasyczny przedstawiciel rodzaju -Andzhelina „nasz wszystko” Jolie. Ja wciąż zaskakujący, i jak to może być pompowana do roli Lary Croft.

„Windy” specjalne przeciwwskazane classic fit, diety o niskiej zawartości tłuszczu i węglowodanów. Od tego zechcą, w najlepszym razie, zaparcia, aw najgorszym – załamanie nerwowe. Ajurwedyjskie eksperci twierdzą, że byłoby lepiej, gdyby ci ludzie jedzą słodkie, ciężkie i tłuste jedzenie w dawkach miniaturowych. Nawiasem mówiąc, „wełny”, po czym najczęściej zapominają o przekąski, a nawet o śniadanie z obiadem. Co to jest?

Na przykład, na śniadanie – pudding ryżowy z cynamonem i odrobiną roztopionym masłem. Pocięte na naczynia brzoskwini, moreli i bananów, ale unikaj suszone owoce.

Na obiad, przygotuj sobie jakąkolwiek zupę krem ​​z warzyw z dodatkiem śmietany lub kwaśną śmietaną. Jednakże, jeśli nie są ze społeczeństwa o ochronie zwierząt, może być gorąca i ukraiński barszcz przykręcone. Ale na pączki lepiej zapomnieć – pieczywo drożdżowe powodować wzdęcia i głód ataki. Na deser można zjeść trochę miodu lub bardzo słodkie owoce. Unikaj surowego kapusta, zielone jabłka, tylko wywołać problemy jelitowe dla danego typu.

Na kolację można oddawać w każdym normalnym produktów tłuszczu mlecznego, a czasem nawet lody. Nie jest konieczne, aby je tylko sery pleśniowe.

[Powrót do spisu treści]

„Przypisywanie” sportowiec

Rozumie się samo przez się na przemocy wobec bardziej udanych przyjaciółmi w sporcie, ale dieta dla ajurwedyjski typu Pitt. Osoby te są łatwe do uzyskania masy mięśniowej, schudnąć naturalnie i, ogólnie rzecz biorąc, byłoby marzeniem trenerem fitness, jeśli nie jako reaktywne luz. Wystarczy go kilka razy, aby wykorzystać baraninku Morozhenko tłuszczu i nadwagi właśnie tam. „Classic” Pitta – aktorka Hilary Swank i Rutina Wesley (Tara z serialu „True Blood”).

„Sportowcy” jest zawsze głodny. Robią dużo jeść, i to jest dla nich i stworzył klasyczną dietę biznesowe z pięcioma posiłkami i produktów beztłuszczowych. Jedyny czas – to lepiej odejść z „mleko” i ostrych potraw pieprzem. Kasza gryczana, płatki owsiane lub Pshenko na śniadanie, trochę mięso lub nakrętki na przekąski z owoców, warzyw i fasoli mung lub kurczaka jest taka sama w porze lunchu i kolacji. Nie bój słodkiego owocu, staramy się po prostu uniknąć przejrzałe. Suszone owoce to nie tylko możliwe, ale konieczne, ale z przemysłowego wytwarzania słodyczy powinno być zaniechane.

[Powrót do spisu treści]

Karma piękną

Przedstawiciele trzeciego typu – Kapha – niezwykle piękne i kobiece. Pomyśl śpiewaków elegancki kształt Shakira i Beyonce. Tutaj, to jest to. Głównym problemem te dziewczyny, na przykład, narodziny w niewłaściwym czasie w niewłaściwym miejscu. Gładkie linie i bogate formy każdy może sugerować o przejedzenia. W rzeczywistości, Kapha mają dość umiarkowany apetyt. Najważniejsze dla nich – nie siedzieć na restrykcyjnymi dietami moda, to prawie na pewno jest jedzenie kompulsywne i inne problemy psychiczne.

Home żywności Kapha – duszone warzywa z dużą ilością przypraw, kasza gryczana, płatki owsiane, naturalne, kwaśne jabłka, śliwki, gruszki i jagody. Unikać wszelkich słodyczy powinny być, z wyjątkiem miodu i smażonych tłustych. Ryby i białe mięso można jeść jest ograniczona, ale z „mlekiem”, powinno być zaniechane. Oni, podobnie jak nikogo innego, należy kierować się zasadami intuicyjny władzy – jeść „na apetyt”, a nie koniecznie spróbuj zjeść wszystkie przepisane konkretnej diety.

Oczywiście, studiować cały starożytnego systemu w jednej kolumnie nie może być, ale pewne zasady Ayurveda są prostsze niż przysłowiowe liczenia kalorii. Spróbuj, przynajmniej na dzień dzisiejszy nie siedzą przy stole i wyjąć telefon w torebce, umieścić „like” w godzinach popołudniowych, nic ci się nie stanie.

load...