5 miesięcy dziecko: jedzenie, pielęgnacja i rozwój

Zawartość:

Wiele młodych matek są zainteresowani w rozwoju dziecka 5 miesięcy. Co go karmić i jak dbać o nich? Materiał ten będzie im pomóc w tej trudnej materii, ponieważ jest często nawet doświadczeni mamusie nie wiem jak wprowadzać pokarmy stałe, jak trzeba chodzić, a także jak się kąpać pięć miesięcy dziecko.
Powrót do spisu treści

load...

Powered pięć miesięcy dziecko

Rozwój dziecka w 5 miesięcy jest bardzo ważne dla jego przyszłego życia. Zacznijmy od tego, że w dużej mierze zależy od tego, czy jest zasilany z matką, to znaczy, gdy matka karmi swoje dziecko z mlekiem matki, zwłaszcza przynęta nie jest wymagane. Jeśli jednak dziecko jest karmione butelką, należy zacząć podawać inne pokarmy od pięciu miesięcy.

Można zacząć dać przeciery owocowe i soki. Przede wszystkim musi być jabłkowy, sok gruszkowy. Można dać trochę marchewki. Z tłuczone ziemniaki może polecić kapustę i marchew. Musimy najpierw dać łyżkę, tak że dziecko czuł smak. Jest możliwe, że nowy smak do niego tak naprawdę nie podoba, to trzeba dać czas, aby zatrzymać ten produkt, ale wtedy należy spróbować ponownie.

Innym ważnym uzupełniające pokarmy są zboża. Można stopniowo przyzwyczajać dziecko do kadzi. Gotować powinien być bardzo płynny, tak, że dziecko nie dusić na nim, a następnie można dać grubsze, kiedy dziecko stało się przyzwyczaić do jedzenia owsianki z łyżką. Jest również bardzo przydatny kaszka z mąki kukurydzianej. Jest warzone w taki sam sposób jak semoliny.


Powrót do spisu treści

Wędrówki z dzieci, zabawki i pływania

Dla rozwoju dzieci poniżej 5 miesięcy potrzebne są codzienne spacery. Lepiej, oczywiście, jeśli pogoda jest dobra i bezwietrzny, ale jeśli jest trochę deszczu, nie siedzieć w domu! Wziąć wózek, parasolka, nie zapomnij na pokrycie do przewozu, a na ulicy! Świeże powietrze w trakcie i po deszczu jest bardzo przydatne dla rozwoju płuc u dzieci. Nie należy nosić wiele ubrań na dziecko, gdy idziesz z nim na ulicy – dziecko może pocić, a następnie złapać przeziębienie. Ciepła kurtka lepiej zabrać ze sobą. Przekonaj się sam: jeśli ochłodzić się, wtedy dziecko będzie zimno, a jeśli się gorąco przynajmniej trochę, wtedy dziecko będzie niewygodny gdyby ubrany jak kapusta. Spacer z dzieckiem codziennie co najmniej jedną godzinę.

load...

Jeśli trudno stale obniżyć wózka w korytarzu, a potem zorganizować ze swoimi sąsiadami, więc pomóc. Zachęcić męża na spacer, kiedy jest w domu, a nie w pracy. Można umieścić dziecko w łóżku, ciągnąć wózek na pierwszym piętrze, a następnie wspiąć się na sam dziecko. Więc wydasz mniej siły i gimnastyka trening (chodzenie po schodach – Wielka gimnastyka) i będziesz wiedzieć na pewno, że nic nie jest już w drodze do spadku, gdyż wola nie jest silny fizycznie załadowany.

Dziecko w ciągu pierwszych pięciu miesięcy już poprosił siedzieć. Ujmując to nie ma potrzeby własne. Niech to zajmie czasu, a dziecko sam będzie mógł usiąść. A jeśli to jest zacząć pięć miesięcy przeciwko naturze, to jest możliwe, aby zranić go z powrotem. Nie martw się, jeśli dziecko będzie w stanie siedzieć siebie – stąd jego czas nadszedł. Można obkladyvat poduszki dla dzieci, żeby mógł spróbować usiąść na własną rękę, ale nie spadł z łóżka. W tym czasie dzieci zazwyczaj stają się aktywne i może przewrócić się na plecy, a potem znowu na brzuchu. Takie podziały mogą oraz krawędzi walec wyżymaka, więc być bardzo ostrożny.

W ciągu 5 miesięcy dziecko zainteresował się wiele tematów. Należy mu kupić różnorodne zabawki gumowe rozwijać zdolności motoryczne rąk i palców. Niech dotknie ich grzechotki, leżąc w łóżku. Można kupić mu piramidę, z czasem będzie on zbierać ją złożyć tak, aby jego części pasują poprawnie. Ponadto, będzie to dużo do przełknięcia, więc zanim dasz dziecku zabawkę, konieczne jest, aby gotować przez 15 minut w dużym rondlu. W tym wieku, jest już możliwe, aby rozpocząć czytanie bajki małe dziecko, pokazując zdjęcia jasny kolor. Będzie pamiętał języka mówionego i nauczyć się mówić mało, nawet w jego własnych słów, ale jest to bardzo pomocne dla jego rozwoju.

Kąpać twoje małe 5 miesięcy będzie już w całej wielkiej wanny i nie dodawać do manganu. Mydło to niezbędne do podjęcia dzieci, neutralny. Byłoby to najlepsze mydło w słoiku z dozownikiem, ponieważ bardzo łatwo jest wylać mydła na dłoni, gdy druga ręka trzyma dziecko. Oczywiście, najlepiej – jest kąpać dziecko z tatą.

Niech tata siedzieć w wannie i kontrolować proces, wsparcie dziecko w brzuchu. Zwykle w tym wieku dziecko pływa dobrze, zwłaszcza jeśli lubisz pływania ponieważ pieluch. Umyć dziecko razem lepiej. Niech tata trzyma ręce, bo ma więcej siły, a moja mama po prostu pocierać dziecko mydła miękkiej gąbki. Kąpiel może działać zabawki do kąpieli, niech świecą, pisk – maluch będzie lepiej pływać w dużej wannie, a strach duszy i spienić go nigdy nie będzie, bo on byłby zainteresowany.

Na zakończenie chciałbym dodać, że nie zabawki i kolorowe książki nie może zastąpić miłości, opieki i miłości rodziców. Dlatego te wskazówki, ale nie zapomnij skonsultować się z pediatrą. W najmniejszym stopniu na zimno, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ organizm dziecka jest wciąż kruchy i każdy zimno może spowodować poważną chorobę. A co najważniejsze, zapłacić skarb dużo uwagi, rób to z przyjemnością, ponieważ dzieci – kwiaty życia. Są to najcenniejsze mamy!

load...