5 dowody, to dlaczego pokarmy roślinne użyteczne

Ludzie w każdym wieku, zainteresowanych zdrowym odżywianiu. Książki i zdrowego stylu życia i diety stały się bestsellerami. Czasopisma i portale społecznościowe są pełne zalecenia dotyczące przydatnych produktów i nawyków żywieniowych. Informacje zawarte w obfitości. Zapraszamy do dokonania świadomego wyboru, na podstawie badań, eksperymentów i obserwacji. Bądź świadomy – przeczytać wybrane wspaniałe właściwości pokarmu roślinnego.

load...

PhD, naukowiec i humanista Colin Campbell z „Badań Chiny” usuwa niejasności i radykalnie zmienić poglądy ludzi na temat wiedzy o żywieniu. Co więcej, wszystkie jego roszczenia są bez niezbitych dowodów.

Co mówią wyników badań? Zdrowa dieta oparta na białku roślinnym – życiodajną, gojenie i zapobiegają otyłości, cukrzycy, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, choroby serca, wzroku, kości i nerki.

Prezentujemy 5 badań i eksperymentów o zaletach żywności pochodzenia roślinnego do zwierzęcego.

1. Warzywa Dieta w walce z rakiem.

Białko zawarte w mleku krowim w 87% składa się z kazeiny. Indian naukowcy przeprowadzono eksperyment z dwóch grup szczurów. Obie grupy miały taką samą ilość aflatoksyny (substancji, która powoduje raka). Zatem w jednej grupie dieta zawierała 20% białka zwierzęcego, która jest porównywalna do konwencjonalnego poziomu konsumpcji w krajach zachodnich. W drugiej grupie dieta zawierała tylko 5% białka. Absolutnie wszystkich zwierząt w pierwszej grupie zachorował na raka wątroby, w drugim nie jest chory, nie ma szczurów. Co to oznacza? Moc jest w stanie zneutralizować działanie nawet silnych czynników rakotwórczych i zmniejsza ryzyko wystąpienia raka. Dodatkowo, prosta regulacja ilości białka w diecie zwierząt szczurów na sprawowanie kontroli nad wzrost istniejących nowotworów. W tym samym czasie, doświadczenia wykazały, że zwiększone spożycie białka roślinnego nie ma wpływu na przebieg choroby.

load...

2. Produkty roślinne chronią przed chorobami serca.

W ciągu ostatnich 60 lat wiele uwagi poświęca się lekarze i naukowcy badać choroby serca. Poniższy rysunek przedstawia porównanie umieralności z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego sosudistnyh w 20 krajach:

W krajach, gdzie ludzie spożywają mniej nasyconego tłuszczu, białka i zwierząt oraz więcej owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych – niską częstość występowania chorób serca. W diecie na podstawie produktów roślinnych, a na podstawie diety typu zachodniego – zwierząt. Na podstawie danych statystycznych wynika, logicznego wnioskowania – wykorzystanie pokarmu zwierzęcego (mięso, mleko, jaja, ryby) zwiększa poziom cholesterolu we krwi, i warzyw (warzywa, lekkie kolorowe warzywa, owoce, marchew, ziemniaki i niektóre ziarna) – zmniejszenie ,

3. Produkty pochodzenia roślinnego zapobiec rozwojowi cukrzycy.

Prawie 70 lat temu, Harold Himsvort porównali diety i częstość występowania cukrzycy w sześciu krajach. W niektórych krajach ludzie jeść głównie na zwierzętach (bogaty w tłuszcze), aw innych – roślinne (bogate w węglowodany). Postać wyświetlane relacji stóp żywności i śmiertelności dla tych krajów na początku XX wieku.

Jako spożycia węglowodanów i zmniejszenie spożycia tłuszczów śmiertelność z powodu cukrzycy jest znacznie zmniejszona. Sposób zapobiegania cukrzycy? Eating diety na bazie roślin.

4. Dieta wegetariańska – bezpośrednia droga do zdrowia i kondycji.

Triatloniści, sportowców, tennissisty, a światowej klasy biegaczy maratonu odkryli, że spożywanie niskotłuszczowych pokarmów roślinnych zapewnia znaczną przewagę w osiąganiu wyników. Naukowcy szczurów laboratoryjnych dietę bogatą w białko eksperymentalne na zwierzętach, i w porównaniu z innymi szczurami karmione diety o niskiej zawartości takiego białka. Zgadnij, co się stało, kiedy dwie grupy szczurów otrzymały możliwość być skręcone koła? Osoby, których dieta zawierała niewielką ilość białka zwierzęcego, spinning znacznie dłużej i pokazał mniejsze zmęczenie niż te, których jedzenie było jakby moc większości z nas. Ten sam efekt zaobserwowano, a światowej sławy sportowców.

5. Dieta wegetariańska – jeść i chudniesz.

Średnie spożycie kalorii na kilogram masy ciała w co najmniej 30% aktywnego chińskie wyższe niż przeciętnego Amerykanina. Jednak ich waga wynosi 20% niższe. Dlaczego nawet najmniej aktywne chińskie, jeść więcej kalorii, nie ma problemów z nadwagą? Jaka była ich tajemnica?

Istnieją dwa możliwe wyjaśnienia tego paradoksu.

Po pierwsze, Chińczycy są bardziej aktywni fizycznie niż przeciętny Amerykanin. W Chinach pracowników biurowych jest bardzo popularnym sposobem podróżowania do iz pracy – rowerem. Tak, oczywiście, że spędzają więcej kalorii.

Po drugie, 90% białka spożywany w Chinach – pochodzenia roślinnego.

Naukowcy badań zwierzęta były karmione żywności o niskiej zawartości białka. Ciągle spożywać nieco więcej kalorii, uzyskał mniejszą wagę, pozbyć się dodatkowych kalorii poprzez przekształcenie ich w ogniu, i dobrowolnie zwiększenie aktywności fizycznej, podczas gdy są one znacznie mniej prawdopodobne powstał raka niż ci, których dieta była średnia. Kalorii palili szybko przekształcana w ciepło do ogrzewania ciała, ponieważ zwiększa się ilość zaabsorbowanego tlenu przez nich.

Istnieje uporządkowany i skuteczny mechanizm kontroli masy ciała przez dłuższy okres czasu, w przeciwieństwie do zaburzonego procesu diety oraz które są nieskuteczne. Osoba potrzebuje tylko 50 kalorii dziennie do ogrzania ciała i zapobiec gromadzeniu się tkanki tłuszczowej w naszym organizmie.

Odpowiedzią na problemy zdrowotne – codziennej diecie. To proste.

Bardzo użyteczne całe pokarmy zawierające węglowodany złożone: surowych owoców i warzyw, produkty pełnoziarniste, takie jak matowy brązowy ryż i płatki owsiane.

Wykluczyć z diety produktów rafinacji mąki, słodkich płatków śniadaniowych, białe pieczywo, słodycze i napoje gazowane.

Daj sobie miesiąc, aby zmienić swoją codzienną dietę, a zobaczysz, co następuje:

  1. Potrawy wegetariańskie zróżnicowane. Wiele nowych produktów spróbować.
  2. Zrozumiesz, że jest to łatwiejsze niż się wydawało.
  3. Poczujesz się lepiej – będzie energiczne i pełne wdzięku.

Dokonać właściwego wyboru. Zacznij już dziś, aby poprawić ich zdrowie fizyczne i psychiczne.

Powodzenia, cierpliwość i dobry humor Ci po drodze!

Zbadać badań, eksperymentów i 700 oryginalnych źródeł może być w książce

„China Study”.

Jeśli zdecydujesz się zmienić swoją dietę – zdrowe przepisy kulinarne z najlepszych kucharzy i specjalistów można znaleźć w książce „Recipes” Studia China „” wydawnictwo „Mann, Iwanow i Ferber”.

load...