10 rzeczy, które trzeba wziąć na wakacje

Postanowiliśmy przypomnieć o pewnych rzeczach, które pomogą uniknąć drobne kłopoty i uczynić podróż jak najbardziej komfortowy. Zwłaszcza, że ​​te wskazówki będą przydatne dla tych, którzy organizują sobie wakacje.

load...

Laptop lub iPad

Niewielka laptopa lub iPada zajmie niewiele miejsca w torbie, ale skorzysta z nich więcej niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Internet jest obecnie wszędzie, to nie ma znaczenia, będzie pobyt w Lazarevskoye lub utraconych wysp na Oceanie Spokojnym, zawsze można dostać w kontakcie i być informowany o najnowszych wydarzeniach. Ponadto, będzie można poruszać się po terenie, znaleźć pokój w hotelu, kupić bilet autobusowy do innego miasta, aby dowiedzieć się, w którym restauracja jest najlepsze jedzenie i co należy zobaczyć. I przejść drogę oglądając ciekawe filmy.

Karta turystyczna SIM

Karta SIM Travel pozwoli zmniejszyć kilkukrotnie koszty rozmów telefonicznych. Wszystkie połączenia przychodzące są bezpłatne mapy i wychodzących znacznie tańsze niż można byłoby rozmawiać na swoim normalnym związku. Turystyczne karty SIM działa w 180 krajach na całym świecie i jeśli chcesz, możesz przekierować numer turystyczny od zwykłego.

Ładowarka do kamery

Jeśli nie możesz sobie wyobrazić swoje wakacje bez aparatu i nowych obrazów, należy jechać drogą z akumulatora lub ładowarki do aparatu. Na zapominalskich turystów jak żerowanie właścicieli sklepów z pamiątkami, wszyscy wiemy, że baterie w dowolnym turystycznej miejscowości znajduje się pięć razy tyle!

Słownik frazeologiczny

Każdy wie, że po angielsku – język międzynarodowy. Ale każdy kelner, pracownik hotelu lub sprzedawca w sklepie z pamiątkami zawsze doceniają swoją skromną wiedzę o swoim ojczystym języku. Oznacza to, że można znaleźć dobrą postawę i rabaty!

load...

Filtry przeciwsłoneczne

W pierwszych dniach wakacji ochrony przeciwsłonecznej powinien być wysoki poziom ochrony SPF 30-50, na drugą połowę kremu z SPF 10-15. Nie zapomnij zabrać ze sobą krem ​​po opalaniu, a także krem ​​do skóry wokół oczu i szminki z SPF-factor. Nawet jeśli masz naturę ciemnej skórze, i nie palą się na słońcu, to wszystko, czego potrzebujesz. Już dawno udowodniono, że promieniowanie UV – główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry.

Ubezpieczanie medyczne

W większości krajów, opieki zdrowotnej jest bardzo kosztowne, a w krajach niecywilizowanych wykwalifikowana pomoc medyczna jest dostępna tylko wtedy, gdy masz ubezpieczenie. Dlatego, nawet jeśli pójdziesz do bezwizowego kraju, czy polityka nie jest wymagana na zasadzie obowiązkowej, należy zaopatrzyć się w polityce medyczne dla podróżujących za granicę. Trzeba będzie to w pierwszej kolejności.

Leki

Tak samo jest z narkotykami. Na przykład, w Europie bez recepty można kupić aspirynę sam, dlatego również jako lekarstwo na bóle głowy, zaburzenia jelitowe, od przeziębienia lepiej wziąć własne. Tylko nie zapomnij leków do alergii i choroby lokomocyjnej. Po tym wszystkim, nie wiemy, jak twoje ciało będzie reagować na nowy klimat i jedzenie.

Owad

Jeśli podróżujesz do obszaru zamieszkałego przez wielu owadów, a następnie chwycić środka przeciw komarom i muszki. Przed podróżą, poznasz specyfikę wybranego regionu, takich jak amazońskiej dżungli lub Karelski trzeba bardzo silne narzędzie.

Prawo jazdy

Nawet jeśli program rozrywkowy w podróż już rozplanowany, zabrać ze sobą prawo jazdy. Kto wie, może będziemy chcieli wynająć samochód na dzień i zwiedzić okolicę samodzielnie lub udać się do pobliskiego miasteczka.

Za dar worek

Na przekór wszelkim prawom fizyki do końca podróży nasz bagaż ma zwyczaj znacząco wzrasta. Więc jeśli jesteś częściowe do sklepów, złapał torbę na nowe rzeczy i pamiątek.

Życzę wspaniałe wakacje!

load...